Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ředitel Horské služby František Hadáček končí, podal výpověď

 
středa, 26. června 2019, 08:13

Od příštího měsíce bude mít Horská služba ČR nového ředitele. Ten současný, František Hadáček, podal výpověď. Zatím není známo, kdo na jeho místo nastoupí.

Ředitel Horské služby ČR František Hadáček končí k poslednímu červnu ve funkci. Podal výpověď, své rozhodnutí nechtěl blíže komentovat. „Měl jsem pracovní smlouvu s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Dal jsem výpověď a končím, na tom nic není," uvedl Hadáček.

Podle něj již ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako zakladatel Horské služby vypsalo výběrové řízení. Nový ředitel by měl být jmenován tak, aby mohl 1. července nastoupit.

„Po doručení výpovědi ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výběrové řízení a na základě výsledků výběrového řízení jsou doporučeni správní radě nejvhodnější kandidáti. Správní rada bude rozhodovat o jmenování ředitele Horské služby ČR,“ napsalo ministerstvo. Inzerát na ředitele byl zveřejněn na stránkách MMR 3. května a o dva týdny později byl ukončen, doplnil resort.

Napsal(a) Denisa Albaniová | Foto Horská služba
 


 

Kam dál?

FOTO: Divoká voda zasáhla Dubenec. Prohnala se obcí, dostala se do...

sobota, 8. června 2019, 21:10

V obci Dubenec se v noci ze čtvrtka na pátek začala nebezpečně zvedat hladina místního potoku Hustířanka. Na vině byly přívalové...

Kempy v hradeckém kraji lákají na novinky i kvalitnější vybavení

neděle, 2. června 2019, 12:09

V Královéhradeckém kraji začíná hlavní sezona kempů a venkovních koupališť. Některé dokončují přípravy, jiné už mají otevřeno....

Expedice Monoxylon má za sebou první třetinu své cesty

sobota, 1. června 2019, 18:00

Expedice Monoxylon, která chce v replice pravěkého plavidla překonat cestu z pevninského Řecka na Krétu, má za sebou první...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se zde historicky první ročník The Official Animal Right March , tedy pochodu za práva zvířat, kterého se zúčastnily stovky lidí.