Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kempy v hradeckém kraji lákají na novinky i kvalitnější vybavení

 
neděle, 2. června 2019, 12:09

V Královéhradeckém kraji začíná hlavní sezona kempů a venkovních koupališť. Některé dokončují přípravy, jiné už mají otevřeno. Zájem o kempy v regionu rok od roku roste. ČTK to zjistila od provozovatelů kempů a koupališť v kraji. K většímu zájmu o kempování přispívají rozšířená nabídka aktivit i kvalitnější služby.

Novinky jsou připraveny také v areálu Stříbrný rybník na okraji Hradce Králové, kde je kemp, přírodní koupaliště a další atrakce. Hlavní sezona areálu je od 1. března do konce října. Kemp loni zvítězil v anketě Kemp roku.

"Provádíme jako každý rok předsezonní přípravy, rozšiřujeme vybavení. Pro letošek jsme rozšířili například paintballové hřiště. Máme širokou nabídka různých atrakcí a aktivit. Nabízíme také lanový park, půjčovnu bruslí, koloběžek, animační programy, tedy velkou škálu volnočasových aktivit," řekl ČTK Filip Beneš z cestovní kanceláře B&K Tour, která kemp provozuje.

Majitelem je město Hradec Králové, které letos vypovědělo firmě smlouvu na dlouhodobý pronájem a po 12 letech areál Stříbrného rybníka opustí. Firma v areálu skončí ke konci roku a jeho správu převezmou Městské lesy. "Přesto jedeme naplno. Zájem o kemp každoročně roste," řekl ČTK Beneš.

Otevřený je od 10. dubna také oblíbený podkrkonošský kemp s koupalištěm u Pecky na Jičínsku. "Koupaliště napouštíme, příští týden by se dalo už koupat, bude záležet na počasí. Oficiálně koupaliště otevíráme k 15. červnu," řekl ČTK provozovatel kempu Jaroslav Hudec.

Kemp v Pecce průběžně investuje do modernizace zařízení. Kapacitu pro stany zvýšili loni. "Před letošní sezonou jsme investovali do gastrovybavení, letos jsme se zaměřili na obslužnost restaurace," řekl ČTK Hudec. V kempu Pecka je kapacita sto stanů, 50 karavanů a v chatkách je k dispozici 148 lůžek. "Zájem roste. Co se týče rezervací chatek na léto, tak už máme plno. Také stanování se obecně těší stále větší oblibě, je finančně dostupnější a přitom vybavení pro táborníky je kvalitnější," řekl ČTK Hudec.

Od 7. května jede naplno také rekreační areál s kempem a koupalištěm v obci Ostružno u Jičína. Součástí areálu je třeba lanový park a letošní novinkou ubytování v domě s malou terasou umístěném přímo na stromě, takzvaný Tree house. Letos rozšířili také kapacitu ubytování v chatkách, přibyly i mobilní domy.

V Královéhradeckém kraji zahajují postupně provoz také venkovní koupaliště. Například v sobotu otevřelo koupaliště Flošna ve stotisícovém Hradci Králové. Loni koupaliště zahájilo sezonu 12. května a za celou sezonu ho navštívilo rekordních 119.056 lidí. Důvodem pozdějšího otevření bylo letos chladnější počasí.

V Královéhradeckém kraji je podle stránek www.dokempu.cz 81 kempů.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Expedice Monoxylon má za sebou první třetinu své cesty

sobota, 1. června 2019, 18:00

Expedice Monoxylon, která chce v replice pravěkého plavidla překonat cestu z pevninského Řecka na Krétu, má za sebou první...

PRŮZKUM: Většina Čechů je stále proti přijetí eura

sobota, 1. června 2019, 09:30

Mezi českou veřejností nadále převládá odmítavý postoj k přijetí eura. Proti evropské měně je 75 procent Čechů, tedy zhruba...

V Hradci Králové kvůli testu potrubí nepoteče 11. června teplá voda

pátek, 31. května 2019, 18:30

Většina obyvatel stotisícového Hradce Králové se bude muset 11. června obejít bez dodávky teplé vody. Důvodem odstávky bude...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.