Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nové sídlo ČSOB v Hradci Králové má být hotové do dvou let

 
pondělí, 20. května 2019, 15:21

Vedle kongresového centra Aldis v Hradci Králové se připravuje stavební jáma, nad níž vznikne budova nové regionální centrály Československé obchodní banky (ČSOB). Práce začaly v prosinci, hotovo by mělo být na přelomu příštího a přespříštího roku. Zprovoznění centrály je naplánované na první pololetí roku 2021. Projekt na půdorysu stokrát sto metrů slibuje stavbu šetrnou k životnímu prostředí.

„V současnosti probíhá výkop stavební jámy, betonáž podkladních betonů, vrtání a betonáž základových pilot pod objektem a stavební jáma se zajišťuje," řekla zástupkyně banky Monika Buřičová. Kolik výstavba nového objektu bude stát, nesdělila.

První fázi výstavby zajišťuje společnost Geosan Group. „Letos bychom chtěli stihnout dokončit hrubou stavbu objektu a provést zásadní část opláštění fasády objektu," doplnila Buřičová.

Nová regionální centrála, označovaná také zkratkou HHQ, bude sloužit především jako telefonní a zpracovatelské centrum. Pojme více než 1000 zaměstnanců banky a bude mít dvě podzemní technická podlaží s parkovištěm a čtyři nadzemní podlaží. Součástí objektu bude jídelna pro zaměstnance, parkoviště pro kola a šatny a také veřejná kavárna a pronajímatelné prostory pro drobné obchody a služby. Projekt zahrnuje také drive-in vkladový a výběrový bankomat, který budou klienti obsluhovat přímo z okénka vozidla.

Provoz chystané kancelářské budovy bude šetrný k životnímu prostředí. Například vytápění a chlazení objektu budou zajišťovat tepelná čerpadla, která budou využívat jako zdroj energie 108 vrtů v podloží objektu. „Energetické vrty do hloubky 180 metrů se teprve budou dělat," řekl stavební manažer Miloš Šerák. Střecha bude porostlá zelení.

Objekt bude poslední v řadě velkých budov na labském Eliščině nábřeží. ČSOB projekt chystala delší dobu. V říjnu 2015 podepsala s městem smlouvu o prodeji 8128 metrů čtverečních pozemků v zóně Aldis za 28,45 milionu korun. Následně si pro podobu stavby vybrala návrh ateliéru Projektil architekti, který již v Hradci Králové navrhl budovu Studijní a vědecké knihovny oceněnou v roce 2009 titulem Stavba roku.

Banka zároveň spolupracuje s městem na vytvoření koncepce veřejného prostranství celé lokality Aldis. Radnice v zóně Aldis v roce 2003 za 23 milionů korun postavila pěší bulvár, na který by měla navázat lávka přes Labe.

Napsal(a) ČTK | Foto Vizualizace - ČSOB
 


 

Kam dál?

POČASÍ NA PONDĚLÍ: Zataženo a déšť

pondělí, 20. května 2019, 06:30

Zataženo až oblačno, postupně od jihovýchodu na celém území déšť nebo přeháňky, místy i bouřky.

Na vrtulníkovou show v Hradci Králové přišlo přes 20 tisíc lidí

neděle, 19. května 2019, 14:29

Více než 20 tisíc lidí včera přišlo na 18. ročník Helicopter Show, který se konal na letišti v Hradci Králové. Představilo se...

Koalice Hradce Králové mění orgány městských firem, změny jsou velké

neděle, 19. května 2019, 14:24

Vedení Hradce Králové postupně mění obsazení orgánů společností, které město vlastní či v nich má majetkový podíl. Nové složení...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.