Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Sprejer, který řádil v centru města, se zřejmě podepsal i v infocentru. Policie hledá svědky

 
pátek, 17. května 2019, 15:30

Královéhradečtí policisté vyšetřují případ sprejerství, který se stal v historickém centru Hradce mezi ulicemi Soukenická, Komenského a ČSA. Nově však do souvislosti s tímto případem vstupuje stejná sprejerská stopa, kterou pravděpodobně stejný pachatel zanechal i na toaletách v prostorách městského infocentra na Eliščině nábřeží, a to v podobném časovém rozmezí, tedy ve dnech 2. a 3. května 2019.

„Policisté rovněž v souvislosti s těmito případy důkladně vyhodnocují i poměrně velké množství materiálů z kamerového systému z předmětných míst. Jsou to právě kamerové systémy, které zachytily v prostorách městského infocentra v inkriminovaném čase dva mladíky. Ti by mohli policistům významně pomoci při objasnění nejspíše souvisejících případů a poskytnout jim důležité svědectví,“ uvedla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

PSALI JSME: Centrem Hradce prošel neznámý vandal. Posprejoval schodiště, zdi, altánek nebo lavičku

„Policisté žádají veřejnost, aby v případě, že pozná totožnost mužů pohybujících se v inkriminovaném čase v infocentru (viz video níže), kontaktovala linku 158 nebo jakoukoliv policejní služebnu,“ uzavřela Vlčková.

Napsal Tomáš Vodička | Zdroj Policie ČR
 


 

Kam dál?

Na volby do Evropského parlamentu se připravuje i policie, bude...

pátek, 17. května 2019, 12:29

Na hladký průběh voleb do Evropského parlamentu, které se uskuteční od 24. do 25. května 2019, se v rámci celého...

Zásoby štěrkopísku u Hradce Králové jsou ještě na sto let

pátek, 17. května 2019, 09:42

Těžba jednoho z největších ložisek štěrkopísku v ČR u Hradce Králové v lokalitě Marokánka pokračuje čtvrtou etapou. Dvě poslední...

Lapka se nepoučil a opět kradl. Následující tři roky možná stráví ve...

čtvrtek, 16. května 2019, 13:44

Tavené sýry, termixy, vánočku, různé čaje, housky, koblihy, zmrzlinu, ale i například šampon měl včera v podvečer v jednom z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.