Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V novém parkovacím domě v areálu Gayerových kasáren se bude platit 2 až 10 Kč za hodinu

 
středa, 15. května 2019, 16:55

Za parkování v novém parkovacím domě Jana Gayera v centru Hradce Králové budou řidiči platit od dvou do deseti korun za hodinu. Lidé s bydlištěm v okolí garáží si budou moci koupit celoroční parkování za 3000 korun. Parkovací dům s 284 místy vyrostl od loňského jara v areálu Gayerových kasáren a řidičům se otevře v červnu. Ceny parkovného schválila rada města. Garáže mají pomoci řešit problém s nedostatkem parkovacích míst v historickém centru stotisícového města.

Při krátkodobém parkování budou první dvě hodiny stát po deseti korunách, za další započaté hodiny se budou platit dvě koruny. Za stání od 18:00 do 06:00 se bude platit jednorázový poplatek 20 korun. „Ceny parkovného v parkovacím domě jsou vzhledem k lokalitě atraktivní a adekvátní ve vztahu k cenám v okolních ulicích," uvedla náměstkyně primátora pro majetek Věra Pourová (ANO).

Rezidentní roční parkovací kartu za 3000 korun si budou moci koupit obyvatelé ulic v okolí parkovacího domu, obyvatelé Velkého náměstí nebo Orlické kotliny. Abonenty, tedy lidi a firmy, kteří v zóně podnikají nebo mají nemovitost, vyjde roční parkovací karta na 9000 korun. Pro rezidenty a abonenty bude určeno 170 parkovacích karet.

Investorem parkovacího domu za přibližně 135 milionů korun je soukromá společnost ISP Hradec Králové. Firma ISP patří stavební firmě BAK a v Hradci Králové provozuje parkovací systém od ledna 2007 na základě třicetileté koncesní smlouvy udělené hradeckou radnicí.

ISP má za peníze vybrané z parkování postavit v Hradci nejméně 1000 parkovacích míst. Polovinu závazku splnila v roce 2009, když nákladem 121 milionů korun otevřela garáže Katschnerka s 500 místy. Celkem firma v takzvané zóně ISP, která zabírá centrum a širší střed města, vybírá z asi 7200 parkovacích míst.

Ceny parkovného určuje město, které do systému parkování a stavby parkovacích domů žádné své peníze nevkládá. Hodina parkování v Hradci na ulici stojí podle lokality od deseti do 30 korun. V garážích Katschnerka stojí první dvě hodiny po deseti korunách, další hodiny jsou po pětikoruně.

Radnice nyní také začala chystat studii parkování na Velkém náměstí. Studie by podle náměstka primátora pro investice Jiřího Bláhy (ODS) měla ukázat možnosti parkování na Velkém náměstí a pomoci v jednání s odpůrci jeho rekonstrukce. Část obyvatel odmítá dvousetmilionový projekt rekonstrukce náměstí, a to kvůli zamýšlené redukci parkovacích míst na náměstí. Stavebním řízením na rekonstrukci se od roku zabývá stavební úřad v Hořicích, kam bylo pro podezření z podjatosti vedení města a hradeckého úřadu územní řízení přesunuto.

Napsal(a) ČTK | Foto Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

Projekt na rekonstrukci ZUŠ Střezina nechá město přepracovat,...

středa, 15. května 2019, 11:50

Kompletní revizí projde první část projektové dokumentace na opravu budovy bývalé základní školy na Slezském Předměstí, kterou...

V Hradci Králové se objevil velmi vzácný výreček malý

středa, 15. května 2019, 09:08

V Hradci Králové se objevil výreček malý, který patří k nejvzácnějším ptákům žijícím v Česku. Výreček v neděli narazil do okna...

POČASÍ NA STŘEDU: Dnes bude deštivo

středa, 15. května 2019, 06:30

Zataženo, místy, během dne od východu na většině území déšť nebo přeháňky. Zpočátku nad 1000 m srážky sněhové.

V Hradci Králové je nový archiv pro 20 kilometrů archiválií

úterý, 14. května 2019, 14:06

Archiváři dnes v Hradci Králové otevřeli moderní depozitář. Do regálů mohou uložit archiválie, které seřazené za sebou udělají...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb, už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.