Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V novém parkovacím domě v areálu Gayerových kasáren se bude platit 2 až 10 Kč za hodinu

 
středa, 15. května 2019, 16:55

Za parkování v novém parkovacím domě Jana Gayera v centru Hradce Králové budou řidiči platit od dvou do deseti korun za hodinu. Lidé s bydlištěm v okolí garáží si budou moci koupit celoroční parkování za 3000 korun. Parkovací dům s 284 místy vyrostl od loňského jara v areálu Gayerových kasáren a řidičům se otevře v červnu. Ceny parkovného schválila rada města. Garáže mají pomoci řešit problém s nedostatkem parkovacích míst v historickém centru stotisícového města.

Při krátkodobém parkování budou první dvě hodiny stát po deseti korunách, za další započaté hodiny se budou platit dvě koruny. Za stání od 18:00 do 06:00 se bude platit jednorázový poplatek 20 korun. „Ceny parkovného v parkovacím domě jsou vzhledem k lokalitě atraktivní a adekvátní ve vztahu k cenám v okolních ulicích," uvedla náměstkyně primátora pro majetek Věra Pourová (ANO).

Rezidentní roční parkovací kartu za 3000 korun si budou moci koupit obyvatelé ulic v okolí parkovacího domu, obyvatelé Velkého náměstí nebo Orlické kotliny. Abonenty, tedy lidi a firmy, kteří v zóně podnikají nebo mají nemovitost, vyjde roční parkovací karta na 9000 korun. Pro rezidenty a abonenty bude určeno 170 parkovacích karet.

Investorem parkovacího domu za přibližně 135 milionů korun je soukromá společnost ISP Hradec Králové. Firma ISP patří stavební firmě BAK a v Hradci Králové provozuje parkovací systém od ledna 2007 na základě třicetileté koncesní smlouvy udělené hradeckou radnicí.

ISP má za peníze vybrané z parkování postavit v Hradci nejméně 1000 parkovacích míst. Polovinu závazku splnila v roce 2009, když nákladem 121 milionů korun otevřela garáže Katschnerka s 500 místy. Celkem firma v takzvané zóně ISP, která zabírá centrum a širší střed města, vybírá z asi 7200 parkovacích míst.

Ceny parkovného určuje město, které do systému parkování a stavby parkovacích domů žádné své peníze nevkládá. Hodina parkování v Hradci na ulici stojí podle lokality od deseti do 30 korun. V garážích Katschnerka stojí první dvě hodiny po deseti korunách, další hodiny jsou po pětikoruně.

Radnice nyní také začala chystat studii parkování na Velkém náměstí. Studie by podle náměstka primátora pro investice Jiřího Bláhy (ODS) měla ukázat možnosti parkování na Velkém náměstí a pomoci v jednání s odpůrci jeho rekonstrukce. Část obyvatel odmítá dvousetmilionový projekt rekonstrukce náměstí, a to kvůli zamýšlené redukci parkovacích míst na náměstí. Stavebním řízením na rekonstrukci se od roku zabývá stavební úřad v Hořicích, kam bylo pro podezření z podjatosti vedení města a hradeckého úřadu územní řízení přesunuto.

Napsal(a) ČTK | Foto Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

Projekt na rekonstrukci ZUŠ Střezina nechá město přepracovat,...

středa, 15. května 2019, 11:50

Kompletní revizí projde první část projektové dokumentace na opravu budovy bývalé základní školy na Slezském Předměstí, kterou...

V Hradci Králové se objevil velmi vzácný výreček malý

středa, 15. května 2019, 09:08

V Hradci Králové se objevil výreček malý, který patří k nejvzácnějším ptákům žijícím v Česku. Výreček v neděli narazil do okna...

POČASÍ NA STŘEDU: Dnes bude deštivo

středa, 15. května 2019, 06:30

Zataženo, místy, během dne od východu na většině území déšť nebo přeháňky. Zpočátku nad 1000 m srážky sněhové.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.