Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Projekt na rekonstrukci ZUŠ Střezina nechá město přepracovat, rekonstrukce by mohla pokračovat příští rok

 
středa, 15. května 2019, 11:50

Kompletní revizí projde první část projektové dokumentace na opravu budovy bývalé základní školy na Slezském Předměstí, kterou využívá hradecká ZUŠ Střezina. U tří stavebních objektů radnice nechá vypracovat změnovou dokumentaci podle nových požadavků a potřebných standardů. Městská rada schválila podmínky výběrového řízení na projekční kancelář, zároveň vyhlásila soutěž na stavební firmu, která zabezpečí staveniště a rozestavěné objekty z loňského roku.

„V některých částech projektu je potřeba opravit chyby, které tam jsou. Nejde však o chyby, které by mohly být důvodem pro odstoupení stavební společnosti od zakázky v loňském roce,“ vysvětlil Jiří Bláha, náměstek primátora odpovědný za městské investice. A dodal: „Zároveň se po letech, kdy původní dokumentace vznikala, změnily požadavky a potřeby školy. Někde tedy dojde i ke změnám, které samozřejmě průběžně projednáváme s vedením umělecké školy.“

V rámci revize části původní projektové dokumentace město plánuje přepracování projektové dokumentace prvních tří stavebních objektů, město si na tyto nové projektové práce rezervovalo tři miliony korun, finální cenu však určí výsledek výběrového řízení. „Na přelomu letošního a příštího roku bychom chtěli mít nový projekt, který naznačí i nové celkové náklady na opravu budov. Věřím, že změny nebudou tak zásadní, aby zasáhly do stavebního povolení. Budu požadovat ponechání potřebného finančního krytí do rozpočtu na rok 2020 v takové výši, aby mohla rekonstrukce školy v příštím roce začít,“ doplnil náměstek Bláha.

Radní schválili i výběrové řízení na stavební práce k zajištění staveniště. Bude potřeba zabezpečit rozestavěnou spojovací chodbu a odvézt sutě. Předpokládané náklady na tyto práce jsou milion a půl korun bez DPH.

Napsal(a) Tomáš Vodička s využitím TZ
 


 

Kam dál?

V Hradci Králové se objevil velmi vzácný výreček malý

středa, 15. května 2019, 09:08

V Hradci Králové se objevil výreček malý, který patří k nejvzácnějším ptákům žijícím v Česku. Výreček v neděli narazil do okna...

POČASÍ NA STŘEDU: Dnes bude deštivo

středa, 15. května 2019, 06:30

Zataženo, místy, během dne od východu na většině území déšť nebo přeháňky. Zpočátku nad 1000 m srážky sněhové.

V Hradci Králové je nový archiv pro 20 kilometrů archiválií

úterý, 14. května 2019, 14:06

Archiváři dnes v Hradci Králové otevřeli moderní depozitář. Do regálů mohou uložit archiválie, které seřazené za sebou udělají...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.