Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Projekt na rekonstrukci ZUŠ Střezina nechá město přepracovat, rekonstrukce by mohla pokračovat příští rok

 
středa, 15. května 2019, 11:50

Kompletní revizí projde první část projektové dokumentace na opravu budovy bývalé základní školy na Slezském Předměstí, kterou využívá hradecká ZUŠ Střezina. U tří stavebních objektů radnice nechá vypracovat změnovou dokumentaci podle nových požadavků a potřebných standardů. Městská rada schválila podmínky výběrového řízení na projekční kancelář, zároveň vyhlásila soutěž na stavební firmu, která zabezpečí staveniště a rozestavěné objekty z loňského roku.

„V některých částech projektu je potřeba opravit chyby, které tam jsou. Nejde však o chyby, které by mohly být důvodem pro odstoupení stavební společnosti od zakázky v loňském roce,“ vysvětlil Jiří Bláha, náměstek primátora odpovědný za městské investice. A dodal: „Zároveň se po letech, kdy původní dokumentace vznikala, změnily požadavky a potřeby školy. Někde tedy dojde i ke změnám, které samozřejmě průběžně projednáváme s vedením umělecké školy.“

V rámci revize části původní projektové dokumentace město plánuje přepracování projektové dokumentace prvních tří stavebních objektů, město si na tyto nové projektové práce rezervovalo tři miliony korun, finální cenu však určí výsledek výběrového řízení. „Na přelomu letošního a příštího roku bychom chtěli mít nový projekt, který naznačí i nové celkové náklady na opravu budov. Věřím, že změny nebudou tak zásadní, aby zasáhly do stavebního povolení. Budu požadovat ponechání potřebného finančního krytí do rozpočtu na rok 2020 v takové výši, aby mohla rekonstrukce školy v příštím roce začít,“ doplnil náměstek Bláha.

Radní schválili i výběrové řízení na stavební práce k zajištění staveniště. Bude potřeba zabezpečit rozestavěnou spojovací chodbu a odvézt sutě. Předpokládané náklady na tyto práce jsou milion a půl korun bez DPH.

Napsal(a) Tomáš Vodička s využitím TZ
 


 

Kam dál?

V Hradci Králové se objevil velmi vzácný výreček malý

středa, 15. května 2019, 09:08

V Hradci Králové se objevil výreček malý, který patří k nejvzácnějším ptákům žijícím v Česku. Výreček v neděli narazil do okna...

POČASÍ NA STŘEDU: Dnes bude deštivo

středa, 15. května 2019, 06:30

Zataženo, místy, během dne od východu na většině území déšť nebo přeháňky. Zpočátku nad 1000 m srážky sněhové.

V Hradci Králové je nový archiv pro 20 kilometrů archiválií

úterý, 14. května 2019, 14:06

Archiváři dnes v Hradci Králové otevřeli moderní depozitář. Do regálů mohou uložit archiválie, které seřazené za sebou udělají...

Obnovený potok v Orlických horách má zadržet vodu v krajině

úterý, 14. května 2019, 09:03

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vrátil do původního stavu potok Zelenka v Orlických horách. V nové podobě s meandry a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb, už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.