Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ČSSD v hradeckém kraji je v otázce vlády s ANO nejednotná

 
pátek, 11. května 2018, 17:00

Mezi sociálními demokraty v Královéhradeckém kraji převládá názor, že by ČSSD neměla jít do vlády za každou cenu. Vyplynulo to z dnešních vyjádření členů ČSSD v regionu. Sociální demokraté by dnes na jednání svého předsednictva měli vyhlásit vnitrostranické referendum, které definitivně rozhodne o vstupu do vlády s ANO, nebo o jeho odmítnutí.

„Pokud by proběhlo referendum dnes, tak by pro vstup do vlády nebylo. Je to můj soukromý pocit z rozhovorů s některými členy ČSSD, řekl hradecký hejtman Jiří Štěpán. Členská základna by podle něho měla dostat detailní informace o vyjednaných podmínkách i koaličních pojistkách. "V tuto chvíli se kloním k názoru do vlády nejít,“ řekl Štěpán.

Koaliční vláda by se ve Sněmovně musela opírat o hlasy komunistů, protože ANO a ČSSD mají dohromady jen 93 z 200 poslanců. „Považuji za nešťastné, aby se vláda opírala o hlasy KSČM,“ řekl Štěpán.

Skeptický je i hradecký zastupitel Vladimír Lesák. „Kdyby se hlasovalo dnes, tak by to neprošlo. S procenty, které máme, bychom měli být v opozici a začít od začátku a ne se cpát za každou cenu do vlády,“ řekl. V Hradci Králové podle něho převládají odpůrci vstupu ČSSD do vlády s hnutím ANO. „I té malé části členů, která by souhlasila, vadí třeba i to, že neznají jména lidí, kteří by za nás ve vládě měli být. Chtějí více informací. Mám pocit, že ty, kteří jsou proti, bude obtížné přesvědčit,“ řekl Lesák.

Šéf krajských sociálních demokratů Jan Birke se označuje v otázce vládního angažmá za pragmatika. „Jako starosta a poslanec z regionu zastávám názor, že ČSSD by ve vládě měla být. Pokud chceme uplatnit program a pokud chci být něčím pro region prospěšný, tak se musíme podílet na vládnutí v zemi. Druhou věcí je morální rovina. Zdůrazňuji, že pro mě bude zásadní názor členské základy. Nynější kroky ČSSD zhodnotí voliči ve volbách,“ uvedl Birke. Jestli referendum vůbec projde, tak prý velmi těsně. „Členská základna je rozdělena. Ani nevím, která polovina je větší. Jedna polovina podporuje vládní angažmá, druhá má z toho obavy. Třeba z toho důvodu, že jsme s Andrejem Babišem už jednou ve vládě byli. Měli jsme 20 procent a po čtyřech letech vládnutí jsme spadli na sedm,“ dodal Birke.

Napsal(a) ČTK | Foto ČSSD
 


 

Kam dál?

Na hradeckém letišti začala Helicopter Show

pátek, 11. května 2018, 15:10

Na královéhradeckém letišti začala dnes dvoudenní Helicopter Show a Rally Show. První den je na programu odborný seminář zaměřený...

Královéhradeckým krajem se včera prohnala bouřka, zanechala po sobě...

pátek, 11. května 2018, 13:05

Ve včerejších podvečerních hodinách se Královéhradeckým krajem přehnala silná bouřka. V souvislosti s ní řešili hasiči řadu...

Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou

pátek, 11. května 2018, 11:21

Společný projekt Týmu silniční bezpečnosti a jejího hlavního partnera Horské služby ČR „Na kole jen s přilbou“ vstoupil letos do...

V Krkonoších v příštích letech zmapují podzemí hor

pátek, 11. května 2018, 09:01

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) ve spolupráci s albeřickým spolkem České speleologické společnosti a dalšími...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle Babiše není výrok Novákové důvodem k zásadním krokům

Výrok ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) ohledně ceny mobilních dat není důvodem k zásadním krokům, řekl novinářům v Jeruzalémě premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz, zda Novákovou odvolá. Vyjádření ministryně v nedělním pořadu 168 hodin České televize, že data jsou drahá, protože je využívá jen malá skupinka lidí a Češi spíš hledají připojení k wi-fi sítím, považuje za nešťastné.

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.