Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Do Kongresového centra Aldis vnikli teroristé. Naštěstí jen v rámci cvičení

čtvrtek, 10. května 2018, 10:40, aktualizováno 10. května 2018, 12:04

Všechny složky Integrovaného záchranného systému zasahovaly v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Konalo se cvičení, které nemá v novodobé historii v Královéhradeckém kraji obdoby. Zásahu proti "teroristům" se účastnili nejen policisté, hasiči a záchranáři, ale také přibližně 1600 studentů.

Námět cvičení pro policisty, hasiče, záchranáře a další, byl předem daný. „V Kongresovém centru, kde se bude konat „koncert“ s cca 1600 hosty, se objeví nebezpečný ozbrojený útočník, který nebude váhat použít zbraň. Na místě vznikne panika a stovky studentů a zaměstnanci opouštějí zmateně objekt. Při propátrávání dalších částí objektu, po eliminaci pachatele však policisté objeví dalšího útočníka. Tento bude manipulovat s nebezpečnou chemickou látkou u vzduchotechniky objektu,“ uvedl mluvčí policie Jan Čížkovský.

Před zahájením samotného útoku besedovali zástupci složek IZS s přítomnými studenty z hradeckých škol. Tématem bylo právě chování v krizových situacích. 

V 10 hodin održeli policisté hned několik oznámení o střelbě v Kongresovém centru Aldis, v tu chvíli se na místě nacházelo přibližně 1600 lidí na diskotéce. Na místo vyrazilo několik policejních jednotek, hasiči, záchranáři a strážníci hradecké městské policie. 

Policisté, kteří dorazili na místo první, začali Aldis propátrávat. Po pár minutách se jim podařilo ozbrojeného útočníka dopadnout. Zanedlouho byl nalezen druhý "terorista", který u objektu manipuloval s nebezpečnou chemickou látkou. Po jeho zneškodnění byli na místo povolání hasiči s protiplynovým kontejnerem. Záchranáři zatím ošetřovali raněné.

 
 
 


 

Kam dál?

POČASÍ NA ČTVRTEK: Dnes večer by mělo konečně zapršet. Pozor na bouřky

čtvrtek, 10. května 2018, 07:00

Dnes bude zpočátku polojasno, postupně převážně oblačno. Ojediněle, odpoledne a večer postupně očekáváme na většině území...

Královéhradecké letiště ožije na nebi i na zemi: další ročník...

středa, 9. května 2018, 16:05

Spojení silných strojů a profesionálů na zemi i ve vzduchu znovu přiláká na královéhradecké letiště desetitisíce návštěvníků....

Staň se náhradním rodičem: Královéhradecký kraj hledá pěstouny pro...

středa, 9. května 2018, 13:50

Staň se náhradním rodičem – to je název kampaně, která má za cíl informovat veřejnost a oslovit nové zájemce o pěstounskou péči....

POČASÍ NA STŘEDU: Slunečního svitu si tolik neužijeme. Někde opět...

středa, 9. května 2018, 07:00

Druhou dubnovou středu bude převážně oblačno, místy přijdou přeháňky nebo bouřky, na horách budou četnější.

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Hradec Králové zruší tendr na stavbu nového...

  • FOTO: Královéhradečtí hasiči jsou nejlepší...

  • KOMENTÁŘ: Lesk a bída Kazmova velkolepého...

  • Nestanovili jsme si žádnou metu, na kterou...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Mýtný systém bude zajišťovat od roku 2020 CzechToll a SkyToll

Ministerstvo dopravy ve čtvrtek podepsalo desetiletý kontrakt s vítězným konsorciem firem CzechToll a SkyToll, které budou od roku 2020 vybírat a spravovat mýtné na dálnicích a vybraných silnicích I. třídy.

Chovatel v Jinonicích choval ovce v nevhodných podmínkách, maso možná putovalo do restaurace

Státní veterinární správa při společné kontrole s Českou plemenářskou inspekcí a policií objevila neregistrovaný chov 34 ovcí v Praze – Jinonicích. Při kontrole bylo zjištěno, že zvířata jsou držena v nevyhovujících podmínkách. Na pozemku se nacházely nebezpečné předměty, které mohly zvířata zranit. Ovce neměly dostatek pastvy či sena, chyběl také dostatečný zdroj čisté vody.

Řidiči kamionu slyšel u Mikulova z přívěsu divné zvuky. Policisté tam našli čtyři nelegální migranty

Čtyři migranty bez potřebných povolení nalezli jihomoravští cizinečtí policisté v přívěsu kamionu jedoucího z Turecka. Řidič policisty upozornil sám. Po cestě do Česka si prý ničeho zvláštního nevšiml, až na našem území slyšel z přívěsu podivné zvuky a ihned zavolal policii.