Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Královéhradecký kraj chce zastavit odliv mozků a lákat investory

 
úterý, 16. dubna 2019, 08:52

Královéhradecký kraj chce přesvědčit absolventy vysokých škol, aby zůstávali v regionu, a také přilákat investory. Má tomu pomoci podpora projektu na větší propojení akademického světa s vývojovými pracovišti firem a investorů. Rada kraje dnes schválila financování projektu Smart Akcelerátor Královéhradeckého kraje II, sdělili zástupci hejtmanství. Náklady na projekt jsou 24,97 milionu korun a jsou rozděleny do čtyř let. Evropská dotace by měla činit 85 procent, zbytek má zaplatit kraj.

„Plánovaná doba projektu je od 1. října 2019 do 31. prosince 2022. Cílem je všestranný rozvoj výzkumného a inovačního prostředí v Královéhradeckém kraji a naplnění krajské strategie, kterou zastupitelé chválili loni v červnu," řekl mluvčí hejtmanství Dan Lechmann.

Nositelem projektu je Královéhradecký kraj. Centrum investic, rozvoje a inovací bude zajišťovat finance a během května dá projekt do dotační výzvy Operačního programu výzkum, vývoj a vzdělávání, uvedli zástupci kraje.

Projekt navazuje na obdobný již skončený, během kterého vznikl tým pracovníků krajského odboru regionálního rozvoje a Centra investic, rozvoje a inovací. Vedení Královéhradeckého kraje si od projektu slibuje zvýšení zaměstnanosti, růst hrubého domácího produktu i větší konkurenceschopnost regionu v ČR i v zahraničí.

Napsal(a) ČTK | Foto Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

POČASÍ NA ÚTERÝ: Sbohem zimo, jaro je definitivně tu

úterý, 16. dubna 2019, 06:30

Bude jasno nebo skoro jasno. Nejvyšší teploty vystoupají na 12 až 16 °C, v 1000 m na horách naměříme kolem 6 °C. S každým dalším...

Lesy ČR loni zlikvidovaly 632 černých skládek z 25 hektarů

pondělí, 15. dubna 2019, 20:16

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) loni zlikvidoval 632 černých skládek z 25 hektarů. Na odstranění těchto odpadů podnik...

Zloděj ukradl z hradecké fakultní nemocnice přístroje za 5 milionů

pondělí, 15. dubna 2019, 12:02

Neznámý zloděj ukradl v sobotu večer z Plicní kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové pět bronchoskopů a další vybavení....

Dcerám čtu vzkazy, co lidé posílají, říká o sbírce přítelkyně padlého...

pondělí, 15. dubna 2019, 10:25

Velkou vlnu solidarity vzbudila sbírka Pád nebeského jezdce, na podporu přítelkyně a dvou dcer, které přišly o milovaného...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

První termín přijímacích zkoušek byl dosud úspěšnější

Mezi průměrnou úspěšností z prvního a druhého termínu jednotných přijímacích zkoušek na maturitní obory středních škol byly v minulých letech rozdíly od jednoho do deseti procentních bodů. Uchazeči, kteří využili možnosti konat zkoušky dvakrát, měli lepší výsledek spíše z prvního termínu. Výjimkou byl v roce 2017 test z matematiky pro čtyřleté obory a loni testy z češtiny pro víceletá gymnázia, ve kterých žáci uspěli v průměru lépe až napodruhé.

Ochladí se až příští víkend, kdy přijde místy vydatný déšť

Teplé počasí vydrží i v následujících dnech, podle meteorologů bude v příštím týdnu až nezvykle teplo. Ochladí se na jeho konci, kdy odpolední teploty klesnou místy až o deset stupňů Celsia. V závěru týdne bude také pršet, srážky by mohly být místy i vydatné. Celkově bude období od 22. dubna do 19. května teplotně průměrné, srážkově pak slabě nadnormální nebo normální. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Focení samotné je jednoduché. Těžší je dostat do tváře modelky výraz, říká Richard Nowak

Před objektivem Richarda Nowaka stála už řada celebrit. O kvalitách tohoto budějckého profíka tak nemusí být vedené dlouhé řeči. Kromě krásných módních fotek už ale nějakou dobu pracuje na projektu s názvem Anonymous. Co je to za projekt? A jaké fotografie v něm najdeme?