Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Při kontrolách únikových her na Královéhradecku hasiči žádné zásadní nedostatky nezjistili

 
středa, 13. března 2019, 16:35

Hasiči v Královéhradeckém kraji podle mluvčí HZS KHK Martiny Götzové neodhalili při kontrolách únikových her žádné zásadní problémy. Zatím bylo provedeno sedm požárních kontrol a další by měly následovat. V regionu je deset provozovatelů tzv. únikových her.

„Ze všech kontrolovaných místností vedly vždy řádně označené únikové cesty, které byly přístupné," řekla ČTK Martina Götzová.

Únikové hry jsou fyzické dobrodružné hry, kdy se lidé, uzavřeni v místnosti s ostatními účastníky hry musí, dobře zorientovat v daném prostoru, najít stopy a indicie, vyřešit série hádanek a uniknout z místnosti ve stanoveném čase. Zdroj: wikipedia.org

Ve všech zmiňovaných případech ale hasiči zjistili méně závažná pochybení. „Únikové hry často provozovali v objektech, které neprošly nutnou změnou užívání stavby, při kontrole nebyly předloženy potřebné doklady. Zkrátka únikovou hru provozovali v objektu zkolaudovaném například jako kanceláře. To byla nejčastější chyba," uvedla Götzová.

Na kontrolu objektů únikových her se hasiči v celé republice zaměřili poté, co na začátku ledna zemřelo v Polsku pět dětí, když nemohly utéct před požárem, který v místnosti propukl.

 


 

Kam dál?

Aktualizováno 13. března 2019, 15:21

Machovcova ulice v Kuklenách zažila policejní manévry. Pyrotechnici...

středa, 13. března 2019, 15:17

Při vyklízení garáže v Machovcově ulici v Hradci Králové našel dnes před polednem muž předměty, které vypadaly jako munice či...

Na horách v Královéhradeckém kraji napadl sníh, čeká se silný vítr

středa, 13. března 2019, 08:04

V Krkonoších a v Orlických horách v noci na dnešek napadlo několik centimetrů sněhu. Řidiči by při jízdě do hor měli být velmi...

POČASÍ NA STŘEDU: Zataženo až oblačno a místy občasný déšť. Teploty...

středa, 13. března 2019, 06:30

Zpočátku zataženo až oblačno, místy občasný déšť, nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Postupně proměnlivá oblačnost a...

Aktualizováno 12. března 2019, 19:27

Město Hradec Králové začalo chystat nový tendr na stadion za nejvýše...

úterý, 12. března 2019, 19:00

Město Hradec Králové bude chystat třetí tendr na výstavbu fotbalové arény nejvýše za 605 milionů korun bez DPH. Proti původnímu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea umění bylo na konci debaty zabráněno vystoupit

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého Muzea umění. Ač se téma bezprostředně muzea týká, na debatu podle tiskového mluvčího Tomáše Kasala žádná pozvánka nedorazila, řediteli muzea navíc bylo v závěru debaty zabráněno vystoupit.

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.