Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Při kontrolách únikových her na Královéhradecku hasiči žádné zásadní nedostatky nezjistili

 
středa, 13. března 2019, 16:35

Hasiči v Královéhradeckém kraji podle mluvčí HZS KHK Martiny Götzové neodhalili při kontrolách únikových her žádné zásadní problémy. Zatím bylo provedeno sedm požárních kontrol a další by měly následovat. V regionu je deset provozovatelů tzv. únikových her.

„Ze všech kontrolovaných místností vedly vždy řádně označené únikové cesty, které byly přístupné," řekla ČTK Martina Götzová.

Únikové hry jsou fyzické dobrodružné hry, kdy se lidé, uzavřeni v místnosti s ostatními účastníky hry musí, dobře zorientovat v daném prostoru, najít stopy a indicie, vyřešit série hádanek a uniknout z místnosti ve stanoveném čase. Zdroj: wikipedia.org

Ve všech zmiňovaných případech ale hasiči zjistili méně závažná pochybení. „Únikové hry často provozovali v objektech, které neprošly nutnou změnou užívání stavby, při kontrole nebyly předloženy potřebné doklady. Zkrátka únikovou hru provozovali v objektu zkolaudovaném například jako kanceláře. To byla nejčastější chyba," uvedla Götzová.

Na kontrolu objektů únikových her se hasiči v celé republice zaměřili poté, co na začátku ledna zemřelo v Polsku pět dětí, když nemohly utéct před požárem, který v místnosti propukl.

 


 

Kam dál?

Aktualizováno 13. března 2019, 15:21

Machovcova ulice v Kuklenách zažila policejní manévry. Pyrotechnici...

středa, 13. března 2019, 15:17

Při vyklízení garáže v Machovcově ulici v Hradci Králové našel dnes před polednem muž předměty, které vypadaly jako munice či...

Hradečtí zastupitelé odmítli dohodu s CTP v kauze černých staveb

středa, 13. března 2019, 10:46

Zastupitelé Hradce Králové neschválili dohodu o narovnání s developerskou společností CTP Invest, která na okraji Hradce Králové...

Na horách v Královéhradeckém kraji napadl sníh, čeká se silný vítr

středa, 13. března 2019, 08:04

V Krkonoších a v Orlických horách v noci na dnešek napadlo několik centimetrů sněhu. Řidiči by při jízdě do hor měli být velmi...

POČASÍ NA STŘEDU: Zataženo až oblačno a místy občasný déšť. Teploty...

středa, 13. března 2019, 06:30

Zpočátku zataženo až oblačno, místy občasný déšť, nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Postupně proměnlivá oblačnost a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ANKETA: Vláda se postavila proti volebnímu právu od 16 let

Poslanecký návrh Starostů, podle něhož by komunální politiky směli volit lidé už od 16 let věku, vláda na svém dnešním zasedání odmítla. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Proti snížení věkové hranice voličů o dva roky se postavila ministerstva vnitra a spravedlnosti, výhrady mělo i celkově neutrální ministerstvo financí. O předloze rozhodne Sněmovna.

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.