Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Návrh referenda v Hronově na Náchodsku je podle soudu v pořádku

 
pátek, 4. května 2018, 11:24

Referendum v Hronově na Náchodsku o výstavbě nového městského úřadu a prodeji městského majetku je znovu ve hře. Krajský soud v Hradci Králové totiž včera rozhodl, že návrh na konání místního referenda je v pořádku. Zákon o místním referendu nyní ukládá radě města předložit návrh k projednání zastupitelstvu na nejbližším zasedání.

„V řízení bylo posuzováno, zda návrh na konání místního referenda splňuje požadavky a obsahuje všechny náležitosti stanovené v zákoně o místním referendu. Soud rozhodl, že návrh nemá nedostatky,“ uvedl mluvčí krajského soudu Jiří Kulhánek. Rozhodnutí je pravomocné. Proti rozhodnutí je přípustná už jen kasační stížnost, o které rozhoduje Nejvyšší správní soud.

Pokud nyní zastupitelé nezjistí žádnou překážku pro konání místního referenda, plebiscit zastupitelstvo vypíše. „Zastupitelstvo návrh projedná a rozhodne,“ řekla starostka Hronova Hana Nedvědová (Patrioti).

Případ se dostal ke krajskému soudu proto, že přípravný výbor pro referendum nesouhlasil se stanoviskem města. „Výbor podal městu návrh na konání místního referenda, město posoudilo návrh jako vadný a vyzvalo výbor k doplnění návrhu. Přípravný výbor byl ale toho názoru, že návrh je v pořádku a požádal soud o posouzení návrhu na konání referenda,“ řekl Kulhánek.

Referendum navržené opozicí je reakcí na únorové rozhodnutí městských zastupitelů, kteří odhlasovali padesátimilionový úvěr na dostavbu úřadu i záměr prodeje dvou radničních budov na náměstí na lukrativních parcelách. Opozice je však proti rozprodeji městského majetku a dala by přednost opravě stávajících objektů radnice.

I když město v polovině dubna od stavby nového městského úřadu ustoupilo kvůli příliš vysoké nabídce stavby jediným do výběrového řízení přihlášeným zájemcem, projektu se radnice podle informací nevzdá. Město připravuje stavbu čtyři roky a za projekty zaplatilo už dva miliony korun.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Hradecká Helicopter Show představí desítky vrtulníků

pátek, 4. května 2018, 09:21

Přehlídka vrtulníkové techniky Helicopter Show představí 11. a 12. května desítky vrtulníků, akrobatická vystoupení nebo zásah...

POČASÍ NA PÁTEK: Ráno někde sprchne, odpoledne vyšplhá rtuť teploměru...

pátek, 4. května 2018, 07:00

Dnes nás čeká polojasno až skoro jasno, na horách až oblačno a zpočátku s ojedinělými přeháňkami.

Stadion pro výcvik a požární sport v Hradci Králové byl slavnostně...

čtvrtek, 3. května 2018, 14:40

Druhá etapa rekonstrukce stadionu pro výcvik a požární sport v Hradci Králové byla dokončena v dubnu. Dnes byla za účasti řady...

Seniorka upadla a dva dny ležela na zemi. Zachránila jí pečovatelka,...

čtvrtek, 3. května 2018, 09:01

Včera dopoledne přijal operační důstojník hradecké městské policie žádost od kolegů z Trutnova o prověření oznámení pečovatelky,...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Nedaleko hradeckého nádraží kontrolovali...

  • VIDEO: Na D11 se děly věci. Téměř třicet...

  • Stříbrný rybník a Dolce v Královéhradeckém...

  • VIDEO: Zfetovaná cizinka ujížděla v kradeném...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Správce Monsport chystá trestní oznámení na zakladatele H-Systemu Smetku. Vadí mu slova o zmanipulovaném konkursu

Správce konkursní podstaty po zkrachovalém H-Systemu Josef Monsport připravuje trestní oznámení na Petra Smetku. Vadí mu výroky odsouzeného zakladatele společnosti o tom, že H-System zničil až konkurs a „směšně nízké prodeje“. Monsport to uvádí v prohlášení, které má HlídacíPes.org k dispozici.

Výrobce kebabů musí zlikvidovat více než tunu polotovaru. Rozbor odhalil bakterie salmonely

Konzumace kebabu se stává rizikovou aktivitou. Není snad týdne, kdy by se v databázi dozorových orgánů neobjevilo nějaké rychlé občerstvení, které „zaujalo“ inspektory nevalnou hygienou či výrobna kebabu, která používá závadné suroviny. Další záchyt hlásí veterinární správa z Teplicka.

Jindřichohradecký psovod Lubomír Ábel vypátral se psem Gaunerem pohřešovaného seniora

Třináctou vypátranou osobu si na své konto připsal psovod Lubomír Ábel z Jindřichova Hradce. Na začátku srpna vypátral mezi obcemi Lomy a Budkov na Třebíčsku s policejním psem Gaunerem čtyřiaosmdesátiletého seniora, kterého pohřešovala jeho rodina.