Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Návrh referenda v Hronově na Náchodsku je podle soudu v pořádku

 
pátek, 4. května 2018, 11:24

Referendum v Hronově na Náchodsku o výstavbě nového městského úřadu a prodeji městského majetku je znovu ve hře. Krajský soud v Hradci Králové totiž včera rozhodl, že návrh na konání místního referenda je v pořádku. Zákon o místním referendu nyní ukládá radě města předložit návrh k projednání zastupitelstvu na nejbližším zasedání.

„V řízení bylo posuzováno, zda návrh na konání místního referenda splňuje požadavky a obsahuje všechny náležitosti stanovené v zákoně o místním referendu. Soud rozhodl, že návrh nemá nedostatky,“ uvedl mluvčí krajského soudu Jiří Kulhánek. Rozhodnutí je pravomocné. Proti rozhodnutí je přípustná už jen kasační stížnost, o které rozhoduje Nejvyšší správní soud.

Pokud nyní zastupitelé nezjistí žádnou překážku pro konání místního referenda, plebiscit zastupitelstvo vypíše. „Zastupitelstvo návrh projedná a rozhodne,“ řekla starostka Hronova Hana Nedvědová (Patrioti).

Případ se dostal ke krajskému soudu proto, že přípravný výbor pro referendum nesouhlasil se stanoviskem města. „Výbor podal městu návrh na konání místního referenda, město posoudilo návrh jako vadný a vyzvalo výbor k doplnění návrhu. Přípravný výbor byl ale toho názoru, že návrh je v pořádku a požádal soud o posouzení návrhu na konání referenda,“ řekl Kulhánek.

Referendum navržené opozicí je reakcí na únorové rozhodnutí městských zastupitelů, kteří odhlasovali padesátimilionový úvěr na dostavbu úřadu i záměr prodeje dvou radničních budov na náměstí na lukrativních parcelách. Opozice je však proti rozprodeji městského majetku a dala by přednost opravě stávajících objektů radnice.

I když město v polovině dubna od stavby nového městského úřadu ustoupilo kvůli příliš vysoké nabídce stavby jediným do výběrového řízení přihlášeným zájemcem, projektu se radnice podle informací nevzdá. Město připravuje stavbu čtyři roky a za projekty zaplatilo už dva miliony korun.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Hradecká Helicopter Show představí desítky vrtulníků

pátek, 4. května 2018, 09:21

Přehlídka vrtulníkové techniky Helicopter Show představí 11. a 12. května desítky vrtulníků, akrobatická vystoupení nebo zásah...

POČASÍ NA PÁTEK: Ráno někde sprchne, odpoledne vyšplhá rtuť teploměru...

pátek, 4. května 2018, 07:00

Dnes nás čeká polojasno až skoro jasno, na horách až oblačno a zpočátku s ojedinělými přeháňkami.

Stadion pro výcvik a požární sport v Hradci Králové byl slavnostně...

čtvrtek, 3. května 2018, 14:40

Druhá etapa rekonstrukce stadionu pro výcvik a požární sport v Hradci Králové byla dokončena v dubnu. Dnes byla za účasti řady...

Seniorka upadla a dva dny ležela na zemi. Zachránila jí pečovatelka,...

čtvrtek, 3. května 2018, 09:01

Včera dopoledne přijal operační důstojník hradecké městské policie žádost od kolegů z Trutnova o prověření oznámení pečovatelky,...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V hradeckém nákupním centru došlo k potyčce...

  • Mladý řidič si "spletl" silnici se závodní...

  • Policie: Maskovaná žena chtěla v Hradci...

  • Hradec chce mít stadion se dvěma tribunami...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha předala Červenému kříži mobilní asistenční centrum. První v republice

Zajistit pomoc rodinám osob poškozených při mimořádné události je cílem takzvaného mobilního asistenčního centra. Specializované pohotovostní vozidlo předalo vedení hlavního města Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Prahy 1. Na jeho pořízení poskytlo dotaci ve výši téměř 2,5 milionu korun.

FOTO, VIDEO: Budějcké ulice oživili pouliční umělci

Celý týden se v budějckých ulicích hemžili umělci nejen z Čech, ale z celé Evropy. Konal se totiž mezinárodní festival pouličního umění Buskersfest. Pouliční muzikanti, divadla, básníci nebo kejklíři vystupovali na deseti scénách rozmístěných po městě. Poslední den festivalu, dnes v pátek 22. června, se program přesune na Sokolský ostrov.

Tady bude autobusová otočka: Jak komunisté zničili venkovské centrum disentu

Náš dům vyvlastnili a vystěhovali nás v roce 1983, krátce poté, co jsme nechali pokřtít děti. Křtil je Zdeněk Bárta, evangelický farář a disident bez státního souhlasu, za kmotra šel nejmladšímu synovi Václav Havel. Pro Státní bezpečnost to byl zřejmě impulz, aby to s námi rychle vyřídila,“ říká dnes signatář Charty 77 Viktor Parkán. Jeho vzpomínky jsou součástí Příběhů 20. století.