Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Návrh referenda v Hronově na Náchodsku je podle soudu v pořádku

 
pátek, 4. května 2018, 11:24

Referendum v Hronově na Náchodsku o výstavbě nového městského úřadu a prodeji městského majetku je znovu ve hře. Krajský soud v Hradci Králové totiž včera rozhodl, že návrh na konání místního referenda je v pořádku. Zákon o místním referendu nyní ukládá radě města předložit návrh k projednání zastupitelstvu na nejbližším zasedání.

„V řízení bylo posuzováno, zda návrh na konání místního referenda splňuje požadavky a obsahuje všechny náležitosti stanovené v zákoně o místním referendu. Soud rozhodl, že návrh nemá nedostatky,“ uvedl mluvčí krajského soudu Jiří Kulhánek. Rozhodnutí je pravomocné. Proti rozhodnutí je přípustná už jen kasační stížnost, o které rozhoduje Nejvyšší správní soud.

Pokud nyní zastupitelé nezjistí žádnou překážku pro konání místního referenda, plebiscit zastupitelstvo vypíše. „Zastupitelstvo návrh projedná a rozhodne,“ řekla starostka Hronova Hana Nedvědová (Patrioti).

Případ se dostal ke krajskému soudu proto, že přípravný výbor pro referendum nesouhlasil se stanoviskem města. „Výbor podal městu návrh na konání místního referenda, město posoudilo návrh jako vadný a vyzvalo výbor k doplnění návrhu. Přípravný výbor byl ale toho názoru, že návrh je v pořádku a požádal soud o posouzení návrhu na konání referenda,“ řekl Kulhánek.

Referendum navržené opozicí je reakcí na únorové rozhodnutí městských zastupitelů, kteří odhlasovali padesátimilionový úvěr na dostavbu úřadu i záměr prodeje dvou radničních budov na náměstí na lukrativních parcelách. Opozice je však proti rozprodeji městského majetku a dala by přednost opravě stávajících objektů radnice.

I když město v polovině dubna od stavby nového městského úřadu ustoupilo kvůli příliš vysoké nabídce stavby jediným do výběrového řízení přihlášeným zájemcem, projektu se radnice podle informací nevzdá. Město připravuje stavbu čtyři roky a za projekty zaplatilo už dva miliony korun.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Hradecká Helicopter Show představí desítky vrtulníků

pátek, 4. května 2018, 09:21

Přehlídka vrtulníkové techniky Helicopter Show představí 11. a 12. května desítky vrtulníků, akrobatická vystoupení nebo zásah...

POČASÍ NA PÁTEK: Ráno někde sprchne, odpoledne vyšplhá rtuť teploměru...

pátek, 4. května 2018, 07:00

Dnes nás čeká polojasno až skoro jasno, na horách až oblačno a zpočátku s ojedinělými přeháňkami.

Stadion pro výcvik a požární sport v Hradci Králové byl slavnostně...

čtvrtek, 3. května 2018, 14:40

Druhá etapa rekonstrukce stadionu pro výcvik a požární sport v Hradci Králové byla dokončena v dubnu. Dnes byla za účasti řady...

Seniorka upadla a dva dny ležela na zemi. Zachránila jí pečovatelka,...

čtvrtek, 3. května 2018, 09:01

Včera dopoledne přijal operační důstojník hradecké městské policie žádost od kolegů z Trutnova o prověření oznámení pečovatelky,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Projekt haly je mrtvý, tvrdí budějcký primátor. Multifunkční centrum se ani letos stavět nebude

Ani v tomto roce se Budějce v kauze bourání Sportovní haly a výstavby Multifunkčního centra Dlouhá louka posunu nedočkají. Hnutí Občané pro Budějovice se po zveřejnění nového posudku od projektu distancovalo. Na samotné hlasování o multifunkčním centru na zastupitelstvu nedošlo. Primátor Svoboda však prohlásil, že je projekt mrtvý.

Zemřel extravagantní zpěvák Dan Nekonečný, bylo mu 52 let

Smutná zpráva přišla z pražských Řeporyjí. Podle informací Novinek zde byl v jednom z bytů nalezen zpěvák Dan Nekonečný bez známek života. Příčinu úmrtí zjišťují vyšetřovatelé. Legendární hudebník známý svým extravagantním vystupováním by letos v červnu oslavil 53. narozeniny. Informaci potvrdil na Twitteru starosta Řeporyjí Pavel Novotný.

Europoslanci schválili kontroverzní reformu autorského práva na internetu

Poslanci Evropského parlamentu dnes schválili spornou reformu ochrany autorských práv na internetu, jejímž cílem je přizpůsobit evropské autorské právo digitální éře. Příslušnou směrnici musejí ještě formálně schválit členské státy EU a jednotlivé země pak budou mít dva roky na to, aby ji převedly do svého práva.