Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Restaurace na Velkém náměstí nabízela v jídelním lístku maso z Argentiny, bylo ale z Brazílie

 
úterý, 12. února 2019, 18:53

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se od propuknutí kauzy s polským hovězím masem intenzivněji věnuje různým kontrolám. V restauracích ověřuje např. pravdivost deklarovaných údajů o původu masa nebo správný způsob uvádění informací pro spotřebitele.

Pozornost inspekce zaměřuje také na kontrolu dokladů a prověřuje, zda nejsou uváděny na trh potraviny neznámého původu. K 11. únoru SZPI realizovala více než 1 100 kontrol. Ve třech případech došlo ke klamání spotřebitele o zemi původu masa. Pochybení se našlo i v Hradci. Restaurace na Velkém náměstí nabízela argentinskou roštěnou, na talíři se ale mohlo objevit maso z Brazílie.

Restaurace Mexita Hradec s.r.o., Velké náměstí 148/11, Hradec Králové. Kontrolovaná osoba místo masa z Argentiny v pokrmu „Argentinská roštěná - 200 g STEAK RIB EYE Z MLADÉHO BÝČKA“ nabízela potravinu vyrobenou z masa původem z Brazílie,“ stojí v tiskové zprávě Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

S restaurací prý bude zahájeno správní řízení o uložení pokuty.

Napsal Tomáš Vodička | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 12. února 2019, 15:53

Ve finanční tísni prodal půjčené nářadí a peníze si nechal, na krku...

úterý, 12. února 2019, 15:00

Dvaačtyřicetiletý muž z Hradce Králové si měl podle policie v dubnu 2017 od svého známého půjčit různé nářadí v celkové hodnotě...

VIDEO: Neznámý muž si v obchodě strčil boty do tašky a bez placení...

úterý, 12. února 2019, 11:40

Hradecká policie se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc v případu krádeží dvou párů obuvi, ke kterým došlo 4. a 15. ledna v...

Lukáš Nečesaný obžalovaný z pokusu vraždy kadeřnice na Jičínsku našel...

úterý, 12. února 2019, 09:53

Ústavní soud se dnes zastal Lukáše Nečesaného souzeného už šestým rokem za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku roku...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.