Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ČEZ zdražil teplo v Trutnově a Dvoře Králové o pět procent

 
pondělí, 11. února 2019, 17:17

Odběratelé tepla od společnosti ČEZ Teplárenská v Trutnově a Dvoře Králové nad Labem letos zaplatí za teplo zhruba o pět procent více. Ve Vrchlabí společnost ČEZ Teplárenská nechá loňskou cenu. Účet za teplo trutnovské či dvorské domácnosti ve třípokojovém bytě při průměrné spotřebě 25 gigajoulů letos vzroste přibližně o 700 korun na téměř 15 tisíc korun. Vyplývá to z ceníků, které ČEZ Teplárenská zveřejnila na webu.

Teplo z elektrárny v Trutnově - Poříčí, která spaluje uhlí a biomasu, od 1. ledna zdražilo o 5,1 procenta na 603,88 koruny za gigajoule (GJ) včetně DPH. Kromě Trutnova odebírají teplo z Poříčí i další podkrkonošské obce, například Mladé Buky, Horní Maršov, Úpice či Svoboda nad Úpou. Teplo z uhelné teplárny ve Dvoře Králové zdražilo o 4,9 procenta na 586,50 Kč/GJ. Ve Vrchlabí, kde ČEZ provozuje plynové kotelny, cena zůstala na 532,84 Kč/GJ.

Ve stotisícovém Hradci Králové společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové zvedla od ledna cenu tepla o pět procent na 535 Kč/GJ. Firma v krajském městě dodává teplo do 24 tisíc domácností. Hlavním důvodem zdražení je zvýšení ceny tepla z Elektráren Opatovice, od nichž Tepelné hospodářství teplo pro své zákazníky nakupuje.

Podle Teplárenského sdružení ČR je hlavním důvodem letošního růstu cen tepla zvýšení nákladů na povolenky na emise skleníkových plynů. Sdružení uvedlo, že v případě tepláren na uhlí bude ve většině případů letošní růst ceny tepla do pěti procent.

Podle regionální mluvčí firmy ČEZ Šárky Lapáčkové Beránkové bylo důvodem zdražení v lokalitách Poříčí a Dvůr Králové právě zdražení povolenek. „Pro Vrchlabí vyrábí tepelnou energii jiné zdroje - plynové kotle a kogenerační jednotky na zemní plyn. I když šla cena zemního plynu nahoru, nebylo to tak zásadní jako cena povolenek CO2. Proto zde držíme cenu," řekla mluvčí.

Loni průměrná cena tepla z uhlí v ČR činila zhruba 580 Kč/GJ, ze zemního plynu pak asi 605 Kč/GJ.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Pusťte mě ven, nebo vás všechny zabiju! Agresivní pacient ohrožoval...

pondělí, 11. února 2019, 13:05

Na hradecké protialkoholní záchytné stanici řádil v sobotních nočních hodinách agresivní pacient. Zdravotníci museli dokonce...

Na 11. února připadá Evropský den linky tísňového volání 112

pondělí, 11. února 2019, 09:15

Na 11. února připadá Evropský den tísňové linky 112. Po zavolání na toto číslo se čtyřiadvacet hodin denně dovoláme lidem, kteří...

Šokující výsledek rozboru. Ovocné čaje jsou plné pesticidů

pondělí, 11. února 2019, 07:54

Výrobci doporučují zařadit ovocné čaje do pitného režimu dětí už v prvním roce života. Rodiče právem očekávají, že přinejmenším...

POČASÍ NA PONDĚLÍ: Dnes bude pršet, teploměr ukáže až 5 stupňů

pondělí, 11. února 2019, 06:30

Proměnlivá oblačnost, na většině území dešťové nebo smíšené přeháňky, nad 500 m sněhové.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea umění bylo na konci debaty zabráněno vystoupit

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého Muzea umění. Ač se téma bezprostředně muzea týká, na debatu podle tiskového mluvčího Tomáše Kasala žádná pozvánka nedorazila, řediteli muzea navíc bylo v závěru debaty zabráněno vystoupit.

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.