Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ČEZ zdražil teplo v Trutnově a Dvoře Králové o pět procent

 
pondělí, 11. února 2019, 17:17

Odběratelé tepla od společnosti ČEZ Teplárenská v Trutnově a Dvoře Králové nad Labem letos zaplatí za teplo zhruba o pět procent více. Ve Vrchlabí společnost ČEZ Teplárenská nechá loňskou cenu. Účet za teplo trutnovské či dvorské domácnosti ve třípokojovém bytě při průměrné spotřebě 25 gigajoulů letos vzroste přibližně o 700 korun na téměř 15 tisíc korun. Vyplývá to z ceníků, které ČEZ Teplárenská zveřejnila na webu.

Teplo z elektrárny v Trutnově - Poříčí, která spaluje uhlí a biomasu, od 1. ledna zdražilo o 5,1 procenta na 603,88 koruny za gigajoule (GJ) včetně DPH. Kromě Trutnova odebírají teplo z Poříčí i další podkrkonošské obce, například Mladé Buky, Horní Maršov, Úpice či Svoboda nad Úpou. Teplo z uhelné teplárny ve Dvoře Králové zdražilo o 4,9 procenta na 586,50 Kč/GJ. Ve Vrchlabí, kde ČEZ provozuje plynové kotelny, cena zůstala na 532,84 Kč/GJ.

Ve stotisícovém Hradci Králové společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové zvedla od ledna cenu tepla o pět procent na 535 Kč/GJ. Firma v krajském městě dodává teplo do 24 tisíc domácností. Hlavním důvodem zdražení je zvýšení ceny tepla z Elektráren Opatovice, od nichž Tepelné hospodářství teplo pro své zákazníky nakupuje.

Podle Teplárenského sdružení ČR je hlavním důvodem letošního růstu cen tepla zvýšení nákladů na povolenky na emise skleníkových plynů. Sdružení uvedlo, že v případě tepláren na uhlí bude ve většině případů letošní růst ceny tepla do pěti procent.

Podle regionální mluvčí firmy ČEZ Šárky Lapáčkové Beránkové bylo důvodem zdražení v lokalitách Poříčí a Dvůr Králové právě zdražení povolenek. „Pro Vrchlabí vyrábí tepelnou energii jiné zdroje - plynové kotle a kogenerační jednotky na zemní plyn. I když šla cena zemního plynu nahoru, nebylo to tak zásadní jako cena povolenek CO2. Proto zde držíme cenu," řekla mluvčí.

Loni průměrná cena tepla z uhlí v ČR činila zhruba 580 Kč/GJ, ze zemního plynu pak asi 605 Kč/GJ.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Pusťte mě ven, nebo vás všechny zabiju! Agresivní pacient ohrožoval...

pondělí, 11. února 2019, 13:05

Na hradecké protialkoholní záchytné stanici řádil v sobotních nočních hodinách agresivní pacient. Zdravotníci museli dokonce...

Na 11. února připadá Evropský den linky tísňového volání 112

pondělí, 11. února 2019, 09:15

Na 11. února připadá Evropský den tísňové linky 112. Po zavolání na toto číslo se čtyřiadvacet hodin denně dovoláme lidem, kteří...

Šokující výsledek rozboru. Ovocné čaje jsou plné pesticidů

pondělí, 11. února 2019, 07:54

Výrobci doporučují zařadit ovocné čaje do pitného režimu dětí už v prvním roce života. Rodiče právem očekávají, že přinejmenším...

POČASÍ NA PONDĚLÍ: Dnes bude pršet, teploměr ukáže až 5 stupňů

pondělí, 11. února 2019, 06:30

Proměnlivá oblačnost, na většině území dešťové nebo smíšené přeháňky, nad 500 m sněhové.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Co dělat při jízdě v protisměru? Zastavit a hlavně se neotáčet

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. O dalších poobných událostech informovaly naše redakce také začátkem letošního roku. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Tomu se říká úspěch! Rybníkoví hokejisté z Náměště ovládli mistrovství světa v Kanadě

Skvělá zpráva dorazila před pár hodinami z kanadské provincie Nový Brunšvik, kde se od 14. do 17. února konalo Mistrovství světa v rybníkovém hokeji. Tým z Vysočiny Captains Namest nenašel konkurenta a domů na Vysočinu odváží titul mistrů světa.

Finanční úřady vymohly loni dvě pětiny z 31 miliard nedoplatků daní

Finanční úřady loni získaly 12,9 miliardy korun z 30,9 miliardy korun vymáhaných daňových nedoplatků. Úspěšnost vymáhání nedoplatků tak ve srovnání s předchozím rokem stoupla a činila 41,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které poskytlo Generální finanční ředitelství.