Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pusťte mě ven, nebo vás všechny zabiju! Agresivní pacient ohrožoval personál hradecké záchytky

 
pondělí, 11. února 2019, 13:05

Na hradecké protialkoholní záchytné stanici řádil v sobotních nočních hodinách agresivní pacient. Zdravotníci museli dokonce přivolat městskou policii. Strážníci muže spoutali a vyčkali až začne působit zklidňující injekce.

„Přivolaná hlídka na místě zjistila, že muž je větší tělesné konstituce a pro bezpečnost zdravotnického personálu i strážníků bude potřeba přivolat posily,“ uvedla mluvčí strážníků Simona Pacltová.

Jeden ze strážníků zatím s mužem komunikoval přes mříže dveří a snažil se ho uklidnit. Ten však na výzvy ani domluvy vůbec nereagoval. Stále bušil pěstmi do dveří, kopal do nich a křičel: „Pusťte mě ven, teče mi krev! Pusťte mě ven, nebo vás všechny zabiju!“

„Po příjezdu druhé hlídky strážníci otevřeli dveře. Opilec okamžitě vyběhl ven a pokusil se strážníka, stojícího nejblíže, napadnout. Protože na takovéto jednání byly hlídky připraveny, muže za použití hmatů a chvatů svedli na zem a nasadili mu pouta. Poté ho odvedli na lůžko,“ dodala Pacltová.

Teprve potom mu lékařka ošetřila zranění, které měl již při příjmu na oddělení. Následně mu byla aplikována uklidňující injekce a strážníci se mohli vrátit na služebnu.

Napsal Tomáš Vodička | Foto Městská policie Hradec Králové
 


 

Kam dál?

Na 11. února připadá Evropský den linky tísňového volání 112

pondělí, 11. února 2019, 09:15

Na 11. února připadá Evropský den tísňové linky 112. Po zavolání na toto číslo se čtyřiadvacet hodin denně dovoláme lidem, kteří...

Šokující výsledek rozboru. Ovocné čaje jsou plné pesticidů

pondělí, 11. února 2019, 07:54

Výrobci doporučují zařadit ovocné čaje do pitného režimu dětí už v prvním roce života. Rodiče právem očekávají, že přinejmenším...

POČASÍ NA PONDĚLÍ: Dnes bude pršet, teploměr ukáže až 5 stupňů

pondělí, 11. února 2019, 06:30

Proměnlivá oblačnost, na většině území dešťové nebo smíšené přeháňky, nad 500 m sněhové.

Na východě Čech o víkendu lyžovaly tisíce lidí

neděle, 10. února 2019, 18:30

Lyžařské areály na východě Čech mají za sebou další nabitý víkend. V Krkonoších, Orlických horách i v podhorských střediscích...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Co dělat při jízdě v protisměru? Zastavit a hlavně se neotáčet

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. O dalších poobných událostech informovaly naše redakce také začátkem letošního roku. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Tomu se říká úspěch! Rybníkoví hokejisté z Náměště ovládli mistrovství světa v Kanadě

Skvělá zpráva dorazila před pár hodinami z kanadské provincie Nový Brunšvik, kde se od 14. do 17. února konalo Mistrovství světa v rybníkovém hokeji. Tým z Vysočiny Captains Namest nenašel konkurenta a domů na Vysočinu odváží titul mistrů světa.

Finanční úřady vymohly loni dvě pětiny z 31 miliard nedoplatků daní

Finanční úřady loni získaly 12,9 miliardy korun z 30,9 miliardy korun vymáhaných daňových nedoplatků. Úspěšnost vymáhání nedoplatků tak ve srovnání s předchozím rokem stoupla a činila 41,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které poskytlo Generální finanční ředitelství.