Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pusťte mě ven, nebo vás všechny zabiju! Agresivní pacient ohrožoval personál hradecké záchytky

 
pondělí, 11. února 2019, 13:05

Na hradecké protialkoholní záchytné stanici řádil v sobotních nočních hodinách agresivní pacient. Zdravotníci museli dokonce přivolat městskou policii. Strážníci muže spoutali a vyčkali až začne působit zklidňující injekce.

„Přivolaná hlídka na místě zjistila, že muž je větší tělesné konstituce a pro bezpečnost zdravotnického personálu i strážníků bude potřeba přivolat posily,“ uvedla mluvčí strážníků Simona Pacltová.

Jeden ze strážníků zatím s mužem komunikoval přes mříže dveří a snažil se ho uklidnit. Ten však na výzvy ani domluvy vůbec nereagoval. Stále bušil pěstmi do dveří, kopal do nich a křičel: „Pusťte mě ven, teče mi krev! Pusťte mě ven, nebo vás všechny zabiju!“

„Po příjezdu druhé hlídky strážníci otevřeli dveře. Opilec okamžitě vyběhl ven a pokusil se strážníka, stojícího nejblíže, napadnout. Protože na takovéto jednání byly hlídky připraveny, muže za použití hmatů a chvatů svedli na zem a nasadili mu pouta. Poté ho odvedli na lůžko,“ dodala Pacltová.

Teprve potom mu lékařka ošetřila zranění, které měl již při příjmu na oddělení. Následně mu byla aplikována uklidňující injekce a strážníci se mohli vrátit na služebnu.

Napsal Tomáš Vodička | Foto Městská policie Hradec Králové
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 11. února 2019, 13:54

Dopravu v centru komplikovala dopoledne nehoda dvou osobáků u...

pondělí, 11. února 2019, 12:18

U Pražského mostu v centru Hradce Králové se dnes krátce před 11. hodinou střela dvě osobní vozidla. Podle prvních informací z...

Aktualizováno 11. února 2019, 10:31

Centrum čínské medicíny ve fakultní nemocnici na konci února skončí

pondělí, 11. února 2019, 09:39

Centrum Tradiční čínské medicíny (TCM), které v hradecké fakultní nemocnici fungovalo od září 2015, ukončí k 28. únoru 2019 svoji...

Na 11. února připadá Evropský den linky tísňového volání 112

pondělí, 11. února 2019, 09:15

Na 11. února připadá Evropský den tísňové linky 112. Po zavolání na toto číslo se čtyřiadvacet hodin denně dovoláme lidem, kteří...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.