Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Malšově Lhotě se bude opravovat. Město zrekonstruuje chodníky, kraj silnici

 
středa, 30. ledna 2019, 14:30

Na začátku letošního května by mohla začít rekonstrukce Lhotecké ulice v Malšově Lhotě na východním okraji Hradce. Rekonstrukce této krajské silnice bude rozdělena do dvou etap a její součástí budou i opravy a stavby nových chodníků podél této komunikace.

Podmínkou je ale otevření mostu přes Orlici v nedalekých Svinarech, jehož oprava by měla na jaře skončit a v průběhu rekonstrukce Lhotecké ulice bude pro obyvatele Malšovy Lhoty a Svinar jediným spojením s městem právě tento nový most. Hradecká radnice se na této investici za 59 milionů korun bude podílet částkou téměř 11 milionů korun včetně DPH.

Celková délka opravovaného úseku Lhotecké ulice od křižovatky u Stříbrného rybníku až po hranice katastrů Malšova Lhota a Malšovice je necelých 1 400 metrů. „Město bude hradit náklady spojené s opravami stávajících chodníků, tam kde komunikace pro pěší podél silnice nejsou, vybudují se nové,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora Hradce Králové pro oblast investic ve městě. Součástí městské investice bude také osvětlení nad značenými přechody pro chodce, potřebné přeložky a přípojky plynovodu či sadové úpravy ve volných plochách.

Z důvodu lepší koordinace stavebních prací se město Hradec Králové dohodlo s Královéhradeckým krajem na společném výběru dodavatele na městskou i krajskou část této investice. V tomto týdnu výsledek soutěže na stavební firmu schválila městská rada, výběr musí definitivně potvrdit ještě hradecké zastupitelstvo.

Dle návrhu harmonogramu stavby bude rekonstrukce Lhotecké ulice rozdělena do dvou částí. V první etapě se bude opravovat úsek od Stříbrného rybníka po ulici K Břízkám, v druhé zbývající část. „Podle toho budou také stanoveny objízdné trasy pro automobily i MHD. Předběžně by stavební práce měly začít začátkem května, ale vše záleží na zprovoznění svinarského mostu. Pokud tomu tak bude, opravená silnice Malšovou Lhotou by měla být otevřena do konce října, dokončovací práce na veřejném osvětlení a komunikacích podél ulice by měly skončit do Vánoc,“ dodává Bláha.

Napsal(a) Tomáš Vodička s využitím TZ | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

VIDEO: Neznámý muž poškodil v Auparku závoru, policie prosí veřejnost...

středa, 30. ledna 2019, 12:35

Od sobotního rána pátrá policie po muži, který v Obchodním centru Aupark v Hradci Králové poškodil vjezdovou závoru. Poškozená...

Aktualizováno 30. ledna 2019, 10:46

Vyrval přítelkyni z pusy zubní protézu. Nechtěl, aby se po rozchodu...

středa, 30. ledna 2019, 09:51

Partnerské neshody vyústily v netradiční loupež. Třiatřicetiletý muž měl v hotelu ve Špindlerově Mlýně ženě násilím vyrvat z pusy...

Aktualizováno 30. ledna 2019, 10:35

PÁTRÁNÍ: Patnáctiletá dívka odešla z domova, hledá ji policie

středa, 30. ledna 2019, 10:26

Od včerejšího dne policisté pátrají po mladistvé dívce, která pravděpodobně sama odešla z domova. Čerstvě patnáctiletá...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.