Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie v hradeckém kraji nasadí do boje se zloději aut limuzínu

 
sobota, 12. ledna 2019, 09:15

Dopravní policie Královéhradeckého kraje během února nasadí speciálně vybavené osobního vozidlo Audi A8 v civilním provedení pro dohled nad silničním provozem. Prioritou má být pátrání po odcizených autech. Novináře o tom dnes informovali zástupci krajské policie. Královéhradecký kraj je jedním z tranzitních území pro převoz kradených aut ze západní Evropy do Polska. Ředitel hradecké krajské policie David Fulka ČTK řekl, že policie v Královéhradeckém kraji bude mít takové vozidlo jako první z územních pracovišť.

Limuzína, která dříve sloužila na policejním prezidiu, bude po získání potřebného vybavení schopná kompletně monitorovat situaci v okolí a pomáhat s evidencí a lustracemi vozidel. "Auto s tímto motorem a vybavením v policii dosud není," řekl ČTK Fulka.

Loni policie v Královéhradeckém kraji zadržela řidiče tří vozů ukradených v Německu nebo v Rakousku. Řidiči se je pokusili přepravit do Polska. Jedním z aut byl luxusní Mercedes Benz v hodnotě převyšující 1,3 milionu korun, auto bylo 8. srpna odcizeno ve Vídni. Do pátrání po tomto autě se tehdy zapojilo několik policejních útvarů včetně zásahové jednotky. Auto, které řídila šestadvacetiletá cizinka, policie 9. srpna zastavila v Holohlavech na Hradecku na hlavním silničním tahu do Polska. Žena byla pod vlivem návykové látky a odmítala uposlechnout výzev policie k zastavení a k opuštění auta.

Letos krajská policie nasadí do provozu také dodávku Volkswagen Crafter, který bude sloužit ke kontrolám nákladních vozidel a autobusů. Loni posílily flotilu dopravní policie dva motocykly BMW 1200. Nyní má policie v Královéhradeckém kraji k dispozici 10 strojů BMW a tři Hondy. Krajská policie má v současnosti sedm osobních aut v civilním provedení určených ke stíhání neukázněných řidičů, dva jsou superby a pět oktávií.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 11. ledna 2019, 11:40

Demolice staré sokolovny na Pouchově začne na jaře

pátek, 11. ledna 2019, 09:20

V Hradci Králové v městské části Pouchov na jaře začne demolice nevyhovující sokolovny. Místo ní by v následujících měsících měla...

SJÍZDNOST: V Královéhradeckém kraji sněžilo, na řadě cest je...

pátek, 11. ledna 2019, 07:50

V Královéhradeckém kraji v noci sněžilo a na sinicích dnes ráno zůstávaly zbytky rozbředlého sněhu. Opatrní musejí být řidiči...

POČASÍ NA PÁTEK: Na konci pracovního týdne bude sněžit, večer pozor...

pátek, 11. ledna 2019, 06:30

Oblačno až zataženo, zpočátku místy polojasno, ojediněle slabé sněžení. Později odpoledne od severozápadu s občasným sněžením....

Hradecká radnice v kauze CTP požaduje stažení žaloby na město

čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:13

Královéhradecká radnice v kauze černé stavby skladů na okraji města dává přednost mimosoudnímu jednání s developerskou firmou CTP...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.