Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hradecká radnice v kauze CTP požaduje stažení žaloby na město

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:13

Královéhradecká radnice v kauze černé stavby skladů na okraji města dává přednost mimosoudnímu jednání s developerskou firmou CTP Invest a bude požadovat stáhnutí její žaloby na město. Firma nedokončené haly rozestavěla před čtyřmi lety. V únoru 2017 podala na město žalobu o zaplacení náhrady škody 20,1 milionu korun. V současnosti pokračuje jednání o smíru, ke kterému vyzval soud.

„Na radě jsme se dohodli, že budeme požadovat, aby CTP stáhlo žalobu a pak se (s CTP) budeme bavit třeba i o smíru," řekla novinářům náměstkyně primátora Věra Pourová (ANO).

Postup firmy označila na nekorektní, žalobu za vydírání a zdůraznila, že poškozeným v dané věci je město, nikoli CTP. „Preferujeme cestu mimosoudního jednání s tím, že CTP řekne, udělali jsme chybu a pojďme se postavit k čistému stolu a řešme to co nejférověji. Nebudeme chtít jít cestou soudního smíru, tedy, smíru, který bude předložen soudu a ten to schválí a z něho nastanou účinky," řekla Pourová.

Vládnoucí koalice na hradecké radnici ANO, ODS a Změna pro Hradec není jednotná v tom, jak problém s černou stavbou vyřešit. „Kladu důraz na dohodu. Firma má stále zájem haly dostavět. Můj pohled je pragmatický, pokud možno se dohodnout v rámci možností s tím, že firma to dostaví a vznikne smysluplný areál," řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS).

CTP Invest dvě haly rozestavěla od podzimu 2014 do března 2015. Její následné snahy získat dodatečné povolení zatím neměly úspěch. Firma dosud proinvestovala 270 milionů, na pokutách za stavbu bez povolení zaplatila zhruba 1,3 milionu korun.

Proti firmě CTP bylo vedeno trestní stíhání, policie CTP a ještě jednu firmu podezírala z podplácení. Údajně firmy chtěly od města souhlas se stavbou příjezdové cesty, aby mohly pro stavbu získat dodatečné stavební povolení. Peníze firmy městu nabídly formou daru na veřejně prospěšný účel. Ani jednu z nabídek město neakceptovalo. CTP podle svého vyjádření dar nabídla městu za udělení souhlasu a za náklady vzniklé s rozšířením a údržbou komunikace. Státní zastupitelství později stíhání zastavilo, protože se neprokázalo protiprávní jednání.

Napsal(a) ČTK | Foto Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

Hradecká "zdrávka" má nově vybavené učebny a laboratoře

čtvrtek, 10. ledna 2019, 12:55

Moderní vybavení učeben pro teoretickou a praktickou výuku všech oborů a nové pracoviště zubních techniků mohou nyní využívat...

VIDEO: Prasata ve vlastních výkalech a bez pohybu. Aktivisté...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 11:30

Českým internetem v posledních dnech otřáslo video spolku OBRAZ z velkochovů prasat. Na záběrech z obcí Převýšov a Mlékosrby na...

Aktualizováno 10. ledna 2019, 10:44

FOTO: V garážích obchodního centra Futurum hořel osobák, během...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 10:37

Hradeckým jednotkám hasičů byl dnes ráno vyhlášen požární poplach. V druhém nadzemním podlaží garáží nákupního centra na Brněnské...

POČASÍ NA ČTVRTEK: Meteorologové předpovídají teploty kolem nuly a...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 06:30

Zataženo až oblačno a místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, na horách srážky četnější. Nejvyšší denní teploty -1 až +2 °C,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.