Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hradecká radnice v kauze CTP požaduje stažení žaloby na město

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:13

Královéhradecká radnice v kauze černé stavby skladů na okraji města dává přednost mimosoudnímu jednání s developerskou firmou CTP Invest a bude požadovat stáhnutí její žaloby na město. Firma nedokončené haly rozestavěla před čtyřmi lety. V únoru 2017 podala na město žalobu o zaplacení náhrady škody 20,1 milionu korun. V současnosti pokračuje jednání o smíru, ke kterému vyzval soud.

„Na radě jsme se dohodli, že budeme požadovat, aby CTP stáhlo žalobu a pak se (s CTP) budeme bavit třeba i o smíru," řekla novinářům náměstkyně primátora Věra Pourová (ANO).

Postup firmy označila na nekorektní, žalobu za vydírání a zdůraznila, že poškozeným v dané věci je město, nikoli CTP. „Preferujeme cestu mimosoudního jednání s tím, že CTP řekne, udělali jsme chybu a pojďme se postavit k čistému stolu a řešme to co nejférověji. Nebudeme chtít jít cestou soudního smíru, tedy, smíru, který bude předložen soudu a ten to schválí a z něho nastanou účinky," řekla Pourová.

Vládnoucí koalice na hradecké radnici ANO, ODS a Změna pro Hradec není jednotná v tom, jak problém s černou stavbou vyřešit. „Kladu důraz na dohodu. Firma má stále zájem haly dostavět. Můj pohled je pragmatický, pokud možno se dohodnout v rámci možností s tím, že firma to dostaví a vznikne smysluplný areál," řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS).

CTP Invest dvě haly rozestavěla od podzimu 2014 do března 2015. Její následné snahy získat dodatečné povolení zatím neměly úspěch. Firma dosud proinvestovala 270 milionů, na pokutách za stavbu bez povolení zaplatila zhruba 1,3 milionu korun.

Proti firmě CTP bylo vedeno trestní stíhání, policie CTP a ještě jednu firmu podezírala z podplácení. Údajně firmy chtěly od města souhlas se stavbou příjezdové cesty, aby mohly pro stavbu získat dodatečné stavební povolení. Peníze firmy městu nabídly formou daru na veřejně prospěšný účel. Ani jednu z nabídek město neakceptovalo. CTP podle svého vyjádření dar nabídla městu za udělení souhlasu a za náklady vzniklé s rozšířením a údržbou komunikace. Státní zastupitelství později stíhání zastavilo, protože se neprokázalo protiprávní jednání.

Napsal(a) ČTK | Foto Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

VIDEO: Prasata ve vlastních výkalech a bez pohybu. Aktivisté...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 11:30

Českým internetem v posledních dnech otřáslo video spolku OBRAZ z velkochovů prasat. Na záběrech z obcí Převýšov a Mlékosrby na...

POČASÍ NA ČTVRTEK: Meteorologové předpovídají teploty kolem nuly a...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 06:30

Zataženo až oblačno a místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, na horách srážky četnější. Nejvyšší denní teploty -1 až +2 °C,...

Novou lávku přes Labe chce hradecká radnice postavit ještě letos

středa, 9. ledna 2019, 15:15

Vedení královéhradecké radnice plánuje, že ještě letos postaví lávku přes Labe u kongresového centra Aldis. O vypsání soutěže na...

POČASÍ NA STŘEDU: Zataženo až oblačno s občasným sněžením

středa, 9. ledna 2019, 06:30

Zataženo až oblačno s občasným sněžením nebo sněhovými přeháňkami, v polohách pod 300 m přechodně i srážky smíšené. Na horách...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.