Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Demolice staré sokolovny na Pouchově začne na jaře

 
pátek, 11. ledna 2019, 09:20, aktualizováno 11. ledna 2019, 11:40

V Hradci Králové v městské části Pouchov na jaře začne demolice nevyhovující sokolovny. Místo ní by v následujících měsících měla být postavena nová sportovní hala. Demolice vyjde na 3,8 milionu korun bez DPH, odhad na výstavbu tělocvičny se zázemím a parkovištěm je 66,5 milionu korun s daní, informoval mluvčí magistrátu Petr Vinklář. Konečnou cenu nové budovy určí soutěž na stavební firmu, kterou město teprve vyhlásí. Město má již stavební povolení.

„Rada města schválila zadávací řízení pro výběr firmy, která demolici zařídí. Na jaře by se mohlo začít bourat. Sokolovna je nevyhovující," řekl Vinklář.

Nynější dřevěná sokolovna pochází z poloviny minulého století a již několik desítek let je v nevyhovujícím stavu. Hlavním uživatelem nové tělocvičny bude na základě nájemní smlouvy TJ Sokol Pouchov Hradec Králové, který eviduje asi 350 aktivních sportovců.

Peníze na samotnou výstavbu nové budovy ale ještě uvolněny nejsou, musí o tom rozhodnout zastupitelé města. „Pokud půjde vše tak, jak investiční odbor předpokládá, mohlo by se začít s výstavbou na podzim tohoto roku a hotovo by mohlo být v roce 2021," uvedl Vinklář.

Nová hala bude mít parametry moderní tělocvičny, ve které bude možné zároveň využít dvě volejbalová hřiště. Součástí stavby je i odpovídající zázemí pro sportovce a parkoviště s kapacitou 46 míst. Hala je projektovaná pro 45 cvičenců a 60 diváků. „Bude to splňovat parametry pro pořádání nižších soutěží například ve volejbale, florbale," dodal Vinklář.

Napsal(a) ČTK, Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

SJÍZDNOST: V Královéhradeckém kraji sněžilo, na řadě cest je...

pátek, 11. ledna 2019, 07:50

V Královéhradeckém kraji v noci sněžilo a na sinicích dnes ráno zůstávaly zbytky rozbředlého sněhu. Opatrní musejí být řidiči...

POČASÍ NA PÁTEK: Na konci pracovního týdne bude sněžit, večer pozor...

pátek, 11. ledna 2019, 06:30

Oblačno až zataženo, zpočátku místy polojasno, ojediněle slabé sněžení. Později odpoledne od severozápadu s občasným sněžením....

Hradecká radnice v kauze CTP požaduje stažení žaloby na město

čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:13

Královéhradecká radnice v kauze černé stavby skladů na okraji města dává přednost mimosoudnímu jednání s developerskou firmou CTP...

VIDEO: Prasata ve vlastních výkalech a bez pohybu. Aktivisté...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 11:30

Českým internetem v posledních dnech otřáslo video spolku OBRAZ z velkochovů prasat. Na záběrech z obcí Převýšov a Mlékosrby na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?