Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Demolice staré sokolovny na Pouchově začne na jaře

 
pátek, 11. ledna 2019, 09:20, aktualizováno 11. ledna 2019, 11:40

V Hradci Králové v městské části Pouchov na jaře začne demolice nevyhovující sokolovny. Místo ní by v následujících měsících měla být postavena nová sportovní hala. Demolice vyjde na 3,8 milionu korun bez DPH, odhad na výstavbu tělocvičny se zázemím a parkovištěm je 66,5 milionu korun s daní, informoval mluvčí magistrátu Petr Vinklář. Konečnou cenu nové budovy určí soutěž na stavební firmu, kterou město teprve vyhlásí. Město má již stavební povolení.

„Rada města schválila zadávací řízení pro výběr firmy, která demolici zařídí. Na jaře by se mohlo začít bourat. Sokolovna je nevyhovující," řekl Vinklář.

Nynější dřevěná sokolovna pochází z poloviny minulého století a již několik desítek let je v nevyhovujícím stavu. Hlavním uživatelem nové tělocvičny bude na základě nájemní smlouvy TJ Sokol Pouchov Hradec Králové, který eviduje asi 350 aktivních sportovců.

Peníze na samotnou výstavbu nové budovy ale ještě uvolněny nejsou, musí o tom rozhodnout zastupitelé města. „Pokud půjde vše tak, jak investiční odbor předpokládá, mohlo by se začít s výstavbou na podzim tohoto roku a hotovo by mohlo být v roce 2021," uvedl Vinklář.

Nová hala bude mít parametry moderní tělocvičny, ve které bude možné zároveň využít dvě volejbalová hřiště. Součástí stavby je i odpovídající zázemí pro sportovce a parkoviště s kapacitou 46 míst. Hala je projektovaná pro 45 cvičenců a 60 diváků. „Bude to splňovat parametry pro pořádání nižších soutěží například ve volejbale, florbale," dodal Vinklář.

Napsal(a) ČTK, Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

SJÍZDNOST: V Královéhradeckém kraji sněžilo, na řadě cest je...

pátek, 11. ledna 2019, 07:50

V Královéhradeckém kraji v noci sněžilo a na sinicích dnes ráno zůstávaly zbytky rozbředlého sněhu. Opatrní musejí být řidiči...

POČASÍ NA PÁTEK: Na konci pracovního týdne bude sněžit, večer pozor...

pátek, 11. ledna 2019, 06:30

Oblačno až zataženo, zpočátku místy polojasno, ojediněle slabé sněžení. Později odpoledne od severozápadu s občasným sněžením....

Hradecká radnice v kauze CTP požaduje stažení žaloby na město

čtvrtek, 10. ledna 2019, 14:13

Královéhradecká radnice v kauze černé stavby skladů na okraji města dává přednost mimosoudnímu jednání s developerskou firmou CTP...

Hradecká "zdrávka" má nově vybavené učebny a laboratoře

čtvrtek, 10. ledna 2019, 12:55

Moderní vybavení učeben pro teoretickou a praktickou výuku všech oborů a nové pracoviště zubních techniků mohou nyní využívat...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.