Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

OD Tesco v centru Hradce čeká rekonstrukce, firma objekt prodala

 
pondělí, 7. ledna 2019, 07:20

Obchodní dům Tesco v lukrativní lokalitě v centru Hradce Králové, který do jara minulého roku patřil stejnojmenné britské společnosti, projde v příštích měsících rekonstrukcí. Obchodní dům se supermarketem v přízemí bude fungovat do 17. února a pak se uzavře, řekl mluvčí společnosti Tesco Václav Koukolíček. Nový majitel objektu by podle něj měl zahájit rekonstrukci 1. března.

„Dojde i ke kompletní přestavbě našeho obchodu s potravinami, který si zde jako jediný ponecháme. Plánované otevření tohoto nového obchodu je stanované na prosinec 2019. Půjde o nový formát obchodu s důrazem na čerstvé potraviny, které by měly tvořit více než polovinu sortimentu," řekl Koukolíček.

Důvodem prodeje hradeckého obchodního domu bylo podle něj to, že vstupní investice do přestavby objektu by byla pro firmu "zbytečně vysoká". Zatímco v přízemí Tesco zůstane v nájmu, první patro, kde se dosud prodávají například oděvy, boty, hračky nebo elektronika, firma opustí.

Firma Tesco prodala objekt loni v březnu. Vyjádření majitele objektu Martina Nového, který vlastní i navazující OC Atrium, se ČTK získat nepodařilo. „Je v zahraničí na dovolené," odpověděla na dotaz jeho asistentka Soňa Zouharová. V médiích Nový již dříve uvedl, že Tesco v prvním patře zřejmě nahradí jiní prodejci.

Třípatrový objekt, ve kterém fungoval do počátku 90. let v Hradci Králové první vícesortimentní obchodní dům Prior, vznikl v letech 1978 až 1981. Budově musel ustoupit celý blok domů. Na počátku 80. let to byl se svými 7200 metry čtverečními prodejní a více než 9000 metry čtverečními užitkové plochy čtvrtý největší obchodní dům v tehdejším Československu. Zajímavostí byly i eskalátory, které byly prvním takovým zařízením ve veřejném prostoru v Hradci Králové. Britská společnost Tesco koupila objekt od americké firmy K-Mart v druhé polovině 90. let. V přízemí je supermarket potravin, v patře oděvy, domácí potřeby a třeba také hračky. Ve druhém patře objektu je samoobslužná restaurace s terasou. Střecha objektu slouží částečně jako parkoviště.

Napsal(a) ČTK, Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

POČASÍ NA PONDĚLÍ: Zataženo až oblačno, rtuť teploměru se bude...

pondělí, 7. ledna 2019, 06:30

Zataženo až oblačno, od západu během odpoledne a večer místy občasné sněžení.

Loňský rok byl podle údajů z Prahy nejteplejší od 18. století

sobota, 5. ledna 2019, 18:46

Loňský rok byl podle údajů z pražského Klementina nejteplejší od roku 1775, kdy tam začalo soustavné měření teplot. Průměrná...

Tříkrálová sbírka je v plném proudu, městská policie varuje před...

pátek, 4. ledna 2019, 14:50

V hradeckých ulicích se můžeme v těchto dnech setkat s "tříkrálovými" skupinkami, které se snaží vybrat peníze na dobročinné...

Státní letecká záchranka nese riziko selhání systému, říká Daniel...

pátek, 4. ledna 2019, 13:22

Podle Daniela Tučka z královéhradecké společnosti DSA, která zajišťuje LZS nepřetržitě od roku 1993, by vytvoření státní letecké...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?