Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

OD Tesco v centru Hradce čeká rekonstrukce, firma objekt prodala

 
pondělí, 7. ledna 2019, 07:20

Obchodní dům Tesco v lukrativní lokalitě v centru Hradce Králové, který do jara minulého roku patřil stejnojmenné britské společnosti, projde v příštích měsících rekonstrukcí. Obchodní dům se supermarketem v přízemí bude fungovat do 17. února a pak se uzavře, řekl mluvčí společnosti Tesco Václav Koukolíček. Nový majitel objektu by podle něj měl zahájit rekonstrukci 1. března.

„Dojde i ke kompletní přestavbě našeho obchodu s potravinami, který si zde jako jediný ponecháme. Plánované otevření tohoto nového obchodu je stanované na prosinec 2019. Půjde o nový formát obchodu s důrazem na čerstvé potraviny, které by měly tvořit více než polovinu sortimentu," řekl Koukolíček.

Důvodem prodeje hradeckého obchodního domu bylo podle něj to, že vstupní investice do přestavby objektu by byla pro firmu "zbytečně vysoká". Zatímco v přízemí Tesco zůstane v nájmu, první patro, kde se dosud prodávají například oděvy, boty, hračky nebo elektronika, firma opustí.

Firma Tesco prodala objekt loni v březnu. Vyjádření majitele objektu Martina Nového, který vlastní i navazující OC Atrium, se ČTK získat nepodařilo. „Je v zahraničí na dovolené," odpověděla na dotaz jeho asistentka Soňa Zouharová. V médiích Nový již dříve uvedl, že Tesco v prvním patře zřejmě nahradí jiní prodejci.

Třípatrový objekt, ve kterém fungoval do počátku 90. let v Hradci Králové první vícesortimentní obchodní dům Prior, vznikl v letech 1978 až 1981. Budově musel ustoupit celý blok domů. Na počátku 80. let to byl se svými 7200 metry čtverečními prodejní a více než 9000 metry čtverečními užitkové plochy čtvrtý největší obchodní dům v tehdejším Československu. Zajímavostí byly i eskalátory, které byly prvním takovým zařízením ve veřejném prostoru v Hradci Králové. Britská společnost Tesco koupila objekt od americké firmy K-Mart v druhé polovině 90. let. V přízemí je supermarket potravin, v patře oděvy, domácí potřeby a třeba také hračky. Ve druhém patře objektu je samoobslužná restaurace s terasou. Střecha objektu slouží částečně jako parkoviště.

Napsal(a) ČTK, Tomáš Vodička
 


 

Kam dál?

POČASÍ NA PONDĚLÍ: Zataženo až oblačno, rtuť teploměru se bude...

pondělí, 7. ledna 2019, 06:30

Zataženo až oblačno, od západu během odpoledne a večer místy občasné sněžení.

Loňský rok byl podle údajů z Prahy nejteplejší od 18. století

sobota, 5. ledna 2019, 18:46

Loňský rok byl podle údajů z pražského Klementina nejteplejší od roku 1775, kdy tam začalo soustavné měření teplot. Průměrná...

Tříkrálová sbírka je v plném proudu, městská policie varuje před...

pátek, 4. ledna 2019, 14:50

V hradeckých ulicích se můžeme v těchto dnech setkat s "tříkrálovými" skupinkami, které se snaží vybrat peníze na dobročinné...

Státní letecká záchranka nese riziko selhání systému, říká Daniel...

pátek, 4. ledna 2019, 13:22

Podle Daniela Tučka z královéhradecké společnosti DSA, která zajišťuje LZS nepřetržitě od roku 1993, by vytvoření státní letecké...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.