Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kandidát na souseda roku! Opilý usnul na pohovce, z hrnce na plotně se valil hustý černý dým

 
čtvrtek, 11. října 2018, 13:10, aktualizováno 11. října 2018, 13:41

Městští policisté přijali včera po poledni žádost o vyslání hlídky k jednomu z domů v Hradci Králové. Volající uvedl, že se z otevřeného balkonu od souseda valí dým. Na zvonění ani klepání však nikdo nereaguje. Na místě lidé strážníkům řekli, že v bytě žije senior, se kterým je někdy obtížná domluva.

Žena ze sousedního bytu nechala strážníky přelézt na balkón, otevřeným oknem strážníci uviděli na pohovce ležícího muže. „Na volání nereagoval. Z vařiče, na kterém byl postavený smaltovaný hrnec, se valil hustý černý dým. Poté, co se hlídka dostala do bytu, zjistila, že muž pouze tvrdě spí,“ řekla mluvčí strážníků Eva Kněžourová.

Stav před chvílí spícího muže je ani nepřekvapil, vedle pohovky ležela téměř prázdná lahev od vodky. Ze sporáku sundali zcela připečený kastrol a odnesli ho na balkón.

„Muž po probuzení vůbec nechápal, co se děje, nebyl si vědom ani toho, že si ohříval oběd. Po odvětrání byli požádáni sousedé, aby na muže, než vystřízliví, dohlédli,“ uzavřela mluvčí.

Napsal Tomáš Vodička | Foto Městská policie Hradec Králové
 


 

Kam dál?

Hradecké lesy bojují se suchem, vybudují nádrže k zadržení vody

čtvrtek, 11. října 2018, 12:20

Stále méně srážek a v posledních letech prodlužující se období sucha negativně ovlivňují i vegetaci hradeckých lesů. Pro zlepšení...

Srážka motorky s chodcem si vyžádala dva lidské životy

čtvrtek, 11. října 2018, 08:38

Včerejší večerní srážka chodce a motorkáře si vyžádala dva lidské životy, zemřeli oba účastníci nehody. Příčiny vyšetřuje...

POČASÍ NA ČTVRTEK: Jasno nebo skoro jasno, teploty se opět vyhoupnou...

čtvrtek, 11. října 2018, 06:30

Po zadní straně mohutné tlakové výše nad severovýchodní Evropou k nám bude nadále proudit teplý vzduch od jihu. Přes den bude...

Aktualizováno 10. října 2018, 22:42

Při srážce s motorkářem na Královéhradecku zemřel chodec

středa, 10. října 2018, 21:42

Při srážce s motorkářem u Smiřic na Královéhradecku zemřel dnes večer chodec, řekl mluvčí policie Ondřej Moravčík. Kvůli nehodě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Taxify v krajských městech končí, od pondělí zůstává pouze v Praze

Estonská alternativní přepravní služba Taxify ukončuje provoz ve všech krajských městech v tuzemsku. Společnost o tom v pondělí informovala nejen novináře, ale také všechny registrované klienty. Taxify si tak uživatelé od dnešního dne objednají v České republice pouze v Praze. V Ostravě, Olomouci, Plzni a Českých Budějovicích přestala firma své služby nabízet.

SPD podle vnitra není extremistická, vybírá si ale podobná témata

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury není podle definice ministerstva vnitra extremistický subjekt, vybírá si ale podobná témata jako pravicoví extremisté. Hnutí také dokázalo tradiční pravicově extremistické subjekty upozadit. Uvádí to výroční zpráva ministerstva vnitra o extremismu za rok 2017. Materiál projednala Bezpečnostní rada státu, čeká na schválení vládou. Média dříve informovala, že projednávání materiálu zdržovaly výhrady Pražského hradu,kterému údajně vadily zmínky o SPD v dokumentu.

Drbna pomáhala tam, kde bylo potřeba. Podpořených projektů je více než prstů na obou rukách

Když můžu, pomůžu. Tohle heslo není Drbně cizí. V letošním roce podpořila několik charitativních a dobročinných projektů. V zimních měsících nenechala na holičkách lidi bez domova, už několikátým rokem podpořila onkologicky nemocné děti skrze nadační fond Pink Bubble a v prosinci opět mediálně podpořila Andělskou aukci v Budějcích.