Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kandidát na souseda roku! Opilý usnul na pohovce, z hrnce na plotně se valil hustý černý dým

 
čtvrtek, 11. října 2018, 13:10, aktualizováno 11. října 2018, 13:41

Městští policisté přijali včera po poledni žádost o vyslání hlídky k jednomu z domů v Hradci Králové. Volající uvedl, že se z otevřeného balkonu od souseda valí dým. Na zvonění ani klepání však nikdo nereaguje. Na místě lidé strážníkům řekli, že v bytě žije senior, se kterým je někdy obtížná domluva.

Žena ze sousedního bytu nechala strážníky přelézt na balkón, otevřeným oknem strážníci uviděli na pohovce ležícího muže. „Na volání nereagoval. Z vařiče, na kterém byl postavený smaltovaný hrnec, se valil hustý černý dým. Poté, co se hlídka dostala do bytu, zjistila, že muž pouze tvrdě spí,“ řekla mluvčí strážníků Eva Kněžourová.

Stav před chvílí spícího muže je ani nepřekvapil, vedle pohovky ležela téměř prázdná lahev od vodky. Ze sporáku sundali zcela připečený kastrol a odnesli ho na balkón.

„Muž po probuzení vůbec nechápal, co se děje, nebyl si vědom ani toho, že si ohříval oběd. Po odvětrání byli požádáni sousedé, aby na muže, než vystřízliví, dohlédli,“ uzavřela mluvčí.

Napsal Tomáš Vodička | Foto Městská policie Hradec Králové
 


 

Kam dál?

Hradecké lesy bojují se suchem, vybudují nádrže k zadržení vody

čtvrtek, 11. října 2018, 12:20

Stále méně srážek a v posledních letech prodlužující se období sucha negativně ovlivňují i vegetaci hradeckých lesů. Pro zlepšení...

Záchranáře čeká taktické cvičení, tématem bude požár u železničních...

čtvrtek, 11. října 2018, 09:30

Všechny složky integrovaného záchranného systému mají dnes naplánované společné taktické cvičení v Hradci Králové. Tématem je...

Srážka motorky s chodcem si vyžádala dva lidské životy

čtvrtek, 11. října 2018, 08:38

Včerejší večerní srážka chodce a motorkáře si vyžádala dva lidské životy, zemřeli oba účastníci nehody. Příčiny vyšetřuje...

POČASÍ NA ČTVRTEK: Jasno nebo skoro jasno, teploty se opět vyhoupnou...

čtvrtek, 11. října 2018, 06:30

Po zadní straně mohutné tlakové výše nad severovýchodní Evropou k nám bude nadále proudit teplý vzduch od jihu. Přes den bude...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.