Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hradubická cyklostezka by se mohla začít stavět na přelomu května a června, čeká se na schválení dotace

 
úterý, 17. dubna 2018, 16:30

Termín začátku výstavby cyklostezky z Hradce Králové do Vysoké nad Labem se posouval již mnohokrát. Nyní to vypadá, že by se na přelomu května a června mohlo začít stavět. Stále se ale čeká na rozhodnutí o poskytnutí dotace z programu Integrovaných územních investic.

Hradubická cyklostezka, kterou připravuje Svazek obcí Hradubická labská, by měla začínat v hradecké Třebši a vést až do Pardubic. V letošním roce přijde na řadu s největší pravděpodobností pouze první úsek z Třebše do Vysoké nad Labem. Stále se ale čeká na rozhodnutí o poskytnutí dotace, bez něj nelze podle Jiřího Horáka, výkonného ředitele svazku obcí zahájit stavbu. 

„Máme zprávu, že do dvou měsíců bychom měli mít rozhodnutí o poskytnutí dotace, maximálně do dvou měsíců. To znamená, že do června budeme mít rozhodnutí o poskytnutí dotace. Nicméně, začne se realizovat zhruba květen-červen,“ sdělila Alena Machaňová z Oddělení projektů a dotací hradeckého magistrátu.

Termín realizace stavby se posouval již několikrát, původně se mělo stavět už v roce 2015. Poslední zprávy hovořily o tom, že se "kopne do země" v březnu tohoto roku. „Máme vykoupené pozemky, stavební povolení, územní rozhodnutí, a teď vlastně půl roku čekáme na tu dotaci,“ sdělil ředitel Svazku obcí Hradubická labská a zároveň starosta Vysoké nad Labem Jiří Horák.

Pokud by se na přelomu května a června k realizaci přistoupilo, mělo by být hotovo do konce roku. „Na postavení té cyklostezky mezi Hradcem Králové a Vysokou nad Labem má stavební firma dvě stě dní,“ řekl Horák. Dodavatel stavby - firma M-Silnice dostane za první úsek 24,4 milionu korun.

V budoucnu by měla cyklostezka pokračovat z Vysoké nad Labem až do Pardubic. Stále je ale problém s výkupem některých pozemků. „Naprostou většinu pozemků máme již vykoupenou, máme nevykoupené asi ještě dva pozemky. U jednoho je šest spoluvlastníků a z toho tři jsou nezvěstní, tam to bude horší,“ dodal starosta Vysoké nad Labem.

Napsal Tomáš Vodička | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Hradecká nemocnice si připomíná 90. výročí otevření svého areálu

úterý, 17. dubna 2018, 12:30

Fakultní nemocnice Hradec Králové vysadí v květnu strom pro Olgu Havlovou. Manželka prvního českého prezidenta by se letos dožila...

Devět studentek bylo zasaženo pepřovým sprejem, zasahovaly všechny...

úterý, 17. dubna 2018, 11:00

Včera krátce před devátou hodinou ranní zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému v jedné z hradeckých škol....

POČASÍ NA ÚTERÝ: Ráno bude oblačno, odpoledne se vyjasní

úterý, 17. dubna 2018, 07:00

Ráno bude oblačno až polojasno, ojediněle mlhy, na horách zpočátku ojediněle přeháňky. Během dne ubývání oblačnosti, místy až do...

Jičínská radnice si bude platit televizní zpravodajství

pondělí, 16. dubna 2018, 14:30

Jičínská radnice si bude platit televizní zpravodajství. Vedení města považuje informování o městě v audiovizuální podobně za...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Hradec Králové zruší tendr na stavbu nového...

  • FOTO: Královéhradečtí hasiči jsou nejlepší...

  • KOMENTÁŘ: Lesk a bída Kazmova velkolepého...

  • Nestanovili jsme si žádnou metu, na kterou...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Mýtný systém bude zajišťovat od roku 2020 CzechToll a SkyToll

Ministerstvo dopravy ve čtvrtek podepsalo desetiletý kontrakt s vítězným konsorciem firem CzechToll a SkyToll, které budou od roku 2020 vybírat a spravovat mýtné na dálnicích a vybraných silnicích I. třídy.

Chovatel v Jinonicích choval ovce v nevhodných podmínkách, maso možná putovalo do restaurace

Státní veterinární správa při společné kontrole s Českou plemenářskou inspekcí a policií objevila neregistrovaný chov 34 ovcí v Praze – Jinonicích. Při kontrole bylo zjištěno, že zvířata jsou držena v nevyhovujících podmínkách. Na pozemku se nacházely nebezpečné předměty, které mohly zvířata zranit. Ovce neměly dostatek pastvy či sena, chyběl také dostatečný zdroj čisté vody.

Řidiči kamionu slyšel u Mikulova z přívěsu divné zvuky. Policisté tam našli čtyři nelegální migranty

Čtyři migranty bez potřebných povolení nalezli jihomoravští cizinečtí policisté v přívěsu kamionu jedoucího z Turecka. Řidič policisty upozornil sám. Po cestě do Česka si prý ničeho zvláštního nevšiml, až na našem území slyšel z přívěsu podivné zvuky a ihned zavolal policii.