Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Trutnov bude mít na začátku roku opět rozpočtové provizorium

 
sobota, 15. prosince 2018, 18:20

Druhé největší město hradeckého kraje Trutnov bude na začátku příštího roku opět hospodařit podle rozpočtového provizoria. Rozpočet roku 2019 město hodlá schválit na prvním jednání zastupitelstva v příštím roce.

 Rozpočtové provizorium na příští rok počítá s příjmy 590 milionů korun a s výdaji 844 milionů korun. Investice by měly být na úrovni čtvrt miliardy korun. Deficit 254 milionů korun by měl být vyrovnán z již dříve přijatého úvěru v celkové výši 350 milionů korun.

Jedenatřicetitisícové město používá rozpočtové provizorium již mnoho let. Podle starosty Ivana Adamce (ODS) to je osvědčený a zodpovědný postup. „Definitivní rozpočet města není stavěný na odhadech, ale na reálných číslech. Je sestavený již se znalostí výsledku hospodaření uplynulého roku," řekl starosta. Definitivní rozpočet zastupitelé v minulých letech schvalovali obvykle na přelomu února a března.

Provizorní rozpočet obsahuje především výdaje na základní provoz města a subjektů, které jsou na rozpočet navázány. Jsou v něm zahrnuté i již zahájené investice a smluvně zabezpečené investice. Současnou hlavní investicí města je loni zahájená stavba střediska volného času pro děti a mládež v lokalitě Na Nivách zhruba za 200 milionů korun. Stavba by měla být hotová příští rok na jaře a město na ni má v rozpočtovém provizoriu vyčleněno 130 milionů korun.

Rozpočtové provizorium u investic dále počítá například se výdajem 33 milionů korun na stavbu hasičské zbrojnice, s 13 miliony korun na stavbu parkovací věže pro jízdní kola nebo se sedmi miliony korun na stavbu cyklostezky do čtvrti Horní Staré Město. Podstatnou část nákladů na tyto stavby městu uhradí dotace z fondů EU, ze státního rozpočtu či od kraje.

Trutnov hospodaří po stotisícovém Hradci Králové s druhým největším rozpočtem mezi okresními městy hradeckého kraje. Připravovaný rozpočet Hradce Králové počítá s pro rok 2019 s příjmy 2,075 miliardy korun a výdaji 2,095 miliardy korun.

Napsal(a) ČTK | Foto Koroner – Fotografie je vlastním dílem, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2665606
 


 

Kam dál?

Tak dlouho chodil do lesa a kácel cizí dřevo, až mu hrozí pět let za...

úterý, 27. listopadu 2018, 15:32

Muž opakovaně kradl dřevo z lesa, skladoval ho u sebe doma. Těžbu dřeva umožnil za peníze i další osobě, které tvrdil že má...

Vlak u Rtyně v Podkrkonoší na Trutnovsku usmrtil ženu

středa, 31. října 2018, 09:34

U Rtyně v Podkrkonoší dnes ráno srazil osobní vlak ženu, která na místě zemřela. Zřejmě šlo o sebevraždu. Nehoda se stala na...

Recidivista si opět vydělával prodejem drog, dalších 10 let života...

čtvrtek, 25. října 2018, 16:48

Pětatřicetiletý recidivista prodával pervitin a skončil ve vazbě. V těchto dnech policejní komisař zahájil trestní stíhání muže,...

Aktualizováno 23. října 2018, 20:12

Na Trutnovsku zasahovala policie, od Správy KRNAP chtěla dokumenty

úterý, 23. října 2018, 17:20

Na Trutnovsku dnes zasahovala policie, od Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) si vyžádala dokumenty. Policejní zátah míří...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Byl čin Jana Palacha a dalších ,,pochodní“ hrdinský nebo šlo jen o demonstraci, která skončila smrtí?

I po tolika letech je sebevražedná vlna rozpoutaná Janem Palachem, kterého následovali Josef Hlavatý, Miroslav Malinka, Jan Zajíc a Evžen Plocek předmětem diskuzí. Někteří je obdivují jako hrdiny, jiní považují jejich smrt za zbytečně velkou oběť.

Olomoučanka shání peníze na náročnou operaci obličeje. Pojišťovna jí nepomůže

Dnes jednatřicetileté Mirce Dobešové z Olomouce lékaři ve čtrnácti letech diagnostikovali zhoubný nádor v dutinách. Tento nádor způsobil, že má Mirka zdeformovanou polovinu obličeje. Teď shání peníze na náročnou operaci.

Spor o 115 neproplacených hodin skončil až u soudu

Pracovnici na dohodou o provedení práce odmítla zaměstnavatelka zaplatit za poslední odpracovaný měsíc s odůvodněním, že jí opustila v hlavní sezoně. Celá záležitost nakonec skončila až u soudu, který rozhodl ve prospěch zaměstnankyně a zaměstnavatelka tak mimo mzdu musela zaplatit i úroky z prodlení a náhrady nákladů.