Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

U požáru rodinného domu zasahovalo pět jednotek hasičů

 
pátek, 9. srpna 2019, 09:51

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek u nahlášeného požáru rodinného domu v Očelicích na Rychnovsku. Na místo vyslalo krajské operační a informační středisko hasičů pět jednotek požární ochrany.

Průzkumem na místě události hasiči zjistili, že hoří přístřešek u rodinného domu a požár se částečně rozšířil i na střechu samotného domu. Hasiči nasadili na likvidaci požáru a ochlazování objektu pět C proudů, zároveň prováděli v rodinném domě průzkum v dýchací technice, aby vyloučili přítomnost osob. Požár se do obytných prostor nedostal, ale byly silně zakouřeny. Nikdo se uvnitř nenacházel, z domu však vynesly jednotky čtyři tlakové propanbutanové lahve, které venku ochlazovaly.

Po 10. hodině byl požár lokalizován, hasiči pak dohašovali ohniska a rozebírali konstrukci přístřešku, částečně museli rozebrat i střešní konstrukci domu. Likvidace byla velitelem zásahu ohlášena v 12:21 hod.

Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun, díky rychlému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 1,5 milionu korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Opočno, Třebechovice pod Orebem, České Meziříčí a Očelice.

Napsal HZS Královehradeckého kraje | Foto HZS Královehradeckého kraje
 


 

Kam dál?

FOTO: Vážná nehoda na Rychnovsku. 18letý mladík narazil v opilosti do...

čtvrtek, 8. srpna 2019, 12:26

Záchranáři osmnáctiletého mladíka transportovali do nemocnice. Orientační dechová zkouška, kterou policisté na místě u řidiče...

Domašín se konečně dočká obchvatu. Hradecký kraj vyhlásí tendr za 100...

středa, 31. července 2019, 08:25

Královéhradecký kraj vyhlásí soutěž na firmu, která by měla za téměř 100 milionů korun vybudovat dvoukilometrový obchvat...

Na poště v Kostelci vybuchl balík. Uvnitř byl volant s airbagem

úterý, 30. července 2019, 14:00

Tři jednotky hasičů vyrazily v sobotu před polednem do ulice Dukelských hrdinů v Kostelci nad Orlicí. Pracovnice pošty tam...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.