Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čtyřicet let čekala průmyslovka na vybudování spojnice mezi budovami a dočkala se

 
pondělí, 24. června 2019, 13:30

Je to skoro neuvěřitelné, že na Střední průmyslové škole elektrotechniky a informačních technologií v Dobrušce čekali desítky let, než bude propojena hlavní budova s dalšími objekty. A letos se konečně učitelé i žáci dočkali.

Spojovací chodba stála více než 5 milionů korun, ale výrazně usnadní pedagogům i studentům přesun po škole. Doposud se totiž chodilo přes laborky a dílny. Když tak chtěli studenti projít, museli být v doprovodu pedagoga a bylo možné tudy projít jen v době, kdy se zde zrovna nikdo neučil.

A když se někdo učil, nezbylo lidem, co se chtěli z dostat z jedné budovy do druhé, než se přezout, přejít přes nádvoří areálu školy a znovu skočit do bačkor. A poslední roky bylo přesouvání mezi budovami stále častější. „Důvodem byla mimo jiné i nová víceúčelová učebna,“ sdělila mluvčí kraje Sylvie Velčovská.

Bylo jasné, že už to takhle dál nejde. Přesun byl dlouhodobě nevyhovující a ohrožoval bezpečí a zdraví žáků. Loni v létě se začalo stavět a teď už je hotovo.

Napsal(a) Denisa Albaniová
 


 

Kam dál?

V noci zemřel na Rychnovsku motorkář. Srazil se s osobákem

sobota, 22. června 2019, 11:49

Včera pozdě večer došlo k dopravní nehodě, která si bohužel vyžádala jeden lidský život. Nejvyšší cenu při střetu osobního...

Policie pátrala po uprchlém vězni z Rychnova. V noci zmizel z...

sobota, 15. června 2019, 15:56

Policisté vyhlásili pátrání po vězni, který v noci na sobotu uprchl z pracoviště, kde byl v rámci výkonu trestu. Jednatřicetiletý...

VIDEO: Riskoval vlastní život, aby zachránil seniora. Odtáhl ho z...

sobota, 15. června 2019, 07:21

Z těch záběrů mrazí, Starší muž na motorce přehlédl na přejezdu v Kostelci spuštěné závory a narazil do nich. Při tom i s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.