Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhrožovali exekutorovi, teď jim hrozí až deset let vězení

 
čtvrtek, 7. března 2019, 12:35

Za posledních 14 dnů policie na Královéhradecku řeší už druhý útok na exekutory. Na Rychnovsku dvě ženy a dva muži bránili exekutorovi v práci vyhrožováním, poté ho donutili sepsat dokument, že dlužná částka už byla vyplacena.

„Pověřený zaměstnanec soudního exekutora měl 27.2.2019 v poledních hodinách vstoupit do neuzamčených dveří obydlí obviněných, kde měl provést soupis movitých věcí jedné z žen v rámci exekučního řízení . Přítomným se měl prokázat  exekutorským průkazem. Při označování věcí samolepkou exekutora mu v tom přítomné osoby měly fyzicky zabránit. Jeden z mužů ho měl  opakovaně rukou udeřit do obličeje. Druhý měl poškozenému vytrhnout z ruky služební mobil  a ženy měly poškozeného držet, aby nemohl odejít,“ popsala mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková.

Parta obviněných exekutorovi kromě telefonu sebrala i služební kameru a donutila ho sepsat prohlášení, že celá dlužná částka byla uhrazená. Zaplacení dluhu se ale nevyhnou, ba naopak. Kromě toho, že majiteli věcí způsobili škodu odhadovanou na deset tisíc korun, jim teď hrozí i vězení.

„Všechny čtyři zúčastněné osoby si od policejního  komisaře  vyslechly obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupeže, zločinu vydírání a zločinu násilí proti úřední osobě, to vše ve spolupachatelství. V případě prokázání viny jim hrozí až desetiletý nepodmíněný trest,“ uzavřela mluvčí.

Minulý týden jsme vás informovali o případu na Jičínsku, kde muž fyzicky zaútočil na exekutory a vyhrožoval plynovou pistolí. Exekutoři nakonec na obranu použili slzný plyn. 

PSALI JSME: Muž fyzicky zaútočil na exekutory, poté na ně vytáhl plynovou pistoli 

 


 

Kam dál?

Nehoda kamionu komplikovala provoz dlouhé hodiny. Náklaďák ležel na...

pondělí, 4. března 2019, 14:45

Dopravu na Rychnovsku dnes komplikovala vážná dopravní nehoda. U obce Lokot havaroval před polednem nákladní automobil s vlekem....

Škoda Auto loni zvedla výrobu v Kvasinách o 5 procent na 310 tisíc aut

úterý, 26. února 2019, 15:41

Automobilka Škoda Auto loni zvýšila výrobu vozů v závodě Kvasiny na Rychnovsku o pět procent na dosud nejvyšších 310 tisíc...

Heliport na nové budově v rychnovské nemocnici možná nebude

pátek, 22. února 2019, 09:20

Královéhradecký kraj by měl zvážit vybudování heliportu na střeše plánovaného pavilonu urgentního příjmu v areálu nemocnice v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.