Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Náchodsko

Kraj vypíše potřetí zakázku na opravu pevnosti Dobrošov

úterý, 18. září 2018, 14:55Náchodsko
 

Královéhradecký kraj bude ve třetí soutěži hledat firmu na rekonstrukci předválečné pohraniční pevnosti Dobrošov na Náchodsku. Dosavadní dvě soutěže skončily neúspěchem kvůli nezájmu firem. Pro třetí tendr kraj změkčil kvalifikační kritéria a...

 

Na skalním útvaru "Milenci" v Adršpašských skalách se objevil nápis

čtvrtek, 6. září 2018, 16:20Náchodsko
 

Nápisem na jednom z nejznámějších skalních útvarů zvaném "Milenci" v Adršpašsko-teplických skalách se nyní zabývá náchodská policie. Text "21. srpen FŮJ" je napsaný na skále ve výšce přibližně 60 metrů, je asi 1,5 metru vysoký a 5 metrů široký.

 

Opravy zastaví vlaky na Náchodsku, pokračuje i výluka na Prahu

úterý, 4. září 2018, 11:50DopravaNáchodsko
 

Kvůli opravě železniční trati nebudou v září jezdit vlaky mezi Hradcem Králové a Praskačkou a do konce prosince mezi Opočnem a Náchodem, a to včetně spojky Starkoč - Václavice. Vlaky po dobu výluky nahradí autobusy podle výlukového jízdního řádu.

 

Na Broumovsku vzniká projekt, počítá s návratem povrchové vody

čtvrtek, 30. srpna 2018, 08:28SpolečnostNáchodsko
 

Do boje se suchem na Broumovsku se pustily sdružení Spolek Živá voda a nezisková organizace Maiwaldova akademie Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov. Projekt nazvaný Zádrž vody v celé ploše povodí Zdoňovska je ve fázi dokončování...

 

V broumovském pivovaru hořel kompresor. Škoda byla vyčíslena na 1,5 milionu korun

pondělí, 27. srpna 2018, 09:31Náchodsko
 

K nahlášenému požáru v broumovském pivovaru vyjížděly v neděli ráno tři jednotky hasičů. V uzavřené místnosti došlo k zahoření kompresoru. Vyšetřovatelka příčin požáru vyčíslila škodu předběžně na 1,5 milionu korun.

 

Náchod od září sníží ceny v MHD o 75 procent

pondělí, 27. srpna 2018, 08:36Náchodsko
 

Koncem března schválila vláda sedmdesáti pěti procentní slevu na jízdné v autobusech a vlacích pro studenty a seniory, snížení cen se ale netýká městské hromadné dopravy. Cestující v náchodské MHD se ale slev přesto dočkají.

 

Zdrogovaná posádka černého BMW se bavila střílením gumiček a kuliček po kolemjdoucích

pátek, 24. srpna 2018, 11:10Náchodsko
 

Na sociálních sítích se v uplynulých dnech objevovaly informace o černém BMW s polskou poznávací značkou, ze kterého měl někdo "střílet" gumičky po lidech v Náchodě a způsobit jim modřiny. Na základě oznámení policisté včera odpoledne zadrželi...

 

Zloději ukradli měděnou střešní krytinu za desítky tisíc

úterý, 21. srpna 2018, 14:10Náchodsko
 

Policisté z obvodního oddělení v Jaroměři se nyní zabývají krádeží barevných kovů. Zloději ukradli použité měděné šablony střešní krytiny vážící 40 až 50 kilogramů z budovy jedné místní střední školy.

 

V Náchodě začala výstavba propojky nových vrtů s objektem lázní

sobota, 18. srpna 2018, 14:30Náchodsko
 

V lázeňském území v Náchodě - Bělovsi začala výstavba potrubního propojení vrtů Jan a Běla s objektem Malých lázní. Jde o další krok k obnově lázeňství ve městě po více než 20 letech. Stavba takzvaného minerálkovodu za 8,1 milionu korun má být...

 

Metalový festival Brutal Assault proběhl podle policie bez vážnějších problémů

úterý, 14. srpna 2018, 12:56KulturaNáchodsko
 

Metalový festival Brutal Assault, který navštívilo téměř dvacet tisíc lidí, o víkendu skončil. Akce, která v Josefově začala již ve středu 8.srpna, se podle policie obešla bez vážnějších problémů.

 
Reklama
 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: Královéhradečtí hasiči jsou nejlepší...

  • Nestanovili jsme si žádnou metu, na kterou...

  • Více než čtvrt milionu lidí si musí do konce...

  • GLOSA: Lukáš Dvořák aneb malý velký muž

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Smrtící syntetickou drogu šířil i žák základní školy

Smrtící syntetickou drogu v Moravskoslezském kraji šířil i žák základní školy. Obviněn s ohledem na věk nebude. Policie už v případu obvinila 11 lidí. Látkou se přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejím užití zemřeli.

Kdo tohle vymyslel, nechápavě lidé kroutí hlavami nad novými zelenobílými sloupky v Budějcích

Výsledek modernizace frekventované Lidické třídy v Českých Budějovicích mnozí lidé hodně jadrně komentují. Nejsou s úpravami spokojeni. Nedávno to byly ostrůvky, které místní připravily o parkovací místa. A teď to je šrafování se zelenobílými sloupky. To jsou takzvané balisety, kterých na Lidické vyrostlo celkem 38. Přišly na zhruba 57 tisíc korun. A i ty lidem bydlícím na Lidické zabraly místa k parkování a podle nich nesmyslně zúžily vozovku. Krajský správce komunikace je ale jiného názoru.

Kvůli alkoholu zemřely v roce 2016 přes tři miliony lidí

V důsledku konzumace alkoholu zemřely v roce 2016 po celém světě více než tři miliony lidí. Alkohol tak stál za každým dvacátým úmrtím, vyplývá ze zprávy, kterou na svých internetových stránkách zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO). Více než tři čtvrtiny úmrtí způsobených alkoholem podle WHO připadaly na muže.