Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Jičíně začal pohádkový festival, je zaměřený na hrady a zámky

 
čtvrtek, 12. září 2019, 13:30

V Jičíně včera odpoledne začal pohádkovým průvodem 29. ročník festivalu Jičín - město pohádky. Zaměřený je na pohádky a pověsti z hradů a zámků Českého ráje. Na Valdštejnově náměstí vyrostla pět metrů vysoká kulisa hradu se středověkým podhradím. Jednotlivé dny budou věnovány zámkům Humprecht, Vranov u Malé Skály, Kost, Trosky a Frýdštejn. Vstupné pro dospělé na hlavní sobotní program bude téměř o polovinu vyšší než loni.

Festival, který každoročně navštíví několik desítek tisíc dětí a dospělých, nabídne desítky různých akcí. Součástí budou divadelní představení, hry pro děti, koncerty, filmové produkce či taneční vystoupení. Pro každý den budou připraveny tvůrčí dílny pro děti a podvečerní čtení se známými osobnostmi. "Scény živoucí historie vytvoří kostýmovaní řemeslníci. Řemesla si návštěvníci budou moci vyzkoušet," řekla produkční festivalu Jana Nájemníková.

Děti se budou moci zapojit do pohádkové hry Po stopách loupežníků. "Na arkádovém nádvoří zámku bude sídlo krále, který se ujme vlády nad městem. Lidé si tam budou moci v historickém kvízu ověřit své znalosti," řekla dramaturgyně festivalu Eliška Novotná.

Vstupné pro dospělé bude vyšší 

Nejdůležitějším dnem festivalu bude sobota 14. září s celodenním programem na Valdštejnově náměstí. Vystoupit by v sobotu měly například zpěvačka Elis Mrázová či kapela Jelen, přichystána bude rocková show a tradiční ohňostroj. Ten již nebude odpalován ze zámeckého parku, nýbrž z Lindnerovy ulice, aby na něj byl z náměstí lepší výhled.

Sobota bude jediným dnem, kdy se bude v centru města vybírat vstupné. Pro dospělého vstupné proti loňskému roku zdraží na 250 korun ze 170 korun. Děti do 150 centimetrů budou mít vstup zdarma, loni platily 30 korun. Vstupné pro studenty a seniory zlevní o 20 korun na 100 korun. Důvodem zdražení vstupného pro dospělé je podle pořadatelů růst režijních nákladů a to, že se nepodařilo sehnat hlavního sponzora festivalu.

Festival má rozpočet asi 4,5 milionu korun. Pořadatelem festivalu je Nadační fond Jičín - město pohádky ve spolupráci s městem Jičín.

Napsal(a) ČTK, Ondřej Novotný | Foto archiv akce
 


 

Kam dál?

V Jičíně srazilo auto nezletilou dívku, tu musel do nemocnice...

sobota, 7. září 2019, 17:31

V centru Jičína vážná dopravní nehoda, kdy zřejmě zapadající slunce oslnilo projíždějícího řidiče, který na přechodu srazil...

Na Jičínsku se zřítilo dvacetimetrové silo, škoda přesahuje 10 milionů

úterý, 27. srpna 2019, 16:24

V Bystřici na Jičínsku se ráno roztrhlo a zřítilo přes 20 metrů vysoké silo. Nikdo nebyl zraněn. Zřejmě šlo o technickou závadu,...

Jičínský pohádkový festival bude mít ohňostroj. Zaměří se na hrady a...

pondělí, 26. srpna 2019, 13:53

Letošní 29. ročník festivalu Jičín – město pohádky bude zaměřený na pohádky a pověsti z hradů a zámků Českého ráje. Ponese...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.