Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jičínský pohádkový festival bude mít ohňostroj. Zaměří se na hrady a zámky

 
pondělí, 26. srpna 2019, 13:53

Letošní 29. ročník festivalu Jičín – město pohádky bude zaměřený na pohádky a pověsti z hradů a zámků Českého ráje. Ponese podtitul Znám já jeden krásný zámek. Festival se uskuteční od 11. do 15. září a jeho součástí budou pohádkový průvod, různé dílny, divadelní představení a hry pro děti či koncerty. Novinářům to dnes řekli pořadatelé festivalu. Festival každoročně přiláká do Jičína desítky tisíc lidí.

„Na Valdštejnově náměstí vyroste pět metrů vysoká kulisa hradu se středověkým podhradím. Scény živoucí historie vytvoří kostýmovaní řemeslníci. Řemesla si návštěvníci budou moci vyzkoušet,“ řekla produkční festivalu Jana Nájemníková. Jednotlivé dny budou věnovány zámkům Humprecht, Vranov u Malé Skály, Kost, Trosky a Frýdštejn.

Program festivalu zahájí ve středu 11. září odpoledne pohádkový průvod v maskách. Pro každý den budou připraveny tvůrčí dílny pro děti či podvečerní čtení se známými osobnostmi. Děti se také budou moci zapojit do pohádkové hry Po stopách loupežníků. „Na arkádovém nádvoří zámku bude sídlo krále, který se ujme vlády nad městem. Lidé si tam budou moci v historickém kvízu ověřit své znalosti,“ řekla dramaturgyně festivalu Eliška Novotná.

Ohňostroj bude součástí festivalu

Nejdůležitějším dnem festivalu bude sobota 14. září s celodenním programem na Valdštejnově náměstí. Vystoupit by v sobotu měly například zpěvačka Elis Mrázová či kapela Jelen, přichystána bude rocková show a tradiční ohňostroj. Ten již nebude odpalován ze zámeckého parku, nýbrž z Lindnerovy ulice, aby na něj byl z náměstí lepší výhled.

Sobota bude jediným dnem, kdy se bude v centru města vybírat vstupné. Pro dospělého vstupné proti loňskému roku zdraží na 250 korun ze 170 korun. Děti do 150 centimetrů budou mít vstup zdarma, loni platily 30 korun. Vstupné pro studenty a seniory zlevní o 20 korun, tedy na 100 korun. Důvodem zdražení vstupného pro dospělé je podle pořadatelů růst režijních nákladů a to, že se nepodařilo sehnat hlavního sponzora festivalu.

Celkový rozpočet festivalu je asi 4,5 milionu korun. Pořadateli festivalu jsou Nadační fond Jičín – město pohádky a město Jičín.

 

 


 

Kam dál?

Mladá dívka vlétla na kole přímo pod jedoucí auto. Letěl pro ni...

středa, 21. srpna 2019, 16:05

U vážné dopravní nehody zasahovali včera večer záchranáři ve Staré Pace na Jičínsku. Jedenáctiletá dívka nedala na křižovatce...

Jičín rozšíří bezpečnostní systém o čtyři kamery

úterý, 20. srpna 2019, 08:59

Město Jičín rozšíří monitorovací bezpečnostní systém ve městě o další čtyři kamery, bude jich tedy téměř 80. Pořízení nových...

Zemní práce na obchvatu Jičína jsou v polovině

středa, 14. srpna 2019, 11:22

Hlavní zemní práce na výstavbě severovýchodního obchvatu Jičína jsou přibližně v polovině. Stavbaři se nyní soustředí na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.