Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladá dívka vlétla na kole přímo pod jedoucí auto. Letěl pro ni vrtulník

 
středa, 21. srpna 2019, 16:05

U vážné dopravní nehody zasahovali včera večer záchranáři ve Staré Pace na Jičínsku. Jedenáctiletá dívka nedala na křižovatce přednost a jedoucí automobil ji smetl.

Jedenáctiletá dívka jela  za hustého deště na svém jízdním kole ve směru od místního hřebčína k ulici Revoluční. Po příjezdu na křižovatku zřejmě nerespektovala dopravní značení upravující přednost v jízdě a vjela přímo na hlavní silnici před projíždějící osobní motorové vozidlo Škoda Felicia, které ve směru od Nové Paky řídil dvaačtyřicetiletý muž.

V důsledku toho došlo ke střetu přední částí vozidla s cyklistkou, která vlivem nárazu přepadla přes přední kapotu na čelní sklo. To jí následně vymrštilo vpřed na silnici před vozidlo. Dívka utrpěla zranění, které si vyžádalo letecký transport do nemocnice. Vliv alkoholu u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku 16 tisíc korun.

Napsal(a) Martin Doležal, Policie ČR | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Jičín rozšíří bezpečnostní systém o čtyři kamery

úterý, 20. srpna 2019, 08:59

Město Jičín rozšíří monitorovací bezpečnostní systém ve městě o další čtyři kamery, bude jich tedy téměř 80. Pořízení nových...

Zemní práce na obchvatu Jičína jsou v polovině

středa, 14. srpna 2019, 11:22

Hlavní zemní práce na výstavbě severovýchodního obchvatu Jičína jsou přibližně v polovině. Stavbaři se nyní soustředí na...

V Jičíně zajistí MHD v příštích deseti letech místní podnikatel

středa, 7. srpna 2019, 16:44

V Jičíně bude od ledna příštího roku zajišťovat hromadnou dopravu nový dopravce, firma místního podnikatele Milana Fejfara. Město...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.