Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zemní práce na obchvatu Jičína jsou v polovině

 
středa, 14. srpna 2019, 11:22

Hlavní zemní práce na výstavbě severovýchodního obchvatu Jičína jsou přibližně v polovině. Stavbaři se nyní soustředí na vybudování 23 metrů dlouhého mostu přes silnici mezi Valdicemi a Studeňany. Novinářům to dnes sdělil mluvčí jičínské radnice Jan Jireš. Obchvat je přeložkou frekventované silnice druhé třídy v úseku Robousy - Valdice. Stavba začala loni na podzim.

"Výstavba přeložky II/286 bude probíhat ještě po celý příští rok. Zprovoznění je plánováno na první polovinu roku 2021," řekl Jireš.

Obchvat, který má přijít na 205 milionů korun s DPH, bude dlouhý 3,5 kilometru. Měl by vyvést z Jičína osobní i nákladní tranzitní dopravu vedoucí od Hradce Králové směrem na Semily a naopak. Dosud frekventovaná silnice ve směru na Semily vede v Jičíně například kolem nemocnice, sportovního areálu a známé lipové aleje.

Po nové silnici auta minou i obec Valdice. Investorem je Královéhradecký kraj, který získal dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Stavbu zajišťuje firma M - Silnice, město pomohlo s výkupy pozemků.

Stavba koncem obchvatu nekončí

Součástí projektu jsou také podchody, jeden u Robous a druhý přibližně v polovině nové komunikace. Stavbaři vybudují kromě silnice také protihlukové stěny, dvě okružní křižovatky včetně osvětlení, most a přeloží inženýrské sítě.

Jičín je významným regionálním dopravním uzlem. Kříží se tam hlavní silniční tahy od Mladé Boleslavi do Krkonoš a od Liberce do Hradce Králové. Doprava na těchto tazích už Jičín míjí po dříve vybudovaných obchvatech. Po dokončení přeložky silnice II/286 bude mít Jičín hotov obchvat města ze tří čtvrtin. Chybět bude úsek mezi Valdicemi a silnicí ve směru na Turnov.

 

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

V Jičíně zajistí MHD v příštích deseti letech místní podnikatel

středa, 7. srpna 2019, 16:44

V Jičíně bude od ledna příštího roku zajišťovat hromadnou dopravu nový dopravce, firma místního podnikatele Milana Fejfara. Město...

FOTO: V Nové Pace skončila revitalizace za více jak 20 milionů

úterý, 6. srpna 2019, 12:57

V Nové Pace na Jičínsku byla dokončena rozsáhlá revitalizace několika prostranství, která město architektonicky i funkčně více...

FOTO: Střechu rodinného domu zasáhl blesk. Začala hořet

úterý, 30. července 2019, 10:58

Pondělní bouřka přinesla několik událostí, u kterých zasahovali hasiči. K požáru v podbití střešní konstrukce rodinného domu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.