Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do dodatečných voleb v Kbelnici na Jičínsku chce 13 kandidátů

 
středa, 21. listopadu 2018, 19:12

V dodatečných volbách v Kbelnici na Jičínsku v lednu 2019 se chce o přízeň voličů ucházet jedno sdružení nezávislých kandidátů a šest samostatně kandidujících nezávislých kandidátů. Celkem by si voliči měli vybírat ze 13 kandidátů. Termín pro podání kandidátek na jičínském městském úřadě vypršel dnes v 16:00. Následovat bude registrace kandidátek, řekl mluvčí jičínské radnice Jan Jireš. Řádné volby se v Kbelnici v říjnu nekonaly, protože se do nich nikdo nepřihlásil.

V dodatečných volbách v Kbelnici budou voliči 26. ledna volit sedm zastupitelů. Kbelnice se dvěma stovkami obyvatel je jedinou obcí v Královéhradeckém kraji, kde se řádné volby v říjnu nekonaly. Od 6. října Kbelnici řídí správkyně jmenovaná ministrem vnitra.

Kbelnici od roku 2011 do letošního října vedla starostka Dagmar Michalčíková, která v zastupitelstvu zasedala čtyři volební období. O místo ve vedení obce se už ucházet nechtěla. „Jsem už unavená a znechucená. Nároky na starosty vzrůstají, přibývá administrativy," uvedla v regionálním tisku.

Při posledních volbách v roce 2014 v Kbelnici kandidovalo jedno sdružení a osm nezávislých kandidátů, celkem voliči vybírali z 11 kandidátů. Volební účast tehdy byla 66 procent.

Letos by obec měla hospodařit s příjmy 2,94 milionu korun a výdaji 4,23 milionu korun. Schodek obec pokryje penězi ušetřenými v minulých letech. Hlavní současnou investicí obce je stavba kanalizace, z rozpočtu je na ni letos určeno 2,6 milionu korun.

Napsal(a) ČTK

Štítky volby, obce, Jičínsko

 


 

Kam dál?

Stavba východního obchvatu Jičína za 205 milionů korun začne 8. října

pátek, 28. září 2018, 09:20

Stavba východního obchvatu Jičína začne 8. října. Stavbaři se nejprve pustí do přípravných prací, například kácení dřevin....

Z hrobu zmizela pískovcová socha, zloději hrozí až dva roky za mřížemi

úterý, 11. září 2018, 09:46

Ke konci minulého týdne přijali policisté z obvodního oddělení v Nové Pace oznámení o možné krádeži pískovcové sochy z náhrobku...

Jičín chystá další etapu oprav sídliště Husova za 14 mil. korun

pondělí, 10. září 2018, 17:40

Sedmnáctitisícový Jičín chystá další etapu oprav veřejných prostor na panelovém sídlišti Husova, kde žije téměř čtvrtina obyvatel...

Dopravu na Jičínsku komplikují opravy, práce probíhají za provozu

čtvrtek, 6. září 2018, 11:10

Opravy dvou klíčových silnic na Jičínsku komplikují dopravu. Omezení je na hlavním silničním tahu mezi Prahou a Špindlerovým...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Může hlína v jídle léčit obezitu? Prý zbavuje tuků

Dát si při večeři jako přílohu určitý druh hlíny možná pomáhá při prevenci obezity. Hlína z organismu vyplavuje tuk, tvrdí nová studie, o níž informoval britský server Mail Online.

ŘSD o víkendu vyrazilo na kontrolu. Na problematickém úseku nebyl žádný dělník

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovalo úsek dálnice D1 u Humpolce, kde firma Geosan dostala příkaz k opravě vysypaných kaveren. Podle ŘSD se situace na místě nijak nezměnila. Novinářům to dnes řekl jeho mluvčí Jan Rýdl. Podle aktuálních informací v sobotu ani dnes nikdo na opravě vysypaných kavaren nepracoval.

Budou Vánoce na sněhu? V příštím týdnu se oteplí, zima přijde až na Silvestra

O vánočních svátcích budou v Česku podle meteorologů venkovní teploty pravděpodobně nad nulou, až na Silvestra se ochladí. Sněhu se Češi asi o svátcích nedočkají. Příští víkend mají teploty vystoupat až na pět stupňů.