Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidič usedl za volant pod vlivem pervitinu, navíc se zákazem řízení. Hrozí mu dva roky vězení

 
úterý, 18. září 2018, 17:40

Jičínští policisté zastavili mladého muže v jeho Audi A4 při běžné silniční kontrole. Následně zjistili, že řídí pod vlivem omamné látky, přes několik zákazů řízení, má propadlý techničák, a chybí mu povinné ručení. Řidiči hrozí až dva roky vězení.

O tom, že není radno brát na lehkou váhu rozhodnutí soudů se v noci na dnešek přesvědčil řidič v Jičíně. Když přijížděl krátce po půlnoci od kruhového objezdu z ulice Husova, rozhodla se ho zastavit policejní hlídka.

“Při kontrole vyšlo najevo, že řidič má nejen z rozhodnutí Okresního soudu v Jičíně, ale i z rozhodnutí Městského úřadu v Jičíně až do roku 2026 vysloveno několik zákazů řízení,” uvedl policejní mluvčí Aleš Brendl.

Tím však silniční kontrola neskončila. Strážníci následně odhalili, že vůz značky Audi nemá technickou kontrolu. Sedmatřicetiletý řidič navíc neměl sjednané ani povinné ručení.

“Vše vyvrcholilo provedeným orientačním testem na návykové látky, který byl pozitivní na pervitin,” dodal mluvčí. Muž je podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí a hrozí mu až dva roky odnětí svobody.

Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Z hrobu zmizela pískovcová socha, zloději hrozí až dva roky za mřížemi

úterý, 11. září 2018, 09:46

Ke konci minulého týdne přijali policisté z obvodního oddělení v Nové Pace oznámení o možné krádeži pískovcové sochy z náhrobku...

Jičín chystá další etapu oprav sídliště Husova za 14 mil. korun

pondělí, 10. září 2018, 17:40

Sedmnáctitisícový Jičín chystá další etapu oprav veřejných prostor na panelovém sídlišti Husova, kde žije téměř čtvrtina obyvatel...

Dopravu na Jičínsku komplikují opravy, práce probíhají za provozu

čtvrtek, 6. září 2018, 11:10

Opravy dvou klíčových silnic na Jičínsku komplikují dopravu. Omezení je na hlavním silničním tahu mezi Prahou a Špindlerovým...

Ženu, jejíž tělo leželo půl roku v lese na Jičínsku, nikdo nezabil

čtvrtek, 30. srpna 2018, 16:12

Policie odložila vyšetřování případu úmrtí ženy. Její kosterní pozůstatky našel 15. března v lese u Markvartic na Jičínsku při...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Předsednictví ČR Radě EU může vést k vytvoření 570 nových míst

Předsednictví České republiky Radě EU ve druhé polovině roku 2022 si vyžádá podle aktuálních požadavků zhruba 570 nových pracovních míst na dobu určitou. Vyplývá to z materiálu, který dostane vláda v pondělí pro informaci. Dokument je úvodní informací o nárocích na předsednictví. Podrobný návrh rozpočtu by měla vláda dostat do konce dubna a každý rok jej aktualizovat.

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?