Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidič vjel na železniční přejezd před vlak plný lidí. Střet naštěstí odnesly jen plechy

 
pátek, 17. srpna 2018, 14:21

O velkém štěstí muže mluvit posádka Škody Fabia, která včera dopoledne jela po silnici v katastru obce Železnice ve směru od místní pily. Devětatřicetiletý řidič vjel na přejezd v době, kdy se k němu blížil osobní motorový vlak jedoucí ve směru od Jičína na Turnov. Ve vozidle s ním navíc jel jeho čtrnáctiletý syn.

„Došlo ke střetu lokomotivy s automobilem. Strojvedoucí ihned použil rychlobrzdu. Ve vlaku se nacházelo celkem čtyřicet dva cestujících. Náraz auto otočilo o 90 stupňů vlevo k okraji silnice,“ sdělil policejní mluvčí Aleš Brendl.

Při srážce naštěstí nedošlo k žádnému zranění. „Případné ovlivnění alkoholem u řidiče i strojvedoucího vyloučila policisty provedená dechová zkouška. Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku 40 tisíc korun,“ dodal Brendl.

Po dobu výluky na železniční trati zajišťovala přepravu osob náhradní autobusová doprava. Provoz na trati se podařilo obnovit ktáce po poledni.

Napsal Tomáš Vodička | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Jičín dokončil modernizaci skládky odpadu za 10 milionů korun bez DPH

středa, 15. srpna 2018, 14:32

Město Jičín za 10,1 milionu korun bez DPH rozšířilo skládku odpadu Popovice - Libec. Vybudování nové čtvrté kazety pro skladování...

Hasiči kvůli požáru na Jičínsku evakuovali 48 lidí

neděle, 12. srpna 2018, 11:59

Hasiči v Kopidlně na Jičínsku kvůli požáru ve čtyřpatrovém domě evakuovali v pátek pozdě večer 48 lidí. Hořelo ve sklepě domu,...

Během včerejšího dne došlo na Jičínsku ke třem dopravním nehodám se...

pátek, 10. srpna 2018, 12:46

Ve čtvrtek 9. srpna došlo na silnicích na Jičínsku celkem ke třem dopravním nehodám v souvislosti se střetem se zvěří. Scénář v...

Zloděj si z chatky na Jičínsku odnesl dva mobilní telefony, škoda...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 09:59

Oznámení o krádeži dvou mobilních telefonů z rekreační chaty v Lužanech přijali policisté na tísňové lince v úterý, zloděj měl...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Hradec Králové zruší tendr na stavbu nového...

  • FOTO: Královéhradečtí hasiči jsou nejlepší...

  • KOMENTÁŘ: Lesk a bída Kazmova velkolepého...

  • Nestanovili jsme si žádnou metu, na kterou...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Mýtný systém bude zajišťovat od roku 2020 CzechToll a SkyToll

Ministerstvo dopravy ve čtvrtek podepsalo desetiletý kontrakt s vítězným konsorciem firem CzechToll a SkyToll, které budou od roku 2020 vybírat a spravovat mýtné na dálnicích a vybraných silnicích I. třídy.

Chovatel v Jinonicích choval ovce v nevhodných podmínkách, maso možná putovalo do restaurace

Státní veterinární správa při společné kontrole s Českou plemenářskou inspekcí a policií objevila neregistrovaný chov 34 ovcí v Praze – Jinonicích. Při kontrole bylo zjištěno, že zvířata jsou držena v nevyhovujících podmínkách. Na pozemku se nacházely nebezpečné předměty, které mohly zvířata zranit. Ovce neměly dostatek pastvy či sena, chyběl také dostatečný zdroj čisté vody.

Řidiči kamionu slyšel u Mikulova z přívěsu divné zvuky. Policisté tam našli čtyři nelegální migranty

Čtyři migranty bez potřebných povolení nalezli jihomoravští cizinečtí policisté v přívěsu kamionu jedoucího z Turecka. Řidič policisty upozornil sám. Po cestě do Česka si prý ničeho zvláštního nevšiml, až na našem území slyšel z přívěsu podivné zvuky a ihned zavolal policii.