Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nadjezd u terminálu se z části uzavře už příští pondělí. Oprava s jistotou potrvá několik let

 
středa, 9. října 2019, 15:47

Nadjezd, který se nachází nedaleko terminálu v Hradci Králové je v tak špatném stavu, že rekonstrukce začne už příští pondělí. Provoz bude omezen na dva pruhy a čekají se velké kolony. Navíc bude oprava trvat dlouhou dobu, a to v řádu několik let.

Ředitelství silnic a dálnic provedlo na mostě zatěžkávácí zkoušku, a ta dopadla velmi špatně. Konstrukce nadjezdu se stále zhoršuje a rekonstrukce je tak velmi nutná. 

„Podrobnou diagnostikou jsme zjistili, že se stav mostu postupně zhoršuje. Má skryté statické závady, které nejsou na první pohled zřejmé. V sedmibodové stupnici hodnocení stavu mostů byl ohodnocen číslem šest, je tedy ve velmi špatném stavu,“ řekl  pro hradecký Deník Miloš Macháček z ředitelství silnic a dálnic.

Nadjezd je tvořen ze tří jízdních pruhů. Ve špicce zde projedou tisíce aut denně. Během oprav bude rekonstruován jeden jízdní pruh a ostatní dva zůstanou sjízdné. Původní plán uzavřít celý nadjezd byl smeten ze stolu, protože by doprava v Hradci v podstatě zkolabovala.

Krajský úřad prozatím povolil částečnou uzavírku do konce roku 2023, jenže zda se do té doby oprava stihne, není jisté. Je tak třeba se připravit na velké kolony a obrnit se velkou dávkou trpělivosti. 

Napsal Martin Doležal | Foto Hradec-kralove.sije.cz
 


 

Kam dál?

FOTO: Hromadná nehoda na Hradecku. Řidiče ve vážném stavu...

středa, 9. října 2019, 12:36

V úterý 8. října 2019 v odpoledních hodinách vyjela hlídka dopravních policistů do obce Libníkovice, kde na silnici III. třídy...

Hradecké muzeum po opravě za 100 milionů otevře 1. listopadu

úterý, 8. října 2019, 18:08

Secesní budova Muzea východních Čech (MVČ) v Hradci Králové se po opravě a dvouletém uzavření 1. listopadu opět otevře...

Mladík byl napaden na hradeckém terminálu, dostal pár ran pěstí

úterý, 8. října 2019, 14:30

Hradečtí strážníci řešili v uplynulých dnech pestrou směsici událostí. Vyjížděli ke zmatené ženě, napadanému mladíkovi, nebo ke...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.