Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladík byl napaden na hradeckém terminálu, dostal pár ran pěstí

 
úterý, 8. října 2019, 14:30

Hradečtí strážníci řešili v uplynulých dnech pestrou směsici událostí. Vyjížděli ke zmatené ženě, napadanému mladíkovi, nebo ke krádeži v obchodním domě.

V okrajové části města byla v sobotu v brzkých ranních hodinách nalezena zmatená a dezorientovaná žena. Dle oznamovatelky se promoklá a prochladlá, žena, oblečená pouze do županu a pantoflí, dobývala do zaparkovaných vozidel. Nevěděla, kde je, jak se jmenuje a nevybavovala si ani telefonní číslo na někoho z rodiny.

Jediné, na co si vzpomněla je, že se nedávno přistěhovala. Strážníci ji zabalili do deky a posadili do služebního vozidla. Protože nebylo možné zjistit o koho jde, a zdravotně na tom také nebyla dobře, přivolali na místo záchrannou službu. Zdravotníci si ji převzali do péče.

V téměř stejný čas prověřovala další hlídka oznámení o napadení. Recepční jednoho z hradeckých hotelů oznámila na operační pracoviště, že se do hotelu dostavil mladík a žádal o přivolání hlídky. Uvedl, že byl napaden. Strážníci zjistili, že mladý muž se dostal na hradeckém terminálu do konfliktu s neznámým mužem.

Při útěku ztratil botu i peněženku

Nejdříve do sebe pouze vzájemně strkali, poté však dostal i několik ran do obličeje. Ve strachu proto rychle nastoupil do odjíždějícího autobusu. Při útěku ztratil botu, peníze i jízdenku na autobus. Hlídka ho poučila o dalším postupu a nabídla mu přivolání zdravotnické záchranné služby. Zároveň mu strážníci zajistili nocleh v azylovém domě a náhradní obuv. Muž poděkoval, lékaře odmítl a podání trestního oznámení si ještě promyslí.  

Na pobočku jedné z pojišťoven chodí opakovaně zmatený muž a dožaduje se nereálných a nesmyslných věcí. Oznamovatelka uvedla, že muž dnes žádá, aby k jeho jménu a příjmení na kartičce pojištěnce bylo připsáno jméno „Nožička“. Pokud mu pracovnice nevyhoví, je vulgární a sprostý. Hlas rozzlobeného muže byl slyšet i v telefonu. Před příjezdem hlídky však z pobočky stihl utéct. Strážníci ženy poučili, aby v případě jeho návratu okamžitě kontaktovaly tísňovou linku.

V sobotních odpoledních hodinách pak hlídka městské policie vyjížděla do obchodního domu, kde se dvojice žen pokusila odcizit zboží v hodnotě 2607 korun. Zaměstnanci bezpečnostní služby ženy zadrželi za pokladní zónou. Jak se ukázalo, potraviny chtěly pronést v kabelách, kapsách i rukávech. Protože se nejednalo o první krádež, byla jim uložena pokuta ve výši 2500 a 3500 korun.

Napsal(a) Městská policie HK | Tisková zpráva | Foto Desingmag
 


 

Kam dál?

Nadjezd u Terminálu je ve velmi špatném stavu, chystá se velká...

sobota, 5. října 2019, 13:10

Zpráva, která řidiče nepotěší. Nadjezd, který je Terminálu hromadné dopravy v Hradci je ve špatném technickém stavu. Nadjezd...

Už se staví. Parkoviště u fakultní nemocnice se jíž buduje

sobota, 5. října 2019, 12:00

Celkem 205 parkovacích míst přibude u hradecké fakultní nemocnice. Na místě se již pracuje a hotovo by mělo být na začátku...

Třetí tendr na lávku a opět bez úspěchu? Jediná nabídka údajně hodně...

pátek, 4. října 2019, 18:24

Lávka přes Labe u Aldisu, jenž by měla spojit přilehlé městské části a napomoct tak rychlejšímu přesunu třeba i do nově...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.