Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hradečáci se zapojili do úklidu Česka. Poděkování si zaslouží i muž s vážnou nemocí

 
neděle, 22. září 2019, 11:48

Slunečná sobota na východě Čech patřila, stejně jako po celé republice, úklidu odpadků na vybraných místech. Pod Bílou věží se o to postarala i organizace Trash Hero, jenž se vrhla na lokalitu Na Plachtě, kde se do úklidu zapojilo několik generací. Pomoct přišel třeba také pán trpící vážnou nemocí, jenž chtěl taktéž přiložit ruku k čistější přírodě Česka!

"Na sobotní den připadal celosvětový úklidový den World Cleanup Day, v Česku známý jakožto "Ukliďme Česko". Pochopitelně jsme nemohli chybět a vybrali jsme si přírodní památku Na Plachtě v blízkosti supermarketu Lidl. Co se týče osazenstva, tak se nás tentokrát sešlo 17 dobrovolníků, z toho 4 byly děti," píše organizace Trash Hero Hradec Králové na svém Facebooku s tím, že nejmladšímu uklízeči bylo teprve 5 měsíců a nejstaršímu 64 let. 

Velkou poklonu si zaslouží pán v invalidním důchodu, trpící Parkinsonovou chorobou, jenž se také zapojil do úklidu. "Neváhal a dokud mu síly stačily, tak chodil a pomáhal. Klobouk dolů," píše organizace, která se na Plachtu vrátí ještě tento rok, protože se tam nachází stále velké množství odpadu, a uklízet bude společně s ochránci přírody: Českým svazem ochránců přírody JARO - ochranářskou skupinou.

 


 

Kam dál?

KOMENTÁŘ: Pardubice můžou puknout zlostí. Od té doby, co je extraliga...

pátek, 20. září 2019, 13:53

Je to velký kontrast. Zatímco pardubičtí hokejisté ještě v roce 2012 slavili extraligový titul, hradecký hokej se utápěl v krizi....

Modernizace biskupského gymnázia bude stát 70 milionů

pátek, 20. září 2019, 09:28

Přestavba objektu v areálu biskupského gymnázia v Hradci Králové a jeho napojení na hlavní budovu na Orlickém nábřeží bude stát...

FOTO: Vandalové opět úřadovali. Na Biřičce zničili dřevěnou lavičku

čtvrtek, 19. září 2019, 18:37

Vandalové podpálili na Biřičce dřevěnou lavičku. Situace je o to smutnější, že ani ne metr od ní se nachází ohniště a les. ...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.