Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Parkujete zdarma u Flošny? Pozor na zákaz!

 
čtvrtek, 12. září 2019, 19:00

Už od pátečního dopoledne do sobotního odpoledne se v prostorách okolo Malšovického stadionu a koupaliště Flošna uskuteční další ročník Dožínků Královéhradeckého kraje. Právě s nimi se pojí i zákaz parkování na jinak bezplatné ploše u hradeckého koupaliště!

Čtvrteční ráno přineslo začátek platnosti zákazu parkování na jinak automobily hojně využívané ploše. Podstatě jediné místo k parkování zdarma prakticky ještě v rámci centra města je každým dnem využíváno desítkami aut, stejně tomu tak ale bylo i ve čtvrtek ráno a dopoledne, kdy byl však už v platnosti zákaz, a to kvůli zmíněným dožínkům, který je platný přes celý víkend. 

"Kdopak parkuje na Flosně? Přeparkujte si, od 8:00 je tu policie...," dotazovali se ve čtvrtek ráno pořadatelé na své facebookové stránce. Stejně tak by se mohlo stát teoreticky i v pátek ráno, dá se ale očekávat, že v tento čas už bude na ploše v ranních hodinách o hodně rušeněji. I tak však kvůli nepozornosti pozor na případné zbytečné nepříjemnosti.

Napsal Ondřej Novotný | Foto pořadatelé dožínků
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 12. září 2019, 14:15

Řidič osobního auta zemřel po střetu s vlakem u Sovětic

čtvrtek, 12. září 2019, 11:14

Řidič osobního vozu zemřel dnes dopoledne, když se jeho auto střetlo s vlakem na přejezdu v Sověticích na Hradecku. Ve vlaku se...

Čtvrt roku do Vánoc! Technickým službám už nyní můžete nabídnout...

čtvrtek, 12. září 2019, 11:10

Tak jako každý rok shánějí pracovníci Technických služeb Hradec Králové vhodné stromy na výzdobu Masarykova náměstí, Velkého...

Hradecké koupaliště Flošna v pátek ukončí hlavní sezonu

čtvrtek, 12. září 2019, 09:00

Královéhradecké městské koupaliště Flošna v pátek 13. září ukončí hlavní sezonu. Od soboty bude otevřeno v režimu vedlejší sezony...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.