Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidič osobního auta zemřel po střetu s vlakem u Sovětic

 
čtvrtek, 12. září 2019, 11:14, aktualizováno 12. září 2019, 14:15

Řidič osobního vozu zemřel dnes dopoledne, když se jeho auto střetlo s vlakem na přejezdu v Sověticích na Hradecku. Ve vlaku se nikomu nic nestalo. ČTK to řekli zástupci hasičů a záchranářů. Vlaky v úseku Hněvčeves - Všestary na trati z Hradce Králové na Turnov nepojedou zřejmě celé dopoledne.

Řidič osobního vozu zemřel dnes dopoledne, když se jeho auto střetlo s vlakem na nechráněném přejezdu v Sověticích na Hradecku. Ve vlaku se nikomu nic nestalo. ČTK to řekli zástupci hasičů, policie a záchranářů. Vlaky v úseku Hněvčeves - Všestary na trati z Hradce Králové na Turnov nepojedou celé dopoledne.

"Asi čtyřicetiletý muž utrpěl vážná zranění, přes resuscitaci a všechny snahy zasahujících posádek na místě podlehl svým zraněním," řekl ČTK mluvčí krajské záchranky Ivo Novák.

Na místě zasahoval také záchranářský vrtulník. "Pro cestující jsme vyslali evakuační autobus, ve vlaku cestovalo asi 20 lidí," řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Nehoda se stala na nechráněném železničním přejezdu bez závor a světelné signalizace. Vlak po nárazu několik metrů tlačil auto před sebou. "Auto je asi 20 metrů za přejezdem v příkopu mimo trať. Jelo směrem na Sovětice po účelové komunikaci," řekla ČTK mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. Příčiny nehody policie vyšetřuje.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Čtvrt roku do Vánoc! Technickým službám už nyní můžete nabídnout...

čtvrtek, 12. září 2019, 11:10

Tak jako každý rok shánějí pracovníci Technických služeb Hradec Králové vhodné stromy na výzdobu Masarykova náměstí, Velkého...

Hradecké koupaliště Flošna v pátek ukončí hlavní sezonu

čtvrtek, 12. září 2019, 09:00

Královéhradecké městské koupaliště Flošna v pátek 13. září ukončí hlavní sezonu. Od soboty bude otevřeno v režimu vedlejší sezony...

Globus v Hradci? Řetězec hledá ideální místo. V nejbližších letech se...

středa, 11. září 2019, 13:03

Hradec Králové je jedno z mála velkých měst, kde Globus dosud nepůsobí. Ve východočeské metropoli by byl podle občanů vítanou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.