Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Globus v Hradci? Řetězec hledá ideální místo. V nejbližších letech se ho ale nedočkáme

 
středa, 11. září 2019, 13:03

Hradec Králové je jedno z mála velkých měst, kde Globus dosud nepůsobí. Ve východočeské metropoli by byl podle občanů vítanou změnou. A ačkoliv řetězec zájem má, tak situace je již několik let stejná.

Mluvčí řetězce Rita Gabrielová reagovala na otázku, zda má Globus stále v plánu v nejbližších letech zřídit pobočku v Hradci odpověděla se slovy „Naše plány na rozšíření sítě hypermarketů Globus v České republice jsou stále otevřené, pracujeme na několika projektech a to v rámci celé České republiky. Bohužel nemůžeme v tuto chvíli specifikovat jejich umístění či datum realizace – vždy je nutné projít celou řadou povolovacích procedur, než je možné samotnou stavbu zahájit.“

Původně se debatovalo o tom, že Globus odkoupí Tesco v Březhradě, které je v posledních letech ztrátové. Následovaly spekulace o tom, že by nové obchodní středisko mohlo vyrůst nedaleko nákupní zóny u Kauflandu. To vše nakonec padlo. Na Hradubické plány nevyšly i z toho důvodu, že Globus je v Pardubicích, hned na kraji města, a pro Hradečáky je tak relativně blízko.

„Nyní se chceme soustředit na menší prodejny typu Fresh nebo prodejny o rozloze do 5 tisíc m2., pokud ale nalezneme vhodné umístění, velmi rádi v Hradci Králové obchod postavíme. Prakticky pořád hledáme nová místa pro možnou expanzi, ale finální rozhodnutí o stavbě je vždy proces na roky,” řekla v lednu Gabrielová pro server Hkcity.cz

V nejbližších letech nevyroste

Základem je tedy dobrá lokalita, kterou se zatím nepodařilo najít, a tím pádem veškeré další plány zůstávají pouze na papíře. Jedno je ale jisté. V nejbližších letech si Hradečáci mohou o Globusu v jejich lokalitě jen zdát. Nezbývá jim nic jiného, než zvolit Pardubice, případně konkurenci.

Situace je tak velmi podobná ve srovnání se stavbou Ikei, která v Hradci také dlouhodobě plánuje jeden ze svých obchodů. Nicméně, co se týče švédského nábytkářského giganta, počítá se s tím, že by obchod vyrostl právě na Hradubické, čímž by vyhovoval jak Hradci, tak i Pardubicím. 

Na druhou stranu. Obyvatelé Hradce si už aktuálně stěžují na to, že je ve městě obchodů až až. Vždyť východočeská metropole patří k místům, s největší koncetrací obchodů v přepočtu na obyvatelé.

 

Napsal Martin Doležal | Foto Svět potravin
 


 

Kam dál?

Hasiči zasahovali u nábřeží. Šlo o předem připravenou akci

úterý, 10. září 2019, 18:56

V Hradci Králové bylo Eliščino a Smetanovo nábřeží v obležení složek IZS a dalších organizací, díky kterým se cítíme bezpečně!...

FOTO: Řidič autobusu se nebezpečně otáčel uprostřed silnice

úterý, 10. září 2019, 17:08

Řidič MHD se včera odpoledne nebezpečně otáčel uprostřed frekventované silnice směrem k obchodním domu Aupark. Situace je o to...

Hradec vypsal 3 tendr na lávku přes Labe, uzávěrka je 3.října

pondělí, 9. září 2019, 16:26

Město Hradec Králové vypsalo třetí soutěž na stavbu lávky přes Labe u kongresového centra Aldis. Uzávěrka pro podání nabídek je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.