Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Koťata, které byla u popelnic naštěstí nejsou odhozená, patří místním

 
neděle, 8. září 2019, 12:00

Hradecká drbna informuje o každém dění v regionu, i o drobnostech, které se momentálně dějí. Dnes odpoledne tak dostane prostor i foto jednoho našeho čtenáře, který nám zaslal obrázek dvou malých koťat, jenž našli obyvatelé u popelnic. Informace o tom, že je tam jsou odhozená naštěstí nebyla pravdivá.

AKTUALIZOVÁNO: Místní se pokoušeli oslovit nejbližší obyvatelé rodinných domů a nakonec se ukázalo, že koťata patří jedné rodině z blízkého okolí.

Dá se sice spekulovat, jestli se malá koťata vydala k jedné z popelnic v hradecké části Malšovice sama, nebo je tam někdo odnesl. Fotka od našeho čtenáře každopádně pochází z ulice Kpt. Fechtnera, kde se malá stvoření rozkoukávala na jednom z odhozených kartónů.

Pokud by se jednalo skutečně o případ zbytečného odložení těchto zvířátek, jsme jednoznačně toho názoru, že existuje spoustu lepších nápadů, jak se s malými koťaty dá naložit. V dnešní době sociálních sítí, inzertních portálů a podobně, se i tato malá pěkná stvoření rezaté barvy dají zcela jistě předat do bezpečných rukou nových majitelů. A to všechno se dá stihnout klidně během pár minut...

 

Napsal(a) redakce | Foto Martin Doležal
 


 

Kam dál?

Slavnosti královny Elišky vrcholí dnešním celodenním programem v...

sobota, 7. září 2019, 15:32

Každoroční a velice oblíbená kulturní akce nejen u občanů z Hradce Králové, Slavnosti královny Elišky, se v letošním roce blíží...

Schodiště Bono publico je opět průchozí. Na vandaly budou číhat kamery

pátek, 6. září 2019, 12:00

Kryté schodiště Bono publico v centru Hradce Králové je od dneška po rekonstrukci opět průchozí. Oprava empírové stavby, která je...

Na kolik vyjde nový fotbalový stadion? Počítá se s částkou přes 700...

úterý, 3. září 2019, 13:08

Částka v posledním tendru na zhotovení fotbalového stadionu byla 480 milionů korun. Jenže zastupitelé schválili mnohonásobně...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.