Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie hledala ztracené houbaře v lese. Za posledních deset dní se jich ztratilo už šest

 
čtvrtek, 22. srpna 2019, 13:10

V minulých deseti dnech policisté v Královéhradeckém kraji pátrali po šesti ztracených houbařích. Všechny se podařilo najít, šlo o seniory. Dnes řekla mluvčí policie Magdaléna Vlčková. Letošní houbařská sezona začala v regionu před několika dny. Růst hub podpořily silné deště, kdy v kraji na řadě míst napršelo přes 30 litrů vody na metr čtverečný.

U Trutnova policisté pátrali po osmdesátileté ženě, která telefonem své kamarádce řekla, že leží někde v lese a nemůže vstát. Ženu která byla v lese téměř celý den, náhodou na obtížně přístupném místě našli jiní houbaři. Záchranáři ji převezli do trutnovské nemocnice. U Radvanic na Trutnovsku policisté a členové horské služby pátrali po devětasedmdesátileté ženě. Našli ji za pomoci vrtulníku.

Další devětasedmdesátiletá houbařka se v lese ztratila a přes den došla ze Dvora Králové nad Labem až do Hostinného, kde ji policisté večer vypátrali. Policie pátrala i po ztraceném houbaři na Náchodsku. "Zatím poslední případ se stal ve středu po poledni na Jičínsku. Ztratili se tam v lese dva senioři, kteří si spolu vyšli na houby," uvedla mluvčí.

Houbařům policie radí, aby nepřeceňovali síly a chodili pouze do známých lokalit. U sebe by měl mít každý houbař nabitý mobilní telefon a před cestou by měl dát blízkým vědět, kam jde a kdy se hodlá vrátit. "Když už člověk zabloudí, měl by se vrátit na poslední povědomé místo, které je schopen popsat, měl by se držet značených turistických cest a snažit se držet jeden směr trasy. Po zavolání o pomoc by měl zůstat na místě a počkat na pomoc," uvedla mluvčí.

 

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Babybox v Hradci působí už osm let. Za tu dobu se zachránily tři děti

čtvrtek, 22. srpna 2019, 10:26

Včerejší novorozeně, které našli záchranáři v babyboxu v Hradci Králové, je už třetím za svou osmiletou éru. Celkově už babyboxy...

KOMENTÁŘ: Hip Hop Kemp si za svou negativní pověst může sám. Asi se...

úterý, 20. srpna 2019, 16:02

Hradec Králové pravděpodobně přijde o jednu z největších hudebních akcí v Evropě. Pořadatelé už mají dost perzekuce ze strany...

FOTO: A jsou fuč. Schody do nebe už jsou minulostí

pondělí, 19. srpna 2019, 19:26

Budova, které byla několik desítek let trnem v oku, zmizela. Vybydlený panelák, který dostal podle netypického tvaru přezdívku...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.