Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Převrácený návěs kamiónu u Nového Bydžova omezil provoz

 
sobota, 17. srpna 2019, 12:16

Profesionální hasiči z Nového Bydžova byli vysláni k dopravní nehodě nákladního vozidla s přívěsem. Při události došlo k převrácení návěsu do pole, tahač zůstal stát na silnici.

Nehoda se obešla bez zranění. Řidič vozidla si zajistil vlastní odtah. Hasiči zajišťovali po celou dobu místo události, nejprve byli na místě hasiči Středočeského kraje ze stanic Nymburk a Poděbrady, následně si místo události převzal HZS KHK. Provoz byl omezen jen na chvíli a netvořily se tak žádné velké kolony.

V Hořicích naopak vyjížděli místní profesionální a dobrovolní hasiči z Miletína k požáru pole. Požár byl jednotkami ihned beze škod uhašen. HZS Královehradeckého kraje zaznamenala ve čtvrtek celkem 22 výjezdů. 

 

 


 

Kam dál?

Pořadatelé Hip Hop Kempu si stěžují na neadekvátní kontroly....

pátek, 16. srpna 2019, 12:58

Policie v okolí areálu hudebního festivalu Hip Hop Kemp na letišti v Hradci Králové ve čtvrtek odhalila dalších 69 drogových...

Hradci hrozí kvůli zpoždění stavby lávky sankce 15 miliónů

pátek, 16. srpna 2019, 09:22

Hradci Králové hrozí kvůli zpoždění stavby lávky přes Labe v zóně Aldis sankce 15,2 milionu korun. Ke stavbě lávky se město...

ROZHOVOR: Nedokážu si představit, že by knihkupectví zaniklo. Budu za...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 15:29

Jednomu z nejstarších knihkupectví v Hradci Králové hrozí zánik. Prodejna, která se nachází na hlavním nádraží funguje pod...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.