Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šmejdi v Hradci opět útočí. Nebojí se zazvonit ani u vás doma

 
středa, 14. srpna 2019, 08:01

Už je to tu zase. Podvodníci v Hradci Králové opět vystrkují růžky. V minulém týdnu upozornila žena policisty na podezřelého muže, který se snažil vylákat od její maminky 25 tisíc korun.

Není to tak dávno, kdy se v Hradci vyrojili podvodníci, kteří chodili po ulici a jakožto hluchoněmí oslovovali lidi na ulici a žádali je o rodná čísla i peníze. Na chvíli se po nich slehla zem, nicméně policisté řeší další případ trestného činu. 

Na městskou policii se v minulém týdnu obrátila žena, která oznámila, že její maminku obtěžoval muž, který se z ní snažil podvodným způsoben vylákat 25 tisíc korun. Zazvonil u bytu a tvrdil, že ho posílá její syn, který potřebuje hotovost na opravu a vyzvednutí vozidla ze servisu.

Podvodník je na útěku

Seniorka muži sdělila, že žádného syna nemá. Ani to ho však neodradilo a začal tvrdit, že se spletl, nejedná o syna, ale o zetě. Ten však byl naštěstí zrovna doma, a tak mu seniorka řekla, ať počká, že pro zetě dojde. Muž na nic nečekal a rychle odcházel pryč. Za prchajícím podvodníkem se vypravila dcera.

Následovala ho a zjistila, že zkouší zvonit i na další byty. Popis muže, včetně fotografie, pak předala přivolané hlídce městské policie. 

Napsal(a) Martin Doležal | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

FOTO: Vážná nehoda na Novém Hradci. Auto skončilo po nárazu na boku

úterý, 13. srpna 2019, 15:50

Hradečtí hasiči zasahovali na Svatováclavském náměstí v části Nový Hradec Králové, kde se střetla dodávka s osobním automobilem....

Smutný rekord. V hradeckém kraji vzrostl o 100 % počet případů volání...

úterý, 13. srpna 2019, 14:38

V Královéhradeckém kraji o více než 100 procent vzrostl počet případů, kdy policisté přistihli řidiče při jízdě s mobilním...

Nejlepší Univerzita? Podle mezinárodního hodnocení ta v Hradci!

pondělí, 12. srpna 2019, 20:58

Organizace Times Higher Education zveřejnila výsledky mezinárodního hodnocení vysokých škol European Teaching Ranking 2019....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě, neefektivně a netransparentně, podpora byla roztříštěná a kvůli chybějícímu informačnímu systému náročná pro poskytovatele i příjemce. Na základě prověrky o tom dnes informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.