Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hučák prochází rekonstrukcí, do útrob elektrárny se vrací soustrojí

 
středa, 19. června 2019, 16:45

Malá vodní elektrárna Hučák, která se nachází v centru Hradce, a zároveň je technickou památkou, probíhá rozsáhlou rekonstrukcí. Secesní budova se tak dočkala opravy turbín i soustrojí.

Generální opravu provádí společnost ČEZ. „Aktuálně v těchto dnech probíhá zpětná montáž soustrojí,“ informuje město Hradec Králové. Nově bude díky novým regulačním prvkům plně automatizované řízení dvou turbín.

Při rekonstrukci je ovšem důležité brát zřetel na to, že celý objekt je chráněnou památkou. Vše tak probíhá pod dohledem odboru památkové péče města Hradec Králové. Elektrárna bude i nadále fungovat, jako doposud. „Návštěvníci budou mít i nadále příležitost si celou památku prohlédnout za plného provozu,“ ujišťuje Róbert Heczko, ředitel úseku Provoz MVE.

Přestože rekonstrukce malé vodní elektrárny omezuje její provoz, zdejší Informační centrum obnovitelných zdrojů funguje i nadále bez omezení. Náklady na rekonstrukci elektrárny z počátku dvacátého století se pohybují okolo 20 milionů korun.

Napsal(a) redakce | Foto Město Hradec Králové
 


 

Kam dál?

Nové datum pro fotbalový stadion. Stavba má začít příští rok, vyjde...

středa, 19. června 2019, 14:05

Stavba fotbalové arény v Hradci Králové na místě polorozbořeného Všesportovního stadionu by měla začít příští rok. V pořadí už...

FOTO: U Labe leželo tělo vedle kola. Policisté místo mrtvoly objevili...

středa, 19. června 2019, 12:19

Včera ráno vyjížděli hradečtí policisté k opravdu podivnému případu. Na tísňovou linku dostali oznámení, že u cyklostezky vedoucí...

Hned tři hradecké školy se mohou chlubit označením Fairtradová škola

středa, 19. června 2019, 08:29

Nově se ke dvěma hradeckým školám s označením Fairtradová škola se nyní přidalo i Gymnázium Boženy Němcové. Pochlubit se může...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.