Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Velikonoce očima hradeckých policistů: alkohol, drogy a děti v ohrožení

 
středa, 24. dubna 2019, 09:30

Velikonoční svátky byly na východě Čech především ve znamení alkoholu. Alespoň co se týče problémů, které řešili hradečtí policisté. V některých případech šlo i o další návykové látky. Hlídka byla například upozorněna na auto, které řídil muž pod vlivem drog. Vzadu přitom vezl malé dítě.

Strážníkům přišlo mimo jiné o velikonočním víkendu hlášení, že jsou na benzinové pumpě dva muži, kteří se chovají velmi divně. Motali se a potáceli, nedokázali koordinovat své pohyby. V autě měli přitom malého chlapce. „Na dotaz hlídky jeden z mužů odpověděl, že hlídá dítě své partnerce. Ta spí doma po noční směně. Popřeli, že by byli pod vlivem alkoholu, ale na dotaz ohledně požití drog odmítali odpovědět. Uvedli, že mají nějaké starosti a jsou pouze unavení,“ popsala mluvčí městské policie Eva Kněžourová. Jenže test na drogy byl pozitivní a nejen to – ukázalo se, že muž má zákaz řízení. Proto si pro syna v autě přijela matka – jenže i u té byl test na přítomnost návykových látek pozitivní. Nakonec si chlapce musela odvézt babička.

Strážníci o víkendu pomohli také dvěma malým holčičkám, které si hrály na silnici, kde je vyděsila houkající projíždějící auta. Policisté je v pořádku odvedli domů.

Většina dalších případů měla spojitost s alkoholem. „Některým alkoholem posilněným lidem stačilo domluvit, jiní skončili na záchytce, nebo dokonce v nemocnici. Alkoholem se posilňovali muži, ženy, senioři i děti. Jeden z opilců například běhal podél stezky oblečen pouze do trička a slipů. Prý měl radost z hezkého jarního počasí,“ popsala mluvčí s tím, že rekordmankou tohoto víkendu se stala žena, které dechová zkouška prokázala čtyři a půl promile alkoholu.

„ Alkohol vyzkoušeli i dva školáci. Dívce se ale po požití alkoholu udělalo špatně a v centru města začala zvracet. Tím na sebe děti upoutaly pozornost okolo procházejících lidí, kteří informovali městskou policii. Dechovou zkouškou strážníci zjistili u dívky 0,84 a chlapce 0,64 promile alkoholu,“ uvedla dál Eva Kněžourová. Pro školáky si nakonec přijeli rodiče, nicméně případ bude dál řešit oddělení sociálně-právní ochrany dětí. 
 

Napsal Markéta Hamerníková | Foto Pixabay.com
 


 

Kam dál?

Strážníci letos našli už 211 nebezpečných jehel. Kontrolují hlavně...

středa, 17. dubna 2019, 17:23

Městská policie Hradec Králové se včera připojila k celorepublikové akci „Jehla 2019“, která měla za cíl vyčistit město od...

Řidička nedala přednost motorkáři, ze střetu vyvázl s těžkým zraněním

pondělí, 8. dubna 2019, 14:11

Vážný střet motorky s osobákem řešily včera podvečerem složky integrovaného záchranného systému u obce Roudnice na Hradecku. Na...

Senior přišel na policejní služebnu s granátem, našel ho prý v autě

pondělí, 8. dubna 2019, 11:30

V neděli v jedenáct hodin dopoledne zavolal na linku 158 dvaasedmdesátiletý muž a sdělil, že stojí před služebnou obvodního...

Obec Lovčice uspěla v soutěži Zlatý erb, má nejlepší web ve své...

úterý, 2. dubna 2019, 08:25

Ocenění Zlatý erb za nejlepší webové stránky získala mezi městy Jihlava, z obcí zabodovala vesnice Lovčice z Hradecka. Výsledky...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb, už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.