Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

České Petrovice dostaly pokutu za nepovolené čerpání vody

 
sobota, 14. září 2019, 14:55

Česká inspekce životního prostředí v Hradci Králové uložila Českým Petrovicím na Orlickoústecku pokutu 133 260 korun za nepovolený odběr podzemní vody pro vodovod v obci. Obec vodu bez povolení odebírala v letech 2016 a 2017. Porušila tím zákon o vodách. Obec proti sankci nepodala odpor a pokuta je pravomocná.

Inspektoři letos v květnu zjistili, že obec měla povolení odebírat vodu z daného vrtu od října 2006 do konce září 2016. Další povolení měla vydáno s platností od ledna 2018 na deset let. "Od počátku října 2016 do konce roku 2017 odebírala obec podzemní vodu bez povolení vodoprávního úřadu. Celkem za tu dobu nelegálně odebrala 8884 metrů krychlových podzemní vody," uvedl ředitel hradeckého inspektorátu ČIŽP Lukáš Trávníček.

Pokutu inspekce udělila v nejnižší zákonné sazbě 15 korun za metr krychlový nelegálně odebrané vody. "Přihlédli jsme k tomu, že nedovolený odběr nebyl prováděn úmyslně. Šlo o nedbalostní porušení zákona způsobené opomenutím, že je potřeba zažádat o nové povolení," uvedl Trávníček. Nelegální odběr podle něj neovlivnil jakost a množství povrchových nebo podzemních vod.

Napsal(a) ČTK, Ondřej Novotný | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Opravy budov v areálu zámku Karlova Koruna vyjdou na 100 milionů

sobota, 14. září 2019, 08:48

Rekonstrukce budov v zámeckém areálu v Chlumci nad Cidlinou téměř za 100 milionů korun by měla začít na jaře. Opravy se nebudou...

V hradeckém kraji začalo vinobraní, vinaři jsou spokojeni

pátek, 13. září 2019, 11:51

Vinobraní v Královéhradeckém kraji začalo.. Letošní úroda by měla být co do kvality i množství nadprůměrná, vyplynulo z vyjádření...

IKEA v blízkosti by Hradečáky lákala, zatím však zůstává pouze u plánů

neděle, 8. září 2019, 20:54

Světoznámý švédský obchodní řetězec, dnes už nejen s bytovým zbožím, IKEA, má v Česku už dlouhé roky své čtyřnásobné zastoupení v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.