Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

IKEA v blízkosti by Hradečáky lákala, zatím však zůstává pouze u plánů

 
neděle, 8. září 2019, 20:54

Světoznámý švédský obchodní řetězec, dnes už nejen s bytovým zbožím, IKEA, má v Česku už dlouhé roky své čtyřnásobné zastoupení v Ostravě, Brně a dvěma obchody v Praze. Stejně tak se dlouhé roky spekuluje také o tom, že by pátý obchod, velice oblíbený nejen u našich obyvatel, mohl vyrůst někde poblíž Hradce Králové. První informace o teoretické výstavbě se do médií přitom dostaly už před několika lety.

"IKEA míří do Hradce Králové," psal do titulku třeba server blesk.cz na jaře, ovšem roku 2009! Tedy před deseti lety. V té době tisíce lidí, kteří si tento obchodní řetězec s hodně širokým sortimentem oblíbily, potichu, nebo tehdy ještě na rozjíždějících se sociálních sítích, jásaly. Najednou by se totiž sobotní a nedělné rodinné výlety po dálnici D11 směrem na Černý Most zkrátily minimálně o dobré dvě hodiny ztrávené na cestách. Bohužel ale, z těchto prvotních plánů tehdy sešlo a firma na východě Čech svoji pátou pobočku v Česku stavět nezačala. 

I tak se ale už od zmíněného roku 2009 začalo mezi lidmi spekulovat, kde že by areál mohl vyrůst. Nasnadě se nabízely právě lokality v blízkosti sjezdu z dálnice D11, tedy v místě, kam to mají stejně daleko obyvatelé Hradce Králové, ale také Pardubic. Server idnes.cz ale později přišel s informací, že z plánů vystavět obchodní dům v blízkosti Libišan sešlo z takového důvodu, že Ředitelství silnic a dálnic odmítlo povolit připojení k dálnici D11. 

Hradec zůstává v plánech stále otevřený 

Roky plynuly dál, za dnem a měsícem se v tiskovinách psalo už 2014, tedy rok, který měl být právě premiérovým k otevření IKEA v dosahu obyvatel Hradce, jak se lidově říká, co by kamenem dohodil, v tomto případě možná i v takovém, co by autobusem městské hromadné dopravy dojel. Od tohoto roku se však už jen zřídka v médiích objevují informace o tom, že reálná možnost otevření IKEA v blízkosti Hradce Králové stále žije, momentálně ale určitě není zcela aktuálním tématem. 

Za naši redakci ovšem dáváme palec nahoru za minimálně zájem začít expandovat s tímto světoznámým řetězcem i směrem do východočeské metropole a věříme, že všechny plány a návrhy na teoretickou výstavbu nového obchodního domu, budou jednou i zcela aktuálními! 

Napsal Ondřej Novotný | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Lesy ČR dostaly kvůli kůrovci pokutu půl milionu. Nesouhlasí s ní

sobota, 7. září 2019, 09:00

Státní podnik Lesy České republiky dostal od jihočeského inspektorátu České inspekce životního prostředí pokutu půl milionu korun...

Z Krkonoš mizí stopy rysů, špatný signál, tvrdí vědec

neděle, 1. září 2019, 15:08

Velkým šelmám v Krkonoších se nedaří. Pozorování rysů v posledních pěti letech výrazně ubylo. Zoolog Správy Krkonošského...

S novým školním rokem bezpečně

sobota, 31. srpna 2019, 17:07

Příští týden začíná v České republice nový školní rok. Děti se vrací do školních lavic. Někdo o ročník výš, někdo přechází na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.