Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve Dvoře Králové vzniká léčebna bez stavebního povolení

 
čtvrtek, 23. května 2019, 19:04

Ve Dvoře Králové na Trutnovsku vzniká bez stavebního povolení soukromé zdravotnické zařízení dlouhodobé ošetřovatelské péče. Investorem a stavitelem ústavu s kapacitou 164 lůžek je dvorská Stavební společnost Žižka. V březnu požádala stavební úřad o dostatečné povolení stavby. Stavební úřad následně zahájil dvě správní řízení, a to o vydání dodatečného stavebního povolení a o odstranění stavby. Stavba není v souladu s územním plánem města. ČTK to dnes zjistila na dvorské radnici a u stavební firmy.

Výsledek správních řízení podle mluvčí radnice Miroslavy Kameníkové nyní nelze předjímat. ČTK řekla, že stavební úřad 16. května vydal výzvu k zastavení stavebních prací. K nesouladu stavby s územním plánem mluvčí uvedla, že město nyní řeší změnu územního plánu. "Kdyby tato změna dopadla, bylo by možné stavbu postavit," uvedla mluvčí. Na případ upozornila Česká televize.

Komplex ústavu je dvoukřídlá stavba, která navazuje na objekt bývalé vily textilky Tiba. Zatím je hotová hrubá stavba. Na přestavbu vily, která v minulosti sloužila jako mateřská škola, firma Žižka stavební povolení má. Povolení má také na terénní úpravy u vily.

Dosud nedokončená změna územního plánu je podle jednatele a spolumajitele stavební firmy Vladislava Žižky důvodem, proč firma na stavbu nemá stavební povolení. "O změnu územního plánu jsme zažádali v březnu 2018. Se stavbou obou křídel jsme začali letos v únoru a v březnu jsme požádali o dodatečné stavební povolení. Věřil jsem, že se podaří změnu územního plánu vyřešit včas tak, abychom objekt stihli s dodatečně získaným povolením podle plánu dokončit," řekl ČTK Žižka.

Firma podle něj plánovala, že celá stavba bude hotová na přelomu let 2019 a 2020, aby do provozu mohla jít v roce 2020. Stavba obou křídel budovy nyní stojí, firma podle něj pracuje jen na rekonstrukci vily. "Je to nepříjemná situace, do které jsme se nechtěli dostat. Nezbývá nám než čekat na změnu územního plánu," řekl. Finanční náklady projektu neuvedl. Nevyjádřil se ani k tomu, jakou částku zatím jeho firma prostavěla.

Provozovatelem zdravotnického zařízení by měla být jako nájemce objektu společnost Vividus East. Jejím jednatelem a menšinovým spoluvlastníkem je dvorský podnikatel Michal Karadzos. "Zařízení by mělo klientům nabídnout dlouhodobou ošetřovatelskou péči. Část kapacity by měla tvořit sociální lůžka a část by měla být pro pacienty s demencí," řekl Karadzos. Vividus East podle něj věří, že se investor se situací vypořádá a stavbu dokončí. V zařízení by mělo vzniknout asi 90 pracovních míst, základní péče by měla být hrazena ze zdravotního pojištění.

Poslední velký případ stavby bez povolení je v kraji v Hradci Králové, kde společnost CTP Invest na konci roku 2014 nákladem čtvrt miliardy korun rozestavěla skladový areál. Od března 2015 stavba stojí. V dubnu se firma s městem dohodla, že jí město výměnou za kompenzaci 15 milionů korun poskytne pozemky pro příjezdovou silnici, což je podmínka pro vydání dodatečného stavebního povolení.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

KRNAP nabídl lidem těžbu polámaných smrků za symbolickou cenu

středa, 22. května 2019, 10:47

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) nabídla lidem těžbu polámaných smrkových stromů na topení za symbolických deset korun...

Češi a Poláci společně zahájili cyklosezónu v příhraničí

úterý, 21. května 2019, 12:17

Mezinárodní jízda CYKLO GLACENSIS 2019 přilákala téměř 200 cyklistů a otevřela cykloturistickou sezónu v česko-polském...

Pevnost Hanička na Rychnovsku rozšíří nabídku pro návštěvníky

neděle, 19. května 2019, 18:02

Prvorepubliková pevnost Hanička u Rokytnice v Orlických horách letos rozšíří nabídku pro návštěvníky. Nově má být zpřístupněn...

Oprava přehrady Labská v Krkonoších skončí na podzim

neděle, 12. května 2019, 18:13

Opravy přehrady Labská pod Špindlerovým Mlýnem na Trutnovsku skončí do konce října. ČTK to řekla mluvčí Povodí Labe Hana Bendová....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie obvinila kvůli prodeji bytů v Praze 1 na 30 lidí

Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména členové bývalého vedení městské části včetně někdejšího starosty Oldřicha Lomeckého a jeho zástupce Daniela Hodka a čelí obvinění, že jako zastupitelé hlasovali pro prodej bytů za nižší než obvyklé ceny. Uvedl to v pondělí server SeznamZprávy.cz. Podle znaleckého posudku, který si policie objednala, bylo pod cenou prodáno více než 20 bytů, a vznikla tak škoda za zhruba 40 milionů korun.

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou. Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty.

Hamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTK

Pro sociální demokracii by bylo nepřijatelné zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Michala Semína do Rady ČTK hlasy hnutí ANO. Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes při příchodu na jednání vlády novinářům řekl, že pokud by si koaliční partneři nemohli věřit v takto zásadních hlasováních, nemělo by smysl ve vládní spolupráci pokračovat.