Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Češi a Poláci společně zahájili cyklosezónu v příhraničí

 
úterý, 21. května 2019, 12:17

Mezinárodní jízda CYKLO GLACENSIS 2019 přilákala téměř 200 cyklistů a otevřela cykloturistickou sezónu v česko-polském příhraničí. Letošní 18. ročník nabídl krásné trasy Orlickými horami až do cíle v Olešnici v Orlických horách.

Letošním cílem vyjížďky CYKLO GLACENSIS byla horská bouda Číhalka. Na kole se jí zúčastnilo 130 cyklistů z deseti českých a 100 cyklistů z osmi polských měst. Trasy měřily od 40 do 90 kilometrů podle vzdálenosti startovního města.

Finančně letošní Cyklo Glacensis podpořila města Lanškroun, Náchod, Choceň, Vysoké Mýto, obec Bačetín, Sdružení obcí Orlicko, DSO Region Orlické hory, Pardubický kraj a hlavní organizátor akce Region Orlicko – Třebovsko. V cíli byl pro účastníky připraven večerní společenský program s country kapelou a břišními tanečnicemi.

Tisková zpráva | Foto Královéhradecký kraj
 


 

Kam dál?

Pevnost Hanička na Rychnovsku rozšíří nabídku pro návštěvníky

neděle, 19. května 2019, 18:02

Prvorepubliková pevnost Hanička u Rokytnice v Orlických horách letos rozšíří nabídku pro návštěvníky. Nově má být zpřístupněn...

Oprava přehrady Labská v Krkonoších skončí na podzim

neděle, 12. května 2019, 18:13

Opravy přehrady Labská pod Špindlerovým Mlýnem na Trutnovsku skončí do konce října. ČTK to řekla mluvčí Povodí Labe Hana Bendová....

Na Broumovsku vzplane vatra proti návratu vlků

pátek, 10. května 2019, 12:51

Chovatelé z Broumovska se dnes poprvé připojí k mezinárodní akci za ochranu pastevectví před vlky. Večer ve Vernéřovicích na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.