Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Krkonoších o víkendu lyžovali poslední lyžaři, skončila sezona

 
neděle, 14. dubna 2019, 19:41

Skiareál Špindlerův Mlýn v Krkonoších dnes završil letošní zimní sezonu. Závěr sezony si užily každý den stovky lyžařů. Ostatní střediska v Královéhradeckém kraji již zavřela v minulých týdnech. Na hřebenech Krkonoš je ale sněhu stále dost.

V sobotu přijelo 1200 lyžařů, dnes zhruba tisícovka lidí. Kolem dopoledne se vyčasilo a závěrečný den bylo pěkné počasí. "Na sjezdovkách ještě sníh je. Je čím dál těžší sjezdovku udržet ve sjízdném stavu, začíná měknout a odtávat. Už ani není zájem lyžařů," řekl ČTK René Hroneš ze skicetra.

Celá zimní sezona byla pro areál průměrná. Náročné bylo zprovoznění celého komplexu. V prosinci nebyla dost zima a panoval nedostatek vody pro výrobu sněhu. Na přelomu prosince a ledna sníh napadl po celé republice. V provozu tak bylo velké množství středisek, lyžaři si mohli vybírat. "Návštěvnost jsme neměli žádnou rekordní," řekl Hroneš.

Na hřebenech Krkonoš je okolo 170 centimetrů sněhu. Po ochlazení vznikla na povrchu krusta. Ve spodních vrstvách je sníh vlhký až mokrý. Během dne jsou teploty stále pod nulou.

V Krkonoších platí první lavinový stupeň z pětibodové škály. Uvolnění laviny je možné jen při velkém dodatečném zatížení, a to jen ojediněle ve velmi strmém extrémním terénu. Samovolně se mohou uvolnit laviny malé nebo střední, které se většinou zastaví ještě na svahu.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Do průmyslové zóny Kvasiny půjde na bezpečnost dalších 22 milionů...

pátek, 12. dubna 2019, 18:15

Na zvýšení bezpečnosti v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny, kde je závod automobilky Škoda Auto, by měl stát poskytnout dalších víc...

I malý hasičák může zachránit vůz před shořením, včera se o tom...

úterý, 9. dubna 2019, 12:15

O tom, že i malý hasicí přístroj může uchránit vůz před požárem, se včera přesvědčili v Královéhradeckém kraji hned dva řidiči. V...

FOTO: Během pondělí hasiči likvidovali několik požárů luk a lesů, do...

úterý, 2. dubna 2019, 09:31

Jen během pondělního odpoledne vyjížděli hasiči Královéhradeckého kraje k sedmi případům, kdy hořel travní nebo lesní porost. Při...

Kvůli nedbalosti hasiči likvidovali na Trutnovsku hned dva požáry...

pátek, 29. března 2019, 12:25

Během čtyřiadvaceti hodin hasiči na Trutnovsku řešili hned dva požáry způsobené nedbalou manipulací se žhavým popelem. Hasiči...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

První termín přijímacích zkoušek byl dosud úspěšnější

Mezi průměrnou úspěšností z prvního a druhého termínu jednotných přijímacích zkoušek na maturitní obory středních škol byly v minulých letech rozdíly od jednoho do deseti procentních bodů. Uchazeči, kteří využili možnosti konat zkoušky dvakrát, měli lepší výsledek spíše z prvního termínu. Výjimkou byl v roce 2017 test z matematiky pro čtyřleté obory a loni testy z češtiny pro víceletá gymnázia, ve kterých žáci uspěli v průměru lépe až napodruhé.

Ochladí se až příští víkend, kdy přijde místy vydatný déšť

Teplé počasí vydrží i v následujících dnech, podle meteorologů bude v příštím týdnu až nezvykle teplo. Ochladí se na jeho konci, kdy odpolední teploty klesnou místy až o deset stupňů Celsia. V závěru týdne bude také pršet, srážky by mohly být místy i vydatné. Celkově bude období od 22. dubna do 19. května teplotně průměrné, srážkově pak slabě nadnormální nebo normální. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Focení samotné je jednoduché. Těžší je dostat do tváře modelky výraz, říká Richard Nowak

Před objektivem Richarda Nowaka stála už řada celebrit. O kvalitách tohoto budějckého profíka tak nemusí být vedené dlouhé řeči. Kromě krásných módních fotek už ale nějakou dobu pracuje na projektu s názvem Anonymous. Co je to za projekt? A jaké fotografie v něm najdeme?