Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Krkonoších o víkendu lyžovali poslední lyžaři, skončila sezona

 
neděle, 14. dubna 2019, 19:41

Skiareál Špindlerův Mlýn v Krkonoších dnes završil letošní zimní sezonu. Závěr sezony si užily každý den stovky lyžařů. Ostatní střediska v Královéhradeckém kraji již zavřela v minulých týdnech. Na hřebenech Krkonoš je ale sněhu stále dost.

V sobotu přijelo 1200 lyžařů, dnes zhruba tisícovka lidí. Kolem dopoledne se vyčasilo a závěrečný den bylo pěkné počasí. "Na sjezdovkách ještě sníh je. Je čím dál těžší sjezdovku udržet ve sjízdném stavu, začíná měknout a odtávat. Už ani není zájem lyžařů," řekl ČTK René Hroneš ze skicetra.

Celá zimní sezona byla pro areál průměrná. Náročné bylo zprovoznění celého komplexu. V prosinci nebyla dost zima a panoval nedostatek vody pro výrobu sněhu. Na přelomu prosince a ledna sníh napadl po celé republice. V provozu tak bylo velké množství středisek, lyžaři si mohli vybírat. "Návštěvnost jsme neměli žádnou rekordní," řekl Hroneš.

Na hřebenech Krkonoš je okolo 170 centimetrů sněhu. Po ochlazení vznikla na povrchu krusta. Ve spodních vrstvách je sníh vlhký až mokrý. Během dne jsou teploty stále pod nulou.

V Krkonoších platí první lavinový stupeň z pětibodové škály. Uvolnění laviny je možné jen při velkém dodatečném zatížení, a to jen ojediněle ve velmi strmém extrémním terénu. Samovolně se mohou uvolnit laviny malé nebo střední, které se většinou zastaví ještě na svahu.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Do průmyslové zóny Kvasiny půjde na bezpečnost dalších 22 milionů...

pátek, 12. dubna 2019, 18:15

Na zvýšení bezpečnosti v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny, kde je závod automobilky Škoda Auto, by měl stát poskytnout dalších víc...

I malý hasičák může zachránit vůz před shořením, včera se o tom...

úterý, 9. dubna 2019, 12:15

O tom, že i malý hasicí přístroj může uchránit vůz před požárem, se včera přesvědčili v Královéhradeckém kraji hned dva řidiči. V...

FOTO: Během pondělí hasiči likvidovali několik požárů luk a lesů, do...

úterý, 2. dubna 2019, 09:31

Jen během pondělního odpoledne vyjížděli hasiči Královéhradeckého kraje k sedmi případům, kdy hořel travní nebo lesní porost. Při...

Kvůli nedbalosti hasiči likvidovali na Trutnovsku hned dva požáry...

pátek, 29. března 2019, 12:25

Během čtyřiadvaceti hodin hasiči na Trutnovsku řešili hned dva požáry způsobené nedbalou manipulací se žhavým popelem. Hasiči...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.